Kam na pivo

Kam v Plzni na pivo? Poradíme…

V Plzni najdete mnoho krásných a stylových hospod. Některé z nich se specializují, jak jinak, na místní poklad – dobře načepovanou a s láskou ošetřenou plzničku, jiné nabízejí výjimečné pivní speciality. Máme pro vás několik tipů na místa, která byste neměli vynechat.Kam v Plzni na plzeň?

U Salzmannů

Nejstarší hospoda v Plzni funguje již od roku 1637. Ve stylové atmosféře si pochutnáte na plzeňském pivu a tradičních českých specialitách.

Pivovarský šenk Na Parkánu

Známá plzeňská pivnice v původním právovárečném domě je přímo propojena s Pivovarským muzeem. Nabízí tradiční ležácký i nefiltrovaný Pilsner Urquell a českou gastronomii.

Lokál Pod Divadlem

Dobré pivo a domácí jídlo v restauraci v retro stylu. Pivo tu putuje co nejkratší cestou z tanků rovnou do půllitru, zůstává čerstvé až do posledního loku a na stole nikdy nemáte prázdný půllitr déle než pár okamžiků.

Šenk a restaurace Lékárna

Restaurace a pivnice s výhledem přímo na katedrálu sv. Bartoloměje. Jestli na nejlepší šnyt z plzeňské dvanáctky, tak do Lékárny. Vychutnáte si tu tankovou plzeň té nejlepší kvality.

Na Spilce

Legendární Hospoda Na Spilce v plzeňském pivovaru je po dlouhých dvou letech znovu otevřená. Pojďte ozkoušet kompletně nové menu, které nabízí českou klasiku v moderním pojetí, a užijte si krásně zrekonstruovaný interiér, ať už jdete do pivovaru na prohlídku, koncert nebo za gastrozážitkem. Skvělé pivo je samozřejmostí.

Spilka a tankbar v Prazdroji.

Švejk Restaurant U Pětatřicátníků

Pivo, co má říz, vůni tradiční české kuchyně a přísný pohled starého mocnáře shlížejícího z podobizny umístěné nad vyřezávaným obkladem výčepu nabízí Švejk. Mimochodem druhá největší restaurace v Plzni, do které se vejde až 160 osob.

Plzeňka

Nedaleko náměstí se nachází pivnice s moderním duchem a příznačným názvem Plzeňka. Kromě tradičního šnytu, hladinky a mlíka vám tu načepují i celého tupláka. K výborně ošetřenému plzeňskému pivu si tu můžete vybrat z široké nabídky české kuchyně.

Kam na pivní speciály?

Klub malých pivovarů

Každý den tu najdete osm různých piv na čepu. Za rok tu tak vystřídají až 800 druhů piva z 250 minipivovarů z celého Česka. Nabídku doplňují lahvová piva z celého světa a kvalitní kuchyně.

Pivstro – Brewhemian Beer Bistro

Pivní bistro spojuje několik druhů čepovaných piv z minipivovarů a severoamerickou kuchyni. Na čepu tu mimo jiné najdete House Ale z minipivovaru Zhůřák, pivo vařené speciálně pro výčep Pivstra, belgické Delirium Tremens i plzeňskou dvanáctku.

Raven Pub City & Bolevec

Dvě hospody plzeňského pivovaru Raven nabízí to nejlepší z jeho produkce od lehkého ležáku až po silnější vícestupňová piva. Opravdové pivní speciály doplňuje vynikající kuchyně a v Raven Pub City i míchané drinky.

Pivo z minipivovaru Raven.

Zlatá kráva Bandaska

Nedaleko náměstí Republiky otevřelo pivní bistro farmářského pivovaru Zlatá kráva z Nepomuku. V nabídce najdete jak svěží ležáky, tak polotmavé speciály nebo třeba pšeničné pivo. A až uvidíte nabídku dobrot z kuchyně, nebudete vědět, co si dát dřív.

Francis

Pivní retro kavárna, která kromě Prazdroje nabízí čepovaná piva z pivovarů Zhůřák a Raven, čtvrtou (rotující) pípu a lednici plnou (nejen) belgických speciálů.

Purkmistr

Za tímto minipiovarem musíte vyjte z centra na okraj Plzně do Černice. Nicméně místní degustační prkénko vás snadno přesvědčí, že to za výlet stojí.

Pivní klub Modrá hvězda

V unikátním pivním klubu v centru města Plzně si můžete vychutnávat skvělá piva z dobřanského pivovaru Modrá Hvězda na třinácti pípách.