Štruncovy sady

Přímo v centru města, na soutoku řek Mže a Radbuzy, se nachází relaxační zóna a sportpark Štruncovy sady. V některé dny tu bývá pěkně rušno, stojí tu totiž městský fotbalový stadion, na kterém hraje místní FC Viktoria Plzeň.

www.fcviktoria.cz

Otevírací doba

Celoročně volně přístupné

Vstupné

Zdarma

MHD zastávka

Anglické nábřeží
01 02

hledat spojení

Štruncovy sady
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Do relax parku ve Štruncových sadech se dostanete průchodem, který vede přímo z parku Mlýnská strouha. Pro Plzeňany je to oblíbené místo především díky tomu, že se zde nachází domácí stadion fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň. Pokud se vydáte vlevo směrem k parkovacímu domu Rychtářka, narazíte na dětské hřiště.

Procházka kolem Štruncových sadů

Jestliže nespěcháte, doporučujeme odbočit vpravo a vydat se příjemnou procházkou parkem Štruncovy sady kolem stadionu. Po 200 metrech projdete kolem krásně zrekonstruované budovy sokolovny z roku 1896. Poté zabočte doleva a pokračujte po asfaltové stezce, která je určená pro pěší, cyklisty i inline bruslaře. Cestu lemuje fitstezka. V nejbližším okolí stadionu najdete také skatepark a horolezeckou stěnu.

Přes pěší lávku kousek za sokolovnou se dostanete přímo na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Můžete však pokračovat až k soutoku dvou ze čtyř plzeňských řek – Radbuzy a Mže, na místo, kde vzniká Berounka.