Suvenýry z Plzně

Jako dárek z Plzně se nejčastěji vozí pivo, s tím samozřejmě neuděláte chybu. Nicméně určitě to není jediný dárek, který potěší. Připravili jsme pro vás tipy na místa v Plzni, kam můžete vyrazit koupit nějakou tu milou pozornost jak pro milovníky piva, tak pro ostatní. Stačí se zamyslet nad tím, co by koho potěšilo.Suvenýry z infocentra

Turistická informační centra vedle radnice a u hlavního nádraží nabízí pestrou škálou suvenýrů – pohlednice, magnety, hrnky, turistické deníky a vizitky, ale i knihy o Plzni nebo pěkné kousky na sebe. Vybírat můžete třeba z kolekce S duší Plzně, která v zajímavém designu s plzeňskými symboly nabízí pěkné dárky od kšiltovek, přes plecháčky a látkové tašky, až po dětská trička a body, nebo z nové kolekce Kašny ze zlata, kterou zdobí symboly plzeňských kašen na náměstí Republiky. V infocentru nakoupíte i dárky pro pivaře v designu Pilsner Urquell nebo kousky z oblíbené plzeňské kolekce #COPATUTOJE. Pro náročnější můžete vybírat dárek z kolekce s dekory z Loosových interiérů. Dárky z infocentra seženete i na e-shopu Visit Plzeň.

Dřevěné loutky: Spejbl s Hurvínkem

Spejbl s Hurvínkem se v Plzni narodili. V sadech pod hotelem Continental a na náměstí Republiky dokonce najdete jejich sochy. Z Plzně si je můžete v podobě dřevěných loutek také odvézt. K dostání jsou v turistickém informačním centru i na e-shopu. Pestrou nabídku loutek nabízí také pokladna Muzea loutek na náměstí Republiky.

Exkluzivní káva z plzeňských pražíren

Všichni milovníci kávy jistě ocení čerstvou praženou či namletou kávu upraženou v Plzni. Zastavit se pro ni můžete v Orient Coffee, kavárně ve vnitrobloku na náměstí Republiky, kde si můžete dát i šálek nebo dva od cesty. Jen za rohem od náměstí najdete pražírnu Palasio, pro voňavá zrnka se můžete zastavit i ve Start-up Coffee.

Designové a neotřelé kousky z Tržnice v DEPO2015

Tržnice v DEPO2015 je místem, kam se můžete vydat za nákupy designových a neotřelých kousků. V kreativní zóně, která vznikla z bývalých garáží dopravní podniků, najdete hned několik milých obchůdků. V UMU Design Shopu můžete vybírat z designových kousků mladých designerů z různých oborů nejen z Plzně. Lokální a fér móda je k dostání v butiku NASEBE.

Pivovarské dárky

Přímo v areálu Plzeňského Prazdroje najdete rozlehlou dárkovou prodejnu specializující se na suvenýry s pivovarskou tematikou. Najdete tu skoro vše, na co si vzpomenete včetně oblečení a různých vychytávek do domácnosti. Nechybí samozřejmě speciální balení piva či historické sklenice a půllitry, na které si můžete nechat cokoliv vygravírovat. Zajímavým tipem na dárky jsou i poukázky na prohlídky či školu čepování piva.

Pivo a pivní kosmetika z menších pivovarů

Kromě světově proslulé značky Pilsner Urquell vyrábí v Plzni piva různých stylů a chutí i celá řada minipivovarů. Lahvové pivo z pivovaru Raven zakoupíte kromě dvou Raven Pubů například v Pivstru či Pivotečce. Pestrou nabídku má také pivovar Purkmistr. Za nimi se musíte ovšem vydat do Černic. V pivovarském dvoře, kde mimo jiné najdete restauraci, hotel a pivní lázně, prodávají pod vlastní značkou také pivní kosmetiku. Prý je vynikající na pleť.

Prohlédněte si fotogalerii