Články a tipy


Monika & Steffi in Pilsen: Nejvíc cool místa v Plzni, aneb ze života dvou bloggerek

Emily jela do Paříže. Markeťačka Monika sbalila kufry v hlavním městě a odjela za prací snů do Plzně. Poloviční Němka, poloviční Češka Steffi vystudovala cestovní ruch a usídlila se také v Plzni. Obě milují kafe, cestování a fotogenická místa v Plzni, kterými rády zásobují svůj Instagram, a tak bylo jen otázkou času, kde na sebe narazí. Kde se potkaly a kam spolu rády vyráží?Kam v Plzni na zmrzlinu?

V Plzni najdete spoustu skvělých restaurací, hospůdek i kaváren a taky míst, kam zajít na zmrzlinu nebo domácího nanuka. Vybrali jsme pro vás pár míst, kde to máme rádi i pár těch, kde objevíte zase něco trochu jiného a méně tradičního. Která to jsou a co byste si určitě měli dát?


Steffi in Pilsen: Nejvíc cool místa v Plzni, aneb ze života jedné bloggerky

Američanka Emily jela do Paříže. Poloviční Němka, poloviční Češka Steffi vystudovala cestovní ruch a usídlila se v Plzni. Jak se jí tu žije, kde ráda tráví čas a jaká super místa v Plzni objevila?


Monika in Pilsen: Nejvíc cool místa v Plzni, aneb ze života jedné bloggerky

Emily jela do Paříže. Markeťačka Monika sbalila kufry v hlavním městě a odjela za prací snů do Plzně. Kde ráda tráví čas a jaká super místa tahle holka, co miluje kafe a zmrzlinu, v Plzni objevila?


Zpomalte v Plzni a vyzkoušejte lokální produkty

Pokud máte pocit, že se všechno zrychluje, máme pro vás pár tipů, jak se dostat do pomalejšího tempa a pohody. Užijte si Piknik na Božkovském ostrově, Slow market na nádvoří plzeňského pivovaru nebo vyrazte na lokální trhy, kde seženete kvalitní suroviny i lokální produkty na přípravu pořádného nedělního oběda.


Do Plzně za dobrým jídlem

Plzeň je svojí pohostinností vyhlášená. Každý foodie ví, že na nejlepší pivo a pizzu musí do západočeské metropole, kde skvělé kavárny a bistra proměnily městské sady v centru v jednu z nejpříjemnějších adres v Česku. „Kombinace gastra, umění a kultury – jo, to mi chutná“, prohlásil nedávno gastroguru Lukáš Hejlík o Plzni. A že Plzeň gastrem opravdu žije, o tom se přesvědčíte nejen v květnu, kdy se uskuteční celá řada žravých festivalů s vůněmi a chutěmi z Plzně a okolí i hodně z daleka. A kvalitní káva a skvělé pivo samozřejmě nebudou chybět!


Kam v Plzni na víno #2

Zatímco vinaři mají své království na jihu Moravy, pro pivaře je městem zaslíbeným Plzeň. Do Plzně se jezdí na plzeň, ale také za dobrým jídlem i vínem. Míst, kde uctí milovníky vína nebo bublinek, je v Plzni stále víc a jsou skvělé. Kde jste ještě nebyli a kam by vás možná nenapadlo zajít?


Kam v Plzni na víno #1

Zatímco vinaři mají své království na jihu Moravy, pro pivaře je městem zaslíbeným Plzeň. Málokdo ale ví, že v Plzni je kromě největšího pivovaru také jeden z největších vinařských závodů v Česku Bohemia Sekt. I když je Plzeň hlavně městem piva a na teráskách hospod se spíš, než sklenka vína popíjí půllitry dvanáctky, chápeme, že má člověk občas chuť spíš na víno. Připravili jsme pro vás přehled fajn vináren a vinoték, které najdete v centru města.


Tipy na nejlepší svařák v Plzni

…aneb kam(pa) na svařák?

Svařené víno patří k adventu stejně jako dárky pod vánočním stromkem. Horký nápoj se skořicí a hřebíčkem, čerstvým pomerančem a trochou cukru chutná snad všem v červeném i bílém provedení. Popíjení svařáku v chladných zimních dnech hřeje tělo i mysl a zároveň vás přiměje těšit se na rozjímavé vánoční období. Vydejte se s námi na pár míst v Plzni, kde seženete to nejlepší svařené víno, ať už s posezením v teple, nebo „to go“ na procházku historickým centrem.


Kam na husí hody v Plzni?

Stejně jako každý rok, i letos počátkem listopadu provoní mnoho plzeňských lokálů pečená husa se zelím a karlovarským nebo bramborovým knedlíkem. Na husičku a košt svatomartinských mladých vín však nemusíte jen do restaurací, konají se i venkovní svatomartinské akce. Na hody můžete vyrazit třeba do venkovské oázy uprostřed sídliště – statku U Matoušů, na Doubravku do Habrmannova parku nebo na výlet do okolí Plzně. Ve středu 17. listopadu se za svatým Martinem ohlédneme na Svatomartinském koštu mladých vín v Křižíkových sadech.


Kam v Plzni na to nejlepší kafe s sebou?

Jasně, možná těmito tipy ty pravé kavárenské povaleče tolik nepotěšíme. Protože co je lepší, než se v útulné kavárně rozvalit na pohodlný gauč, objednat ideálně nekonečné café latte a začíst se do vaší oblíbené knihy? Nebudeme porovnávat jablka s hruškami, jen bychom vám chtěli říct, že výbornou kávu si v Plzni vychutnáte klidně i za chůze venku. A máme pro vás pár tipů, kam pro ni.


Retro Plzeň: Dopřejte si gastrozážitek jako z jiné doby

Časy, kdy v Plzni fungovaly mléčné bary nebo třeba Tuzex, jsou už nenávratně pryč. Připomenout si doby minulé v té příjemné podobě, tedy nostalgickými gastrozážitky, však můžeme i dnes. Kde se doslova zastavil čas a kam vyrazit na ty nejlepší jahody se šlehačkou? Máme pro vás pár tipů!