Články a tipy


Tipy na výlety pro celou rodinu za zvířátky, na hrady i pohádkový statek

Krásných míst v okolí Plzně je tolik, že vám na jejich návštěvu jeden víkend nestačí. Jestli vám dochází nápady, kam vyrazit s celou rodinou anebo hledáte místa, kde nebudou davy lidí, je tento článek stvořený přímo pro vás. Přinášíme tipy na neotřelá místa v okolí Plzně, kde se vám, ale hlavně vašim dětem bude líbit. A vydat se sem můžete po celý rok.8 tipů na procházky po Plzni s dětmi

Někdy člověk rád zůstane doma, ale někdy je venku tak krásně, že vás to úplně nutí vyrazit na nějakou procházku. Se staršími dětmi zvládnete i delší několikakilometrové trasy, ale kam s menšími dětmi, aby je to bavilo a nebylo to moc dlouhé? Poradíme vám. Přinášíme osm tipů na krátké procházky po Plzni, které budou děti bavit. Něco uvidí, něco nového se dozví a i si trochu zasportují.


Kam s dětmi v Plzni za sportem?

Děti jsou neposedná stvoření překypující energií. Potřebují být přes den aktivní a nejlépe neustále v pohybu. Možná přemýšlíte, kam s nimi v Plzni vyrazit, aby se pořádně vyřádily a večer nejlépe usnuly jako miminka. Pár tipů pro vás máme. V Plzni najdete zábavná venkovní hřiště, vnitřní hřiště plné trampolín i outdoorové hry co děti zabaví.


Vypravte se na stopovačku městem

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát denně.


5 tipů na výpravy do pohádek v okolí Plzně

Možná se při sledování pohádek soustředíte spíš na prince, princezny a půl království než na malebné scenérie. Nebo naopak čekáte na závěrečné titulky, abyste si zapsali, kam vyrazit na výlet a zažít tu svoji pohádku? Na Plzeňsku se nachází spousta krásných „lokací“, které jsou velmi fotogenické a filmaři hojně využívané, a my vám rádi prozradíme, kam vyrazit za kulisami z té vaší oblíbené. Krásy našeho kraje zkrátka máme v hledáčku!