Kam s dětmi v Plzni za sportem?

Děti jsou neposedná stvoření překypující energií. Potřebují být přes den aktivní a nejlépe neustále v pohybu. Možná přemýšlíte, kam s nimi v Plzni vyrazit, aby se pořádně vyřádily a večer nejlépe usnuly jako miminka. Pár tipů pro vás máme. V Plzni najdete zábavná venkovní hřiště, vnitřní hřiště plné trampolín i outdoorové hry, které děti zabaví.Interiérová hřiště v Plzni

 • Kousek od Hlavního vlakového nádraží najdete obří nafukovací park HOPSINA. Nabízí více než 10 velkých nafukovacích atrakcí, na kterých se zabaví jak malé děti, tak i ty větší. (mapa)
 • Jedinečné adrenalinové hřiště v Plzni plné atrakcí, trampolín a dobrodružství objevíte v JUMP FAMILY. Nabízí nejen trampolíny všude kam se podíváte, ale například i horolezeckou stěnu pro děti. (mapa)
 • Nový svět zábavy, který vznikl ze staré industriální haly, to je Area „D“. Vyřádit se tu můžete na trampolínách, prolézačkách, menší děti budou bavit skákající hrady a ti nejmenší si užijí bazén s míčky či dětský koutek. Další částí jsou dvě multifunkční hřiště, kde si můžete zahrát florbal, fotbal, volejbal, badminton nebo nohejbal. (mapa)
 • TYJÁTR v prostorách bývalého divadelního sálu nabízí pět pater plných zábavy. Nuda zde rozhodně nehrozí. K dispozici jsou dětem překážky, prolézačky, průlezy, klouzačky a opičí dráhy. Čekejte pořádnou dávku legrace. (mapa)
 • Virtuální realita VRko anebo Virze je skvělá rodinná zábava, vhodná například pro dětskou oslavu narozenin a podobně. Můžete se vydat do dalekého vesmíru, budoucnosti, minulosti, na hordy zombie, zasportovat si nebo jen tak relaxovat na dně oceánu. (VRko mapa, Virze mapa)

Venkovní hřiště v Plzni

 • Mlýnská strouha nabízí, vedle příjemné procházky městskou zelení nebo posezení s romantickým výhledem na jezírko, především skvělou zábavu pro děti. Najdete tu barevné plastiky obřích lidských hlav s horolezeckými úchyty, které vydávají zvuky, šneka se skluzavkou a nový poesiomat. (mapa)
 • Za sportem vyrazte do Škoda sport parku v Doudlevcích. K dispozici budete mít hned několik hřišť na míčové hry, pro odvážné lezeckou stěnu, in-line dráhu a skatepark. Pro menší návštěvníky je k dispozici dětské hřiště. (mapa)
 • Hřiště u Štruncových sadů láká malé ratolesti na prolézačku s klouzačkou, překlápěcí houpačky i houpačky na pružině a kolotoč. V parku kolem stadionu se můžete projet na kole, koloběžce či bruslích. (mapa)
 • Park za obchodním centrem Plaza je skvělým místem k zábavě pro děti různého věku. Ti nejmenší se mohou těšit na sedačkový kolotoč, houpačky, provazový most, pískoviště a řadu dalších prolézaček. Větší děti si mohou zahrát fotbal či basketbal nebo využít místní skatepark. (mapa)
 • Multifunkční sportovní areál Škodaland nabízí in-line dráhu, minigolfové hřiště či skatepark. Lákadlem je také přírodně čištěné koupací jezírko. Využít můžete i venkovní posilovací stroje nebo hřiště na beachvolejbal či fotbal. Je možné si zde půjčit šlapadla nebo lodičky a projet se na přehradě. (mapa)
 • Do Borského parku můžete vyrazit na procházku, děti se vyřádí na několika dětských hřištích a na zpevněných cestách se projedete na kole. V areálu TJ Slavia VŠ Plzeň pak můžete využít in-line dráhu nebo si zahrát minigolf a dětem koupit nanuk za odměnu. (mapa)
 • Bolevecká rybniční soustava je oblíbeným cílem všech Plzeňáků. Na své si tu přijdou i ti nejmenší. Cyklostezky, které spojují všechny rybníky, nabízí různorodé trasy pro jízdu na kole nebo bruslích. U Velkého Boleveckého rybníka najdete venkovní posilovnu i dětské prolézačky. V rybníce si můžete zaplavat a pak si užít odpočinek na březích a plážích. (mapa)
 • V plzeňském Božkově najdete volnočasový areál obklopený přírodou a řekou Úslavou. Můžete zde využít in-line dráhu, hřiště na fotbal i další sporty nebo cyklostezku. Říční koryto je s náhonem propojeno meandry, ve kterých se v letních měsících mohou vyřádit i ti nejmenší. (mapa)
 • Asfaltovou dráhu pro kola a koloběžky neboli Pump Track můžete navštívit v Plzni – Bolevci za konečnou stanicí tramvaje linky 1. Dráhu tvoří dva vzájemně propojené okruhy s vlnkami a klopenými zatáčkami a celou ji projedete bez šlapání. (mapa)
 • V Liticích, na jižním okraji Plzně, najdete zbrusu nové hřiště pro fotbalgolf. Ještě jste o tomto sportu neslyšeli? Určitě ho budete chtít vyzkoušet s celou rodinou. Na osmnáctijamkovém hřišti Fotbalparku o rozloze cca 4 ha si pořádně zařádíte s míčem. Na místě je k dispozici i drobné občerstvení a zázemí s šatnami a toaletami. (mapa)

Únikové i outdoorové hry

 • Jaké tajemství se skrývá v podzemí bývalého plzeňského depa? To zjistíte v kulturním centru DEPO2015. Vezměte celou rodinu a pronikněte do záhad, které se ukrývají v podzemí bývalé vozovny dopravních podniků v rodinné únikové hře Záhada plzeňského metra.
 • Venkovní úniková hra Zatmění slunce vás vezme na 3,3 km procházku, kde pomůžete Alence najít ztracené slunce. Dojedete z Plzně na konečnou tramvaje, vydáte se s dětmi do přírody a rozluštíte 13 šifer a rébusů. K této únikovce potřebujete materiály, které si buď můžete objednat poštou, elektronicky anebo si je vyzvednete v Infocentru Visit Plzeň na náměstí Republiky.
 • Zajímavé únikové hry pro celou rodinu v Plzni nabízí ESC Room. Celou nabídku únikových i outdoorových her najdete na webových stránkách ESC Room. Další únikové hry nabízí také ONE-TWO ESCAPE. Děti bude bavit Útěk z ponorky anebo Paleontolog. A poslední úniková hra vás zavede do zapomenuté kanceláře Sherlocka Holmese v Pražské ulici. Více informací o hře Sherlockův případ najdete zde.
 • Rodinná stopovačka Kudypa dál? vás hravou formou provede centrem města. Kvíz obsahuje dvacet úkolů, které děti seznámí s mnoha významnými a zajímavými místy. Stačí se při „stopování“ dobře rozhlížet kolem sebe. Více informací a hrací kartu najdete v našem článku zde.