Články a tipy


Nová plzeňská kolekce Kašny ze zlata je echt gold

Plzeň už jednu legendu na poli suvenýrů má, kolekci #copatutoje. Ale to jste ještě neviděli Kašny ze zlata, novou zlato-černou kolekci s kašničkami, která je zkrátka echt gold. Není všechno zlato, co se třpytí, dokud ho nemáte na sobě, tak leťte do infocentra nebo na e-shop pro dámská a pánská trika, trikošaty, prďáckou ledvinku, trendy klobouček, příjemné fusekle nebo porcelánové hrnky ve dvou velikostech, co vám kávou zpříjemní ráno i celý den. Kolekci předpovídáme zářné zítřky a budeme ji postupně rozšiřovat. Už teď se můžete těšit na pohodlné trenky pro pány i dámy, stylové šátky nebo tumblery.Kam v Plzni v květnu na komentovanou prohlídku

Turistická sezóna je v plném proudu, což znamená, že se koná také celá řada zajímavých komentovaných prohlídek a akcí, kdy je možné poznat Plzeň a její největší lákadla do hloubky a z jiného úhlu. Objevit můžete i skryté poklady a skvosty. Z čeho můžete vybírat a co by nemělo uniknout vaší pozornosti?


Do Plzně za dobrým jídlem

Plzeň je svojí pohostinností vyhlášená. Každý foodie ví, že na nejlepší pivo a pizzu musí do západočeské metropole, kde skvělé kavárny a bistra proměnily městské sady v centru v jednu z nejpříjemnějších adres v Česku. „Kombinace gastra, umění a kultury – jo, to mi chutná“, prohlásil nedávno gastroguru Lukáš Hejlík o Plzni. A že Plzeň gastrem opravdu žije, o tom se přesvědčíte nejen v květnu, kdy se uskuteční celá řada žravých festivalů s vůněmi a chutěmi z Plzně a okolí i hodně z daleka. A kvalitní káva a skvělé pivo samozřejmě nebudou chybět!


Slavnosti svobody 2022 aneb co si nenechat ujít

Slavnosti svobody jsou v Plzni jednou z největších událostí roku. Osvobození západních Čech americkou armádou v květnu 1945 si v Plzni nepřipomínají jen místní, ale i návštěvníci z širokého okolí a zahraniční hosté. Jak si 5. – 8. května co nejvíc užít 33. ročník oblíbené akce, která je už opět plně offline, a co z letošního programu rozhodně nevynechat?


V Plzni začíná turistická sezóna a přináší pestrou škálu zážitků

Jarní slunce nabírá na síle, dny se prodlužují a s nimi i otevírací doby památek a zajímavých míst. S dubnem se každoročně probouzí i ty turistické cíle, které byly přes zimu uzavřeny. Na jaká místa v Plzni a okolí se můžete po zimě opět vypravit?


Které roční období je nejlepší k výletu do Plzně? Všechny!

Všechna hlavní turistická lákadla jako Plzeňský Prazdroj, historické centrum města s gotickou katedrálou sv. Bartoloměje a renesanční radnicí nebo interiéry od proslulého architekta Adolfa Loose můžete v Plzni objevovat celoročně. Které z ročních období je ale k návštěvě čtvrtého největšího města v Česku to nejlepší? Těžko říct, každé má něco do sebe, a ani rodilí Plzeňáci se na jasné odpovědi neshodnou. Výběr je tedy na vás.


Kam v Plzni na víno #2

Zatímco vinaři mají své království na jihu Moravy, pro pivaře je městem zaslíbeným Plzeň. Do Plzně se jezdí na plzeň, ale také za dobrým jídlem i vínem. Míst, kde uctí milovníky vína nebo bublinek, je v Plzni stále víc a jsou skvělé. Kde jste ještě nebyli a kam by vás možná nenapadlo zajít?


Z deníku našich průvodců

Důležitou součástí našeho týmu je parta průvodců, která provází turisty na komentovaných prohlídkách města, Loosových interiérů a dalších turistických cílů v Plzni. Jednadvacátý únor je Mezinárodním dnem průvodců cestovního ruchu, a tak jsme naše průvodce požádali, aby se s námi podělili o své zážitky. Jak možná tušíte, na prohlídkách zažijí spoustu nečekaných situací. O tom, jak skvěle se s nimi umí vypořádat, se můžete přijet sami přesvědčit.


Plzeňští hoteliéři vědí, jak si užít Plzeň

Poslední únorový a březnový víkend bude opět patřit Plzeňským hotelovým nocím. Až si budete vybírat z balíčků zvýhodněného ubytování a dalšího programu, které tato akce nabízí, určitě budete přemýšlet, jak si výlet do Plzně užít naplno. Zeptali jsme se těch, kteří vás v Plzni ubytují a pohostí, přečtěte si jejich tipy!


Kam v Plzni na rande?

Svátek všech zamilovaných vychází letos na pondělí, to ale neznamená, že si se svou drahou polovičkou kvůli pracovním povinnostem nemůžete užít romantický den. Ať už svatého Valentýna slavíte nebo ne, zpestřete si celý víkend, který mu předchází (nebo klidně jakýkoliv jiný) našimi tipy na plzeňská randíčka. Opět dokázat, že láska prochází žaludkem, můžete i u nás v Plzni.


Tipy na rok 2022 od týmu Visit Plzeň

Začátek roku je ve znamení očekávání a plánů, co všechno letos zažijeme. Připravili jsme pro vás přehled novinek, na které se v Plzni můžete těšit v roce 2022 a které si ani my rozhodně nenecháme ujít. A na co dalšího se těšíme? Nechte se inspirovat.


Kde se v Plzni ubytovat, když… #2

…chcete být v centru dění a pár kroků od plzeňské věže? Nebo když máte chuť udělat si výlet do přírody i mimo město? V rámci Plzeňských hotelových nocí připravilo 17 plzeňských hotelů a penzionů ubytovací balíčky na tři víkendy v lednu, únoru a březnu 2022. Vyberte si z našich tipů na ubytování v Plzni hotel nebo penzion přímo vám na míru a přijeďte do Plzně i mimo sezonu!