Články a tipy


Jak si užít advent v Plzni?

Historické centrum Plzně již rozzářila vánoční výzdoba. Tradiční adventní trhy s živou hudbou, dřevěným betlémem, zvířátky, provoněné svařeným vínem a punčem jsou v plném proudu. O první adventní neděli se rozsvítil vánoční strom na centrálním náměstí Republiky. Plzeň má v době adventu co nabídnout. Konají se speciální adventní prohlídky. Pěší zóna v Riegrově ulici ožije stánky s pestrou nabídkou teplých nápojů, polévek a dezertů.5 dobrých důvodů, proč v zimě vyrazit do Plzně

V Plzni je to prima za každého počasí a v každé roční době. Nevěříte?  A kdy jste byli naposledy v Plzni? Na zimní výlet či dovolenou nemusíte jenom na hory. Dejte Plzni šanci vám ukázat, že za pohodou, dobrým jídlem i netradičními zážitky můžete vyrazit i do čtvrtého největšího města v Česku. Kam se podívat a co zažít? Připravili jsme pro vás zimní pozvánku, které se dá stěží odolat.


6 tipů na originální vánoční dárky z infocentra

Schází vám inspirace, co letos pořídit svým blízkým pod stromeček? Nechce se vám do nákupních center, která už se pomalu plní těmi, kdo také podléhají vánočnímu šílenství? Zastavte se v jednom z našich infocenter a nakupte vánoční dárky u nás. Naše Turistická informační centra totiž nenabízí jen tradiční suvenýry, vyberete si i pěkné tričko nebo mikinu, batůžek, designový porcelán i skvělý dárek pro děti. Letošní novinkou je kolekce Kašny ze zlata. Všechny dárky si můžete také pohodlně objednat na e-shopu Visit Plzeň.


Před Vánoci vám bude v Plzni chutnat

Horký svařák, trdelník, vaječňák i medovina patří k předvánočnímu času stejně jako rozsvícený stromeček nebo svíčky na adventním věnci. Pojďte se s námi těšit na pohodové vánoční období a zahřát se nějakou tou dobrotou v centru města. Vybrali jsme pro vás několik míst, kde si pochutnáte, zahřejete se a pokocháte se adventní Plzní.


Plzeňské hotelové noci

27. – 29. ledna 2023 | 24. – 26. února 2023 | 24. – 26. března 2023  

Dopřejte si zimní víkend v Plzni a využijte speciálních balíčků ubytování v rámci Plzeňských hotelových nocí. K pobytu získáte spoustu bonusových zážitků.

Více o akci a doprovodném programu: LEDEN | ÚNOR | BŘEZEN
Konkrétní nabídky pobytových balíčků a rezervace viz níže


Kam v Plzni vyrazit na svatomartinskou husu a víno?

Rok se s rokem sešel a svatý Martin s sebou opět přiveze svatomartinské víno, hody, slavnosti a samozřejmě i dokřupava upečené husy. Legenda praví, že husy svatého Martina při bohoslužbě tolik rušily, že nyní zato každý rok pykají na svatomartinském pekáči. K husám neodmyslitelně patří i víno. První lahve mladého svatomartinského vína se začnou otevírat tradičně 11.11. v 11 hodin a 11 minut.


Užijte si Plzeň v mimosezoně: Bez davů a se spoustou zážitků

S koncem října tradičně končí i hlavní turistická sezona ve většině památek, zavírají se hrady a zámky a turistické cíle omezují otevírací dobu. To ale neznamená, že na vás v listopadu v Plzni nic nečeká. Připravili jsme pro vás přehled míst, která můžete navštívit i v mimosezoně, a užít si výlet do Plzně ještě, než začne adventní shon, nebo i po něm.


Objevte na podzim industriální atmosféru Plzeňska

Že Plzeň historicky byla a do dnešních dnů zůstává jedním z epicenter českého průmyslu, o tom není pochyb. Kdo by taky neznal slavné značky Škoda a Plzeňský Prazdroj. Pokud patříte mezi fanoušky industriálních zákoutí, továrních komínů a průmyslových hal, mrkněte na naše tipy, jak a kde se na podzim něco nového dozvědět a načerpat industriální atmosféru.


Pět zajímavostí, které jste možná nevěděli o plzeňském pivovaru

Plzeňský Prazdroj slaví 180 let od uvaření první várky světoznámého piva Pilsner Urquell a po dvou letech opět zve milovníky oblíbeného ležáku na narozeninovou oslavu přímo do areálu pivovaru. Letošní PilsnerFest se koná v pátek 7. a v sobotu 8. října. Ještě než začnete plánovat, kdy vyrazíte, připravili jsme pro vás výběr zajímavostí spojených s plzeňským pivovarem, který vás jistě přesvědčí o tom, že je co slavit.


Nově otevřeno v Plzni

Pohodové letní posedávání na zahrádkách už je pomalu minulostí, to ale neznamená, že si plzeňskou gastroscénu nemůžete užívat plnými doušky. Připravili jsme pro vás pár tipů na nové podniky v Plzni. Některé z nich byly otevřeny teprve nedávno, některé jsou tu už o chvilku déle, ale možná jste ještě neměli tu čest. Tak si vyberte, na co máte chuť!

 


Drahé létání po Evropě? Díky, raději na výlet do Plzně!

Pokud jste podobně jako většina milovníků cestování během pandemie covidu strádali a smutně si prohlíželi fotky z minulých cest, stoprocentně jste si znovu obuli toulavé boty, jakmile to šlo. Paříž, Londýn, Benátky nebo Barcelona? Nebylo vám tentokrát všude trochu těsno? Ani letenky už většinou nejsou jenom za pár korun. Jestliže si nepotrpíte na davy, nejste ochotni zaplatit 100 eur za postel ve dvanáctilůžkovém pokoji anebo prostě chcete prožít podzimní eurovíkend tak trochu jinak, dejte šanci Plzni a nebudete litovat. Co u nás na západě Čech objevíte?


8 míst, kam v Plzni vyrazit na venkovní workout

Máte rádi pohyb a neholdujete klimatizovaným fitness centrům? Pojďte využít venkovní sportoviště, kterých je v Plzni a blízkém okolí plno. Čerstvý vzduch a klid v přírodě bez hlučných repráků ve fitku vám udělají dobře. Nejenže vylepšíte fyzičku, ale taky si pěkně vyčistíte hlavu a můžete s sebou vzít i děti, které si zacvičí s vámi, nebo si jinak zaskotačí.