Články a tipy


Kde v Plzni posedět pod širým nebem?

Blížící se léto a teplejší dny plné sluníčka přímo vybízejí k pikniku v přírodě nebo posezení na předzahrádce. Pokud trávíte většinu času v betonové džungli, nezoufejte, i Plzeň nabízí řadu míst, kde příjemně posedět. Přinášíme vám tipy, kam zajít s rodinou, drahou polovičkou či přáteli, když počasí hlásí příjemné teploty. Doporučíme vám jak místa na piknik, tak podniky, kde najdete příjemné posezení na předzahrádce. Najdete tu i tip na jeden speciální venkovní areál přímo u řeky. Tak neseďte doma a vyrazte!

 Novinkou letošního programu Industry Open je likérka v Prádle

Letní program akcí stezky Industry Open startuje v polovině května. Návštěvníkům se po loňském úspěchu opět otevře likérka v Božkově. Společnost Stock navíc vůbec poprvé zpřístupní závod v Prádle. Chystají se také oblíbené zážitkové výlety historickým autobusem, speciální prohlídky Plzeňského Prazdroje, tematické architektonické procházky a další akce. Vstupenky jsou v prodeji od pátku 26. dubna.


Vydejte se za krásou i skrytým významem historických domů na plzeňském náměstí

Srdcem historické Plzně je rozhodně náměstí Republiky. Je to místo, kudy Plzeňáci i turisté každý den chodí a zvedají oči k té kráse, která je obklopuje. V majestátním prostoru můžete vedle zajímavé skladby historických domů narazit i na chrtici, rytíře, andělíčka, co nosí štěstí, i na známé loutky. Pokud máte chvilku času a míříte do centra, zkuste se tady zastavit a rozhlédnout se. Stojí to za to i když třeba úplně nevíte, na co se zaměřit. Kráčely tudy dějiny a teď můžete i vy. Trasu si můžete projít sami nebo s mobilním audioprůvodcem SmartGuide.

 


Poslední víkend v dubnu bude v Plzni nabitý akcemi

Poslední víkend v dubnu chystá Plzeň bohatý kulturní program, kdy nebudete vědět, kam dřív skočit. Výběr je opravdu velký, tak na co se můžete těšit? Chystá se jak akce pro milovníky dobrého pití, tak dobrého jídla. Od čtvrtka 25. dubna se necháte unést bavorskou kulturou na festivalu Treffpunkt. V pátek a sobotu se projdete historickým centrem města se skleničkou vína. procházku můžete zakončit na Burger Street Festivalu v areálu Plzeňského Prazdroje. Pokud máte chuť se vypravit za hranice města, doporučujeme zajet až do Plas, kde se na místním letišti chystá Den ve vzduchu s Plzeňským krajem. Ať už si vyberete jen jednu nebo více akcí, věříme, že se v Plzni nudit nebudete.

 


Výlety na trase z Prahy do Plzně, kde i cesta může být cíl

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. My v Plzni ale musíme neskromně říct, že spousta z nich vede i k nám. Třeba ta z hlavního města, kterou lemuje spousta zážitků, co stojí za malou zajížďku. My se tentokrát podržíme dálniční, respektive železniční trasy spojující Prahu s Plzní a poohlédneme se po zajímavých zastávkách pro dobrodružnější objevitele, tuláky v našich dějinách i ty, kteří milují přírodu lemující řeky Berounku a Klabavu. Protože ještě, než dorazíte do Plzně, můžete něco zažít. A platí to i pro opačný směr. Cílové destinace bychom tedy měli, pojďme prozkoumat to nejzajímavější, co jsme pro vás na trase vytipovali.


Jak si v Plzni užít Velikonoce s dětmi

Od pátku 29. března až do pondělí 1. dubna nás čekají celé čtyři dny volna a je tak na čase nachystat pořádný plán na Velikonoce. Nejbarevnější svátky roku můžete v Plzni oslavit hned na několika místech, tradičním i netradičním způsobem. Mrkněte na naše tipy, kde si uplést pomlázku a nabarvit vajíčka, kam zajít na velikonoční snídani a kde ochutnat tu nejlepší nádivku.


