Články a tipy


Tipy na výlety pro celou rodinu za zvířátky, na hrady i pohádkový statek

Krásných míst v okolí Plzně je tolik, že vám na jejich návštěvu jeden víkend nestačí. Jestli vám dochází nápady, kam vyrazit s celou rodinou anebo hledáte místa, kde nebudou davy lidí, je tento článek stvořený přímo pro vás. Přinášíme tipy na neotřelá místa v okolí Plzně, kde se vám, ale hlavně vašim dětem bude líbit. A vydat se sem můžete po celý rok.Do Plzně do divadla? Rozhodně ano!

Tři scény, čtyři soubory a 41 titulů na repertoáru pro letošní divadelní sezonu nabízí plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Ať už si vyberete představení v noblesním Velkém divadle, dáte přednost modernímu zázemí Nové scény anebo komorní atmosféře Malé scény, odnesete si nevšední kulturní zážitek. Vstupenky doporučujeme koupit s dostatečným předstihem. Na nejpopulárnější představení není totiž snadné se dostat.


Z města ven: vydejte se za historií a zábavou do Křimic

Křimické kysané zelí a zelné saláty jsou známé nejen na Plzeňsku. Zdaleka ale nejsou jedinou křimickou dominantou. Tento městský obvod na západě Plzně nabízí svým návštěvníkům nejen bohaté kulturní a sportovní vyžití, ale i významné historické památky či netradiční nádraží s muzeem. V prvním dílu našeho nového seriálu, jehož prostřednictvím vás chceme seznámit i s méně navštěvovanými částmi Plzně, pro vás máme hned několik tipů na to, co v Křimicích vidět, zažít nebo ochutnat.


Kam v Plzni vyrazit s přáteli, když počasí už piknikům nepřeje

Grilovačkám, piknikům a venkovnímu posezení na zahrádkách už odzvonilo. Vyrážíte na výlet do Plzně a nepřeje vám počasí, na prohlídce pivovaru jste už byli a nenapadají vás jiné zajímavé aktivity? Vezměte přátele a zpestřete si den třeba hospodským kvízem, únikovkou, muzeem her nebo návštěvou pivních lázní a užijte si společně spoustu zábavy. V Plzni se rozhodně nudit nebudete.


Dejte si víc než jednu plzeň aneb do Plzně za pivními zážitky

Plzeň a pivo k sobě prostě patří. Kam jinam se také za ním vydat, než do místa s dlouholetou pivovarnickou tradicí. Každý si Plzeň spojí s Plzeňským Prazdrojem, který pravda je chloubou českého národa, ale pivních zážitků může nabídnout hned několik. O historii piva se dozvíte v Pivovarském muzeu. Navštívit můžete experimentální Pivovar Proud nebo řemeslný Raven. Určitě nevynechejte ani školu čepování – ta je pro všechny pivaře i nepivaře velkým zážitkem. A nezapomínejme ani na vyhlášené pivní lázně a festivaly. Je to tak, v pivu se tady můžete i vykoupat, tak půllitry připravit a jdeme degustovat.


Výlety vlakem z Plzně do hodiny

Cesta vlakem má své nezaměnitelné kouzlo. Pravidelné kolébání a rytmus jedoucího vlaku má snad každý rád. Pokud přidáme další výhody, jako pohodlí ve vlaku, možnost jet s kočárkem anebo cestovat s výhodnou jízdenkou Turista Plzeňskem, je výlet vlakem víc než dobrý nápad. Z Plzně můžete pohodlně vyrazit na výlet po kolejích do všech světových stran. Nevíte kam? Přinášíme pár tipů, kam vyrazit. A nebude to trvat déle než hodinu.


V Plzni a okolí se může vydat na výlet na kole profík i sváteční cyklista

Plzeň není jen městem pro všechny milovníky piva a architektury, ale také čím dál tím více přívětivějším městem pro všechny milovníky jízdních kol. Najdete zde celou řadou vhodných cyklotras, stezek i běžných lesních cest. Nevadí, že nejste na kole zdatní jako Roman Kreuziger a na Tour de France se podíváte maximálně v televizi. Z cyklotras v Plzni i jejím okolí si vybere každý. A jako bonus, na cestách toho spoustu uvidíte a zažijete.


Plzeňské infocentrum vydává bankovku ke 130. výročí otevření Velké synagogy

Plzeňská Velká synagoga patří mezi tři největší v Evropě a pět největších na světě. V loňské roce byla po náročné rekonstrukci interiéru znovu zpřístupněna návštěvníkům. Na začátku září uplyne 130 let od jejího otevření veřejnosti. Pro tuto příležitost připravilo Turistické informační centrum Visit Plzeň pamětní bankovku ze série Euro Souvenir. V prodeji bude od soboty 5. srpna.


Procestujte s Industry Open technické památky Plzně a regionu

Stezka Industry Open již pátým rokem poskytuje tipy na výlety za poznáním a zajímavé akce v prostředí technických památek, industriálních konverzí i živých provozů. Také pro letošní léto je připraven pestrý program akcí. Čekají vás prohlídky plzeňské vodárny nebo měnírny dopravních podniků, architektonické procházky nebo výlety do regionu historickými autobusy. Vůbec poprvé se pro veřejnost otevírá likérka Stock. Termíny akcí najdete na konci článku, podrobný program a prodej vstupenek na webu www.industryopen.cz.


Tipy na pohodové letní výlety kolem Plzně

Léto v Plzni nabízí bohaté kulturní vyžití, zajímavé historické památky i pivní zážitky typické pro městskou turistiku. Pokud byste se rozhodli zůstat déle, v okolí Plzně najdete řadu míst, která vás osloví i ve chvíli, kdy si budete chtít od ruchu velkoměsta odpočinout a vydat se do přírody. Máme pro vás hned několik tipů na výlety. Na Plzeňsku najdete od všeho trošku – romantické výhledy do místní krajiny, netradiční rozhledny, koupání v panensky čisté vodě i místo s vysoce koncertovanou pozitivní energií.


Vyberte si ze sedmi důvodů, proč v létě vyrazit do Plzně

Někdo k tomu rozhodnout se vyrazit na výlet či dovolenou potřebuje jenom jeden dobrý důvod, jiní berou plánování opravdu vážně a musí jich poskládat hned několik. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, rádi vás přesvědčíme, že důvodů vyrazit do Plzně je nespočet.


Do Plzně za dobrým jídlem? Jednoznačně ano

Jedno z nejprázdnějších míst na Gastromapě Lukáše Hejlíka je prý Plzeňský kraj, ale pro západočeskou metropoli tohle rozhodně neplatí. Za posledních pár let se v Plzni objevila celá řada zajímavých podniků. Ať už jsou to bistra, kavárny nebo restaurace s plzeňským pivem nebo pivem z místních řemeslných pivovarů. Jedinečnou atmosféru mají také místní farmářské trhy nebo pravidelné street food markety v DEPO2015.