Články a tipy


7 tipů na prázdninovou zábavu s dětmi

Teplé letní měsíce a dlouhé prázdninové dny jsou konečně před námi. Přemýšlíte, jaký program pro děti vymyslet a hledáte tipy na akce a aktivity, kde se s celou rodinou v horkých dnech zabavíte? Máme pro vás pár nápadů, kde v pohodě strávit u vody celý den, kde zabavit kreativní hlavičky nebo třeba kam vzít děti za odměnu na netradiční příchutě zmrzky.Jak si v Plzni užít Velikonoce s dětmi

Od pátku 29. března až do pondělí 1. dubna nás čekají celé čtyři dny volna a je tak na čase nachystat pořádný plán na Velikonoce. Nejbarevnější svátky roku můžete v Plzni oslavit hned na několika místech, tradičním i netradičním způsobem. Mrkněte na naše tipy, kde si uplést pomlázku a nabarvit vajíčka, kam zajít na velikonoční snídani a kde ochutnat tu nejlepší nádivku.


Pověsti a tajemství z Plzně

Pověsti a různá tajemství z dávné minulosti patří ke každému městu, hlavně k historickým památkám. I Plzeň skrývá události, které se ve městě možná odehrály a možná taky ne. Kdo ví. Pojďte se s námi podívat na příběhy, které mnohdy hraničily s nadpřirozenými zážitky. Kromě pověstí, které se vážou k centru města si budeme vyprávět příběh o chamtivém hrobníkovi z Roudné, o věčném židu Ahasverovi a také o nejlepší várce piva všech dob.


Dárky pro děti z Plzně

Děti milují dárky a rodiče zase milují své ratolesti obdarovávat. Možná už vás také nebaví nabídka někdy ne moc vkusných dárků a hledáte pro své děti, anebo vnoučata něco originálního, hezkého a netradičního. Zkuste originální dárky s příběhem. Moderní infocentra Visit Plzeň na náměstí Republiky a u Hlavního vlakového nádraží nabízejí nepřeberné množství dárkových a upomínkových předmětů nejen pro vás, ale i pro děti.


Tipy na výlety pro celou rodinu za zvířátky, na hrady i pohádkový statek

Krásných míst v okolí Plzně je tolik, že vám na jejich návštěvu jeden víkend nestačí. Jestli vám dochází nápady, kam vyrazit s celou rodinou anebo hledáte místa, kde nebudou davy lidí, je tento článek stvořený přímo pro vás. Přinášíme tipy na neotřelá místa v okolí Plzně, kde se vám, ale hlavně vašim dětem bude líbit. A vydat se sem můžete po celý rok.


8 tipů na procházky po Plzni s dětmi

Někdy člověk rád zůstane doma, ale někdy je venku tak krásně, že vás to úplně nutí vyrazit na nějakou procházku. Se staršími dětmi zvládnete i delší několikakilometrové trasy, ale kam s menšími dětmi, aby je to bavilo a nebylo to moc dlouhé? Poradíme vám. Přinášíme osm tipů na krátké procházky po Plzni, které budou děti bavit. Něco uvidí, něco nového se dozví a i si trochu zasportují.


Kam s dětmi v Plzni za sportem?

Děti jsou neposedná stvoření překypující energií. Potřebují být přes den aktivní a nejlépe neustále v pohybu. Možná přemýšlíte, kam s nimi v Plzni vyrazit, aby se pořádně vyřádily a večer nejlépe usnuly jako miminka. Pár tipů pro vás máme. V Plzni najdete zábavná venkovní hřiště, vnitřní hřiště plné trampolín i outdoorové hry, které děti zabaví.


3 tipy kam v Plzni s dětmi na cyklovýlet

Vybrat správný cyklovýlet pro děti není někdy úplně snadné. Přinášíme vám tři tipy na cyklotrasy, které jsou nenáročné a kde se nemusíte bát o bezpečí svých nejmilovanějších. A jako bonus jsou plné zajímavých míst. Můžete se vydat po turistických atrakcích Plzně, údolím řek Úslavy a Radbuzy a se staršími dětmi se vypravte na výlet do Starého Plzence.


Vypravte se na stopovačku městem

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát denně.