Kam na pivo

Kam v Plzni na pivo? Poradíme…

V Plzni najdete mnoho krásných a stylových hospod. Některé z nich se specializují, jak jinak, na místní poklad – dobře natočenou a s láskou ošetřenou plzničku, jiné nabízejí výjimečné pivní speciality. Máme pro vás několik tipů na místa, která byste neměli vynechat.Výčepní v restauraci U Salzamnnů

Kam v Plzni na plzeň?

U Salzmannů

Nejstarší hospoda v Plzni funguje již od roku 1637. Ve stylové atmosféře si pochutnáte na plzeňském pivu a tradičních českých specialitách.

Pivovarský šenk Na Parkánu

Známá plzeňská pivnice v původním právovárečném domě je přímo propojena s Pivovarským muzeem. Nabízí tradiční ležácký i nefiltrovaný Pilsner Urquell a českou gastronomii.

Restaurace Na Spilce

Jedna z největších restaurací v České republice. Najdete ji na nádvoří Plzeňského Prazdroje v prostorách bývalého kvasného sklepa, tzv. spilky. Vychutnat si tu můžete sedm druhů čepovaných piv a pestrou nabídku nejen české kuchyně.

Lokál Pod Divadlem

Dobré pivo a domácí jídlo v restauraci v retro stylu. Pivo tu putuje co nejkratší cestou z tanků rovnou do půllitru, zůstává čerstvé až do posledního loku a na stole nikdy nemáte prázdný půllitr déle než pár okamžiků.

Šenk a restaurace Lékárna

Restaurace a pivnice s výhledem přímo na katedrálu sv. Bartoloměje. Jestli na nejlepší šnyt z plzeňské dvanáctky, tak do Lékárny. Vychutnáte si tu tankovou plzeň té nejlepší kvality.

 Švejk Restaurant U Petatřicátníků

Pivo, co má říz, vůni tradičně české kuchyně a přísný pohled starého mocnáře shlížejícího z podobizny umístěné nad vyřezávaným obkladem výčepu nabízí Švejk. Mimochodem druhá největší restaurace v Plzni, do které se vejde až 160 osob.

 

Kam na pivní speciály?

Klub malých pivovarů

Každý den tu najdete osm různých piv na čepu. Za rok tu tak vystřídají až 800 druhů piva z 250 minipivovarů z celých Čech. Nabídku doplňují lahvová piva z celého světa a kvalitní kuchyně.

Pivstro – Brewhemian Beer Bistro

Pivní bistro spojuje několik druhů čepovaných piv z minipivovarů a severoamerickou kuchyni. Na čepu tu mimo jiné najdete House Ale z minipivovaru Zhůřák, pivo vařené speciálně pro výčep Pivstra, belgické Delirium Tremens i plzeňskou dvanáctku.

Pivotečka

V pivotéce a pivním baru v centru Plzně můžete ochutnat z deseti druhů čepovaných piv a několika druhů lahvových. Od ležáků přes piva IPA nebo APA třeba až po belgický Kasteel Rouge.

Raven Pub City & Bolevec

Dvě hospody plzeňského pivovaru Raven nabízí to nejlepší z jeho produkce od lehkého ležáku až po silnější vícestupňová piva. Opravdové pivní speciály doplňuje vynikající kuchyně a v Raven Pub City i míchané drinky.

Francis

Pivní retro kavárna, která kromě Prazdroje nabízí čepovaná piva z pivovarů Zhůřák a Raven, čtvrtou (rotující) pípu a lednici plnou (nejen) belgických speciálů.

Purkmistr

Za tímto minipiovarem musíte vyjte z centra na okraj Plzně do Černice. Nicméně místní degustační prkénko vás snadno přesvědčí, že to za výlet stojí.

Pivní klub Modrá hvězda

V unikátním pivním klubu v centru města Plzně si můžete vychutnávat skvělá piva z dobřanského pivovaru Modrá Hvězda na třinácti pípách.