Suvenýry z Plzně

Jako dárek z Plzně se nejčastěji vozí pivo, s tím samozřejmě neuděláte chybu. Nicméně určitě to není jediný dárek, který potěší. Připravili jsme pro vás tipy na místa v Plzni, kam můžete vyrazit koupit nějakou tu milou pozornost jak pro milovníky piva, tak pro ostatní. Stačí se zamyslet nad tím, co by koho potěšilo.Suvenýry s duší Plzně z infocentra

Turistické informační centrum vedle radnice nabízí pestrou škálou suvenýrů – pohlednice, magnety, hrnky, turistické deníky a vizitky, ale i knihy o Plzni a trička. V prodeji je zde také nová kolekce S duší Plzně, která v zajímavém designu s plzeňskými symboly nabízí pěkné dárky od kšiltovek, přes plecháčky a látkové tašky, až po dětská trička a body. Pro náročnější můžete vybírat dárek z kolekce designových šátků a kravat s dekory z Loosových interiérů.

Pivovarské dárky

Přímo v areálu Plzeňského Prazdroje najdete rozlehlou dárkovou prodejnu specializující se na suvenýry s pivovarskou tematikou. Najdete tu skoro vše, na co si vzpomenete včetně oblečení a různých vychytávek do domácnosti. Nechybí samozřejmě speciální balení piva či historické sklenice a půllitry, na které si můžete nechat cokoliv vygravírovat. Zajímavým tipem na dárky jsou i poukázky na prohlídky či školu čepování piva.

Dřevěné loutky: Spejbl s Hurvínkem

Spejbl s Hurvínkem se v Plzni narodili. V sadech pod hotelem Continental dokonce mají svoji sochu. Z Plzně si je můžete v podobě dřevěných loutek také odvézt. K dostání jsou v turistickém informačním centru. Pestrou nabídku loutek nabízí také pokladna Muzea loutek na náměstí Republiky.

Designové a neotřelé kousky z Tržnice v DEPO2015

Tržnice v DEPO2015 je místem, kam se můžete vydat za nákupy designových a neotřelých kousků. V kreativní zóně, která vznikla z bývalých garáží dopravní podniků, najdete hned několik milých obchůdků. V UMU Shopu můžete vybírat z designových kousků mladých designerů z různých oborů nejen z Plzně. Venkovský dům nabízí regionální produkty z celého kraje. Pokud máte rádi design a pokojové rostliny, zastavte se také v Zahradě v misce. Lokální a fér móda je k dostání v butiku NASEBE.

Exkluzivní káva z Orient Coffee

Všichni milovníci kávy jistě ocení čerstvou praženou či namletou kávu z pražírny Orient Coffee. Najdete ji přímo na náměstí Republiky. Ve vnitrobloku se nachází i útulná kavárna, kde si před nákupem můžete dát malou ochutnávku anebo na chvilku vydechnout.

Pivo a pivní kosmetika z menších pivovarů

Kromě světově proslulé značky Pilsner Urquell vyrábí v Plzni piva různých stylů a chutí i celá řada minipivovarů. Lahvové pivo z pivovaru Raven zakoupíte například v Pivstru či Pivotečce. Pestrou nabídku má také pivovar Purkmistr. Za nimi se musíte ovšem vydat do Černic. V pivovarském dvoře, kde mimo jiné najdete restauraci, hotel a pivní lázně, prodávají pod vlastní značkou také pivní kosmetiku. Prý je vynikající na pleť.