Kam na pivo

Kam v Plzni na pivo? Poradíme…

V Plzni najdete mnoho krásných a stylových hospod. Některé z nich se specializují, jak jinak, na místní poklad – dobře načepovanou a s láskou ošetřenou plzničku, jiné nabízejí výjimečné pivní speciality. Máme pro vás několik tipů na místa, která byste neměli vynechat.Výčepní v restauraci U Salzamnnů

Kam v Plzni na plzeň?

U Salzmannů

Nejstarší hospoda v Plzni funguje již od roku 1637. Ve stylové atmosféře si pochutnáte na plzeňském pivu a tradičních českých specialitách.

Pivovarský šenk Na Parkánu

Známá plzeňská pivnice v původním právovárečném domě je přímo propojena s Pivovarským muzeem. Nabízí tradiční ležácký i nefiltrovaný Pilsner Urquell a českou gastronomii.

Lokál Pod Divadlem

Dobré pivo a domácí jídlo v restauraci v retro stylu. Pivo tu putuje co nejkratší cestou z tanků rovnou do půllitru, zůstává čerstvé až do posledního loku a na stole nikdy nemáte prázdný půllitr déle než pár okamžiků.

Šenk a restaurace Lékárna

Restaurace a pivnice s výhledem přímo na katedrálu sv. Bartoloměje. Jestli na nejlepší šnyt z plzeňské dvanáctky, tak do Lékárny. Vychutnáte si tu tankovou plzeň té nejlepší kvality.

Švejk Restaurant U Pětatřicátníků

Pivo, co má říz, vůni tradiční české kuchyně a přísný pohled starého mocnáře shlížejícího z podobizny umístěné nad vyřezávaným obkladem výčepu nabízí Švejk. Mimochodem druhá největší restaurace v Plzni, do které se vejde až 160 osob.

Plzeňka

Nedaleko náměstí se nachází pivnice s moderním duchem a příznačným názvem Plzeňka. Kromě tradičního šnytu, hladinky a mlíka vám tu načepují i celého tupláka. K výborně ošetřenému plzeňskému pivu si tu můžete vybrat z široké nabídky české kuchyně.

Na Spilce

Legendární Hospoda Na Spilce v plzeňském pivovaru je po dlouhých dvou letech znovu otevřená. Pojďte ozkoušet kompletně nové menu, které nabízí českou klasiku v moderním pojetí, a užijte si krásně zrekonstruovaný interiér, ať už jdete do pivovaru na prohlídku, koncert nebo za gastrozážitkem. Skvělé pivo je samozřejmostí.

Kam na pivní speciály?

Klub malých pivovarů

Každý den tu najdete osm různých piv na čepu. Za rok tu tak vystřídají až 800 druhů piva z 250 minipivovarů z celého Česka. Nabídku doplňují lahvová piva z celého světa a kvalitní kuchyně.

Pivstro – Brewhemian Beer Bistro

Pivní bistro spojuje několik druhů čepovaných piv z minipivovarů a severoamerickou kuchyni. Na čepu tu mimo jiné najdete House Ale z minipivovaru Zhůřák, pivo vařené speciálně pro výčep Pivstra, belgické Delirium Tremens i plzeňskou dvanáctku.

Raven Pub City & Bolevec

Dvě hospody plzeňského pivovaru Raven nabízí to nejlepší z jeho produkce od lehkého ležáku až po silnější vícestupňová piva. Opravdové pivní speciály doplňuje vynikající kuchyně a v Raven Pub City i míchané drinky.

Zlatá kráva Bandaska

Nedaleko náměstí Republiky otevřelo pivní bistro farmářského pivovaru Zlatá kráva z Nepomuku. V nabídce najdete jak svěží ležáky, tak polotmavé speciály nebo třeba pšeničné pivo. A až uvidíte nabídku dobrot z kuchyně, nebudete vědět, co si dát dřív.

Francis

Pivní retro kavárna, která kromě Prazdroje nabízí čepovaná piva z pivovarů Zhůřák a Raven, čtvrtou (rotující) pípu a lednici plnou (nejen) belgických speciálů.

Purkmistr

Za tímto minipiovarem musíte vyjte z centra na okraj Plzně do Černice. Nicméně místní degustační prkénko vás snadno přesvědčí, že to za výlet stojí.

Pivní klub Modrá hvězda

V unikátním pivním klubu v centru města Plzně si můžete vychutnávat skvělá piva z dobřanského pivovaru Modrá Hvězda na třinácti pípách.