Průvodce festivalem BLIK BLIK

Jeden z největších festivalů světla a vizuálního umění v ČR se po roce vrací do Plzně. Letošní ročník připadá na 22. a 23. března od 19 hodin do půlnoci. Na celkem 16 zastávkách předvedou umělci z celého světa lasermapping, videomapping, obří statické projekce či interaktivní světelné exponáty přizpůsobené na míru místu. Letos se můžete těšit na dosud nejrozsáhlejší festival s bohatým programem, jehož tématem jsou “prameny”. Velkou roli tak sehrají jak plzeňské řeky, tak v přeneseném významu i naši předci. Mimo tento termín můžete navštívit i unikátní výstavu Light Scapes nebo “ozvěny“ festivalu v nevřeňském kaolinovém dole. Pokud chcete spojit BLIK BLIK festival i s dalšími zážitky, zapojte se do Plzeňských hotelových nocí a užijte si víkend na plno.


Nejfotogeničtější místa v okolí Plzně

Kam pro nejhezčí fotky v okolí Plzně? Pokud vám dochází inspirace na hezkou fotku, máme tu pro vás doporučení hned na několik míst v okolí Plzně, kam pohodlně dojedete autem, na kole anebo dojdete pěšky. Za některými se možná projedete o trošku dál, ale rozhodně stojí za to. Pokud nějaký z našich tipů využijete, nezapomeňte nás označit a tagovat #visitplzen.


Velikonoce v Plzni, jak na ně?

Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem po celém světě a je s nimi spojeno velké množství tradic a symboliky. Letos připadá Velikonoční pondělí na aprílový 1. duben, poslední březnový víkend je proto ideální dobou, kdy vyrazit za zážitky do Plzně. Čekají nás čtyři dny volna, takže pokud už máte dost pletení pomlázek, pečení mazance nebo barvení vajíček vyberte si něco z našeho velikonočního programu. V tomto článku vám přinášíme tipy, jak si naplno užít Velikonoce v Plzni. Neváhejte, Plzeň toho tentokrát slibuje opravdu hodně.


Z města ven: Do lesů kolem Kokotských rybníků

S naším pravidelným seriálem Z města ven se tentokrát vypravíme skutečně až za hranice Plzně. Ale nebojte, nevzdálíme se příliš. Jen tolik, abychom si prošli naučnou stezku vedoucí po stopách zaniklé obce Kokotsko, podél rybníků a pramene netradičních jmen až do Nové Huti a Dýšiny, kde si můžete zasportovat, dobře se najíst a ještě u toho poznat zdejší chráněnou památkovou zónu. Nouze nebude ani o výhledy do krajiny a zajímavé příběhy.

 

 


Rok české hudby 2024 v Plzni

Plzeň se letos zapojí do mimořádné kulturní události, která již 100 let připomíná výročí významných osobností české hudby. Letošním synonymem Roku české hudby je osobnost Bedřicha Smetany, od jehož narození uplyne 200 let. Těšit se můžete na koncertní vystoupení Plzeňské filharmonie, která vedle klasické hudby nabídne i další žánry. Chybět nebudou ani zajímavé výstavy či inscenace plzeňského Divadla J. K. Tyla. Přinášíme vám stručný přehled toho nejzajímavějšího z programu, ať vám nic neuteče a oslavíte Rok české hudby v Plzni s námi.


Z města ven: Z Doubravky přes Bílou horu, Bolevecké rybníky až na Krkavec

V dalším díle našeho seriálu Z města ven se společně vypravíme z Doubravky, k lávce přes řeku Berounku až k Boleveckým rybníkům. Přes Košinář, Senečák a Šídlovák dojdeme až na Krkavec. Těšit se můžete na spoustu času stráveného v přírodě. Výlet zakončíme krásným výhledem z rozhledny Krkavec. Po cestě se samozřejmě vydatně občerstvíme a spoustu toho zažijeme.