Destinace Plzeň

Destinaci Plzeň tvoří katastrální území města Plzně a dalších cca 30 obcí, které jsou s Plzní spjaté historickým vývojem, tvoří její  přirozené zázemí a disponují potenciálem rozvoje zejména v oblasti industriálního, paměťového  či volnočasového cestovního ruchu. Většina lokalit v destinaci je dostupná plzeňskou městskou hromadnou dopravou  či regionální dopravou (autobusy, vlak).

Seznam obcí v destinaci Plzeň:  Bdeněves, Čeminy, Dolany, Druztová, Dýšina, Ejpovice, Chotíkov, Chrást, Klabava, Kozolupy, Kyšice, Ledce, Letkov, Líně, Plzeň, Město Touškov, Mokrouše, Myslinka, Nevřeň, Nová Ves, Nýřany, Příšov, Starý Plzenec, Tlučná, Třemošná, Tymákov, Úherce, Vejprnice, Vochov, Zbůch, Zruč-Senec

Mapa destinace Plzeň

Platforma cestovního ruchu destinace Plzeň

Platforma cestovního ruchu destinace Plzeň sdružuje partnerské subjekty z veřejné i privátní sféry v destinaci Plzeň, jejichž společným zájmem je rozvoj a marketing destinace Plzeň. Svolavatelem a administrátorem platformy je p.o. Plzeň-TURISMUS.

Setkání aktérů cestovního ruchu 2020 

Společné setkání  příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS, Magistrátu města Plzně, Krajského úřadu Plzeňského kraje se zástupci z řad provozovatelů hotelů, turistických cílů, služeb, odborníků a dalších partnerů aktivních na poli cestovního ruchu se uskutečnilo v úterý 10. března 2020 dopoledne v konferenčních prostorách hotelu Vienna House Easy.

Další významní partneři