Články a tipy


Procestujte s Industry Open technické památky Plzně a regionu

Stezka Industry Open již pátým rokem poskytuje tipy na výlety za poznáním a zajímavé akce v prostředí technických památek, industriálních konverzí i živých provozů. Také pro letošní léto je připraven pestrý program akcí. Čekají vás prohlídky plzeňské vodárny nebo měnírny dopravních podniků, architektonické procházky nebo výlety do regionu historickými autobusy. Vůbec poprvé se pro veřejnost otevírá likérka Stock. Termíny akcí najdete na konci článku, podrobný program a prodej vstupenek na webu www.industryopen.cz.Tipy na pohodové letní výlety kolem Plzně

Léto v Plzni nabízí bohaté kulturní vyžití, zajímavé historické památky i pivní zážitky typické pro městskou turistiku. Pokud byste se rozhodli zůstat déle, v okolí Plzně najdete řadu míst, která vás osloví i ve chvíli, kdy si budete chtít od ruchu velkoměsta odpočinout a vydat se do přírody. Máme pro vás hned několik tipů na výlety. Na Plzeňsku najdete od všeho trošku – romantické výhledy do místní krajiny, netradiční rozhledny, koupání v panensky čisté vodě i místo s vysoce koncertovanou pozitivní energií.


Vyberte si ze sedmi důvodů, proč v létě vyrazit do Plzně

Někdo k tomu rozhodnout se vyrazit na výlet či dovolenou potřebuje jenom jeden dobrý důvod, jiní berou plánování opravdu vážně a musí jich poskládat hned několik. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, rádi vás přesvědčíme, že důvodů vyrazit do Plzně je nespočet.


Do Plzně za dobrým jídlem? Jednoznačně ano

Jedno z nejprázdnějších míst na Gastromapě Lukáše Hejlíka je prý Plzeňský kraj, ale pro západočeskou metropoli tohle rozhodně neplatí. Za posledních pár let se v Plzni objevila celá řada zajímavých podniků. Ať už jsou to bistra, kavárny nebo restaurace s plzeňským pivem nebo pivem z místních řemeslných pivovarů. Jedinečnou atmