7 tipů na prázdninovou zábavu s dětmi

Teplé letní měsíce a dlouhé prázdninové dny jsou konečně před námi. Přemýšlíte, jaký program pro děti vymyslet a hledáte tipy na akce a aktivity, kde se s celou rodinou v horkých dnech zabavíte? Máme pro vás pár nápadů, kde v pohodě strávit u vody celý den, kde zabavit kreativní hlavičky nebo třeba kam vzít děti za odměnu na netradiční příchutě zmrzky.1) Muzeum loutek a kreativní dílničky

Loutkářství a loutky k Plzni neodmyslitelně patří. Přímo na náměstí republiky najdete Muzeum loutek, kde se dozvíte vše o výrobě a historii loutkových divadélek. Loutky si můžete i sami povodit a pohrát a zahrát si s nimi v opravdovém divadle vlastní příběh. Po celé léto si navíc můžete navíc na dvorku muzea vyrobit svou vlastní loutku a odnést si ji domů. Nejoblíbenějšími loutkami jsou bezpochyby Spejbl a Hurvínek. Jejich bronzové sousoší najdete v životní velikosti přímo na náměstí Republiky a jejich menší podobu pak najdete ukrytou v Šafaříkových sadech, nedaleko hotelu Continental. Děti se s nimi velice rády fotí. Náš tip: Krásný suvenýr z Plzně, ručně vyráběné dřevěné loutky zakoupíte na pokladně Muzea loutek nebo v Turistickém informačním centru Visit Plzeň hned vedle radnice.

2) Sportmanie (17. – 25. srpna 2024)

V polovině srpna odstartuje v Plzni oblíbený festival sportu a pohybu Sportmanie. Opět nabídne multifunkční sportoviště, kde se děti, dospělí a všichni milovníci pohybu vyřádí po celý den. Každý den na vás bude čekat několik desítek sportovních stanovišť, kde si kromě tradičních sportů pod vedením instruktorů můžete zkusit i méně známé a netradiční sporty. Program na jednotlivých stanovištích bude každé tři dny obměňován, pohlídejte si proto, ať vám váš oblíbený sport neuteče.

3) S celou rodinou do DEPO2015

DEPO2015 je ideálním místem, kde v horkých letních den strávit s dětmi den. V bývalých autobusových halách je příjemný chládek, kavárna s bistrem a hlavně skvělé vyžití pro děti. Najdete tu dva dětské koutky, vnitřní a venkovní. Ve venkovním areálu na nádvoří si můžete po své ose zahrát stopovací hru s vědecko-industriálním tématem. Hrací karty naleznete u vstupní brány v depa ve stojanu. Prázdninové čtvrtky patří v depu vždy od 16 hodin dětským divadélkům a vstup je zdarma. S většími dětmi nevynechejte interaktivní výstavu Cesta kolem světa nebo únikovou hru Záhada plzeňského metra.

4) Výprava za tajemstvím plzeňského znaku

Zbrusu novou stopovací hru Plzeň s nadhledem si můžete s dětmi zahrát po celé léto a pokud ji vyluštíte, můžete se zapojit do soutěže o hodnotné ceny. Stačí si zdarma stáhnout herní plán a indicie a obejít všechna stanoviště v centru města, kde vás čekají zábavné úkoly. Zabavit se můžete i stopovačkou Kudypak dál. Herní kartu si můžete vyzvednout v infocentru vedle radnice. Úspěšní luštitelé získají malou odměnu.

5) Leháro ve městě u řeky

Oázu pohody u řeky Mže přímo v centru města. Leháro zóna letní areál se sportovním i kulturním vyžitím. Nechybí tu občerstvení louka na piknik, šlapadla, lehátka, ani plátno na promítání sportovních utkání nebo dětských filmů. Pro děti je tu také vybavené hřiště a spousta prostoru, kde se mohou vyřádit.

6) Na zmrzku

V Plzni najdete spoustu skvělých restaurací, hospůdek i kaváren vhodných pro děti, a taky míst, kam zajít na zmrzlinu nebo domácího nanuka. Vybrali jsme pro vás pár míst, kde to máme rádi i pár těch, kde objevíte zase něco trochu jiného a méně tradičního. Která to jsou a co byste si určitě měli dát? Dozvíte se v našem tematickém článku na téma letní osvěžení.

7) Za koupáním

Jakmile teploty vystoupají vzhůru, každý spěšně hledá, kde by zchladil hlavu a užil si trochu slunečních paprsků. Když tedy začnou ulice města žhnout až k nesnesení, seberte deku, plavky, celou rodinu a hurá za koupáním! Tipy, kam se vedle Boleveckých rybníků a slovanského a lochotínského bazénu vydat na výlet za koupáním, najdete zde.