Články a tipy


V létě na plovárnu i na výlet v okolí Plzně

Jakmile teploty vystoupají vzhůru, každý spěšně hledá, kde by zchladil hlavu a užil si trochu slunečních paprsků. Když tedy začnou ulice města žhnout až k nesnesení, seberte deku, plavky a hurá za koupáním! Malý výčet toho nejlepšího už jsme vám jednou přinesli, tentokrát jsme však pozornost obrátili k dobře dostupným místům v nejbližším okolí, kam můžete bez starostí vyrazit s celou rodinou. A aby váš den nebyl jen o povalování u vody, vytipovali jsme pro vás pár zajímavostí v okolí koupališť. Pojďme je prozkoumat.Průvodce letní Plzní aneb co byste si neměli nechat ujít

Od Slavností svobody v květnu, až do PilsnerFestu v říjnu, kdy se v pivovaru oslavuje uvaření první várky piva Pilsner Urquell, to v Plzni žije akcemi. Nabídka je pestrá a určitě neprohloupíte, ať se sem za zábavou vypravíte kdykoliv. Nicméně do letního průvodce  jsme pro vás přeci jen vybrali několik akcí, které byste si neměli nechat ujít.

 


Novinkou letošního programu Industry Open je likérka v Prádle

Letní program akcí stezky Industry Open startuje v polovině května. Návštěvníkům se po loňském úspěchu opět otevře likérka v Božkově. Společnost Stock navíc vůbec poprvé zpřístupní závod v Prádle. Chystají se také oblíbené zážitkové výlety historickým autobusem, speciální prohlídky Plzeňského Prazdroje, tematické architektonické procházky a další akce. Vstupenky jsou v prodeji od pátku 26. dubna.


Vydejte se za krásou i skrytým významem historických domů na plzeňském náměstí

Srdcem historické Plzně je rozhodně náměstí Republiky. Je to místo, kudy Plzeňáci i turisté každý den chodí a zvedají oči k té kráse, která je obklopuje. V majestátním prostoru můžete vedle zajímavé skladby historických domů narazit i na chrtici, rytíře, andělíčka, co nosí štěstí, i na známé loutky. Pokud máte chvilku času a míříte do centra, zkuste se tady zastavit a rozhlédnout se. Stojí to za to i když třeba úplně nevíte, na co se zaměřit. Kráčely tudy dějiny a teď můžete i vy. Trasu si můžete projít sami nebo s mobilním audioprůvodcem SmartGuide.

 


Nová turistická sezóna je tu! Kam v Plzni vyrazit?

Plánujete výlet do Plzně a zajímá vás, co je tu nového? Mrkněte na naše tipy, kam po zimní pauze vyrazit. S přicházejícím jarem si užijete prodloužené otevírací doby a některá místa chystají na uvítání nové sezóny zajímavé akce.


Výlety na trase z Prahy do Plzně, kde i cesta může být cíl

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. My v Plzni ale musíme neskromně říct, že spousta z nich vede i k nám. Třeba ta z hlavního města, kterou lemuje spousta zážitků, co stojí za malou zajížďku. My se tentokrát podržíme dálniční, respektive železniční trasy spojující Prahu s Plzní a poohlédneme se po zajímavých zastávkách pro dobrodružnější objevitele, tuláky v našich dějinách i ty, kteří milují přírodu lemující řeky Berounku a Klabavu. Protože ještě, než dorazíte do Plzně, můžete něco zažít. A platí to i pro opačný směr. Cílové destinace bychom tedy měli, pojďme prozkoumat to nejzajímavější, co jsme pro vás na trase vytipovali.


Jak si v Plzni užít Velikonoce s dětmi

Od pátku 29. března až do pondělí 1. dubna nás čekají celé čtyři dny volna a je tak na čase nachystat pořádný plán na Velikonoce. Nejbarevnější svátky roku můžete v Plzni oslavit hned na několika místech, tradičním i netradičním způsobem. Mrkněte na naše tipy, kde si uplést pomlázku a nabarvit vajíčka, kam zajít na velikonoční snídani a kde ochutnat tu nejlepší nádivku.


Kam v Plzni na pivní speciály

Suchý únor je za námi, ve vzduchu je konečně cítit jaro a první podniky už ladí své venkovní terásky. A tak se samo nabízí si v prvních jarních dnech konečně místo horkých nápojů vychutnat vychlazené pivo. Tipy, kam na nejlepší plzeňskou dvanáctku, už od nás máte. Kam ale zajít na výborné speciály a na jaké novinky se můžete v následující sezoně těšit?


Průvodce festivalem BLIK BLIK

Jeden z největších festivalů světla a vizuálního umění v ČR se po roce vrací do Plzně. Letošní ročník připadá na 22. a 23. března od 19 hodin do půlnoci. Na celkem 16 zastávkách předvedou umělci z celého světa lasermapping, videomapping, obří statické projekce či interaktivní světelné exponáty přizpůsobené na míru místu. Letos se můžete těšit na dosud nejrozsáhlejší festival s bohatým programem, jehož tématem jsou “prameny”. Velkou roli tak sehrají jak plzeňské řeky, tak v přeneseném významu i naši předci. Mimo tento termín můžete navštívit i unikátní výstavu Light Scapes nebo “ozvěny“ festivalu v nevřeňském kaolinovém dole. Pokud chcete spojit BLIK BLIK festival i s dalšími zážitky, zapojte se do Plzeňských hotelových nocí a užijte si víkend na plno.


Velikonoce v Plzni, jak na ně?

Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem po celém světě a je s nimi spojeno velké množství tradic a symboliky. Letos připadá Velikonoční pondělí na aprílový 1. duben, poslední březnový víkend je proto ideální dobou, kdy vyrazit za zážitky do Plzně. Čekají nás čtyři dny volna, takže pokud už máte dost pletení pomlázek, pečení mazance nebo barvení vajíček vyberte si něco z našeho velikonočního programu. V tomto článku vám přinášíme tipy, jak si naplno užít Velikonoce v Plzni. Neváhejte, Plzeň toho tentokrát slibuje opravdu hodně.


Z města ven: Do lesů kolem Kokotských rybníků

S naším pravidelným seriálem Z města ven se tentokrát vypravíme skutečně až za hranice Plzně. Ale nebojte, nevzdálíme se příliš. Jen tolik, abychom si prošli naučnou stezku vedoucí po stopách zaniklé obce Kokotsko, podél rybníků a pramene netradičních jmen až do Nové Huti a Dýšiny, kde si můžete zasportovat, dobře se najíst a ještě u toho poznat zdejší chráněnou památkovou zónu. Nouze nebude ani o výhledy do krajiny a zajímavé příběhy.

 

 


Rok české hudby 2024 v Plzni

Plzeň se letos zapojí do mimořádné kulturní události, která již 100 let připomíná výročí významných osobností české hudby. Letošním synonymem Roku české hudby je osobnost Bedřicha Smetany, od jehož narození uplyne 200 let. Těšit se můžete na koncertní vystoupení Plzeňské filharmonie, která vedle klasické hudby nabídne i další žánry. Chybět nebudou ani zajímavé výstavy či inscenace plzeňského Divadla J. K. Tyla. Přinášíme vám stručný přehled toho nejzajímavějšího z programu, ať vám nic neuteče a oslavíte Rok české hudby v Plzni s námi.