Články a tipy


Na fanoušky industriálu v březnu čeká několik zajímavých prohlídek

Pokud se rádi kocháte industriální architekturou, otočíte se za každým cihlovým komínem a chcete nahlédnout pod pokličku živých provozů, kam se běžně nedostanete, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit ještě před začátkem turistické sezony.Tipy na jarní výlety: Vydejte se z města ven

Pomalu, ale jistě se prodlužuje den, teploty už se více méně drží nad nulou a sluníčko vídáme na obloze také mnohem častěji než v lednu. Není divu, že toho po studené zimě chceme využít a vyrazit na nějaký výlet. Nevíte kam? Poradíme vám. Máme pro vás pár tipů na zajímavé výlety v okolí Plzně, kam můžete vyrazit i s celou rodinou. Zříceniny, výhledy, mini zoo i jiná zajímavá místa vás budou bavit.


Únor v Plzni aneb období tradic

Únor v Plzni patří hodování a starým, skoro zapomenutým, tradicím. Je to období plné zabijaček, masopustních průvodů, karnevalů a plesů. Pivovary začínají vařit své velikonoční speciály, které budou během velikonočního půstu zrát. Jak to v tomto období vypadá v Plzni a s jakými tradicemi se zde můžete při vaší návštěvě setkat?


Maličkosti, které byste neměli v Plzni minout

Plzeňské pivo se proslavilo po celém světě. Historické centrum s nejvyšší kostelní věží v Česku, kontroverzními zlatými kašnami, které dodnes budí vášně, a pátou největší synagogou na světě si projde většina turistů. Statisíce návštěvníků ročně míří i do plzeňské zoo a na další místa. Ale pak je tady pár drobností, pár malých kousků mozaiky, které sice nepatří mezi největší turistická lákadla, ale minimálně vám vykouzlí úsměv na tváři anebo ve vás probudí ten hřejivý pocit, že jste objevili něco, co většině ostatních pospíchajících návštěvníků zůstává skryto.


Do Plzně za divadelním zážitkem

Plzeň nabízí návštěvníkům mnoho kulturních zážitků a mezi ty nejintenzivnější patří divadelní představení na třech scénách Divadla Josefa Kajetána Tyla. Novorenesanční budovu Velkého divadla s noblesním interiérem najdete na kraji historického centra Plzně ve Smetanových sadech v blízkosti Velké synagogy. Moderní Nové divadlo je snad jedinou nově postavenou divadelní budovou, která od roku 1989 v Česku vznikla. Její předsazená fasáda z litého betonu s 28 nepravidelnými bublinami připomíná oponu a stala se jednou z dominant města. Všechny scény divadla uvádí moderní i tradiční světová představení pro široký okruh diváků. Vyberete si?


Na co se těšit v Plzni v první polovině roku 2023?

Máme tu nový rok a s ním přicházejí i nové zážitky. Možná přemýšlíte, kam vyrazit za kulturou, co všechno v novém roce navštívíte a co nového byste rádi viděli. My vám s výběrem pomůžeme a v následujícím článku přinášíme top akce a zážitky v Plzni, které stojí za návštěvu ještě před začátkem léta. Při vaší návštěvě Plzně rozhodně nezapomeňte navštívit dominanty města. Ať už se podíváte do gotické katedrály sv. Bartoloměje, největší synagogy v Česku anebo unikátních interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose, můžeme zaručit, že tento kulturně-poznávací výlet zařadíte mezi ty velmi povedené. Jdeme na to!


Plzeňské hotelové noci

27. – 29. ledna 2023 | 24. – 26. února 2023 | 24. – 26. března 2023  

Dopřejte si zimní víkend v Plzni a využijte speciálních balíčků ubytování v rámci Plzeňských hotelových nocí. K pobytu získáte spoustu bonusových zážitků.

Více o akci a doprovodném programu: LEDEN | ÚNOR | BŘEZEN
Konkrétní nabídky pobytových balíčků a rezervace viz níže


5 dobrých důvodů, proč v zimě vyrazit do Plzně

V Plzni je to prima za každého počasí a v každé roční době. Nevěříte?  A kdy jste byli naposledy v Plzni? Na zimní výlet či dovolenou nemusíte jenom na hory. Dejte Plzni šanci vám ukázat, že za pohodou, dobrým jídlem i netradičními zážitky můžete vyrazit i do čtvrtého největšího města v Česku. Kam se podívat a co zažít? Připravili jsme pro vás zimní pozvánku, které se dá stěží odolat.


Kam v Plzni na nejlepší otužovačku

Podlehli jste taky trendu otužování? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, a to se v této době obzvlášť hodí. Pokud patříte k příznivcům otužování, budou se vám hodit naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok. Nádech, výdech, nádech…jdeme na to!


Nově otevřeno v Plzni

Na pohodové letní posedávání na zahrádkách si musíme ještě pár měsíců počkat, to ale neznamená, že si plzeňskou gastroscénu nemůžete užívat plnými doušky. Připravili jsme pro vás pár tipů na nové podniky v Plzni. Některé z nich byly otevřeny teprve nedávno, některé jsou tu už o chvilku déle, ale možná jste ještě neměli tu čest. Tak si vyberte, na co máte chuť!

 


Kam si jít v Plzni zaběhat?

Možná jste si dali novoroční předsevzetí začít konečně běhat. Nebo se připravujete na závod a chcete mít jasno, že i na výletě do Plzně budete vědět, kam jít trénovat. Mrkněte na naše trasy, vyberte si tu, která vám nejlépe sedne, a pak už jen oprášit tenisky a vyrazit. Běhu zdar a v Plzni zvlášť!


Užijte si Plzeň v mimosezoně: Bez davů a se spoustou zážitků

S koncem října tradičně končí i hlavní turistická sezona ve většině památek, zavírají se hrady a zámky a turistické cíle omezují otevírací dobu. To ale neznamená, že na vás v listopadu v Plzni nic nečeká. Připravili jsme pro vás přehled míst, která můžete navštívit i v mimosezoně, a užít si výlet do Plzně ještě, než začne adventní shon, nebo i po něm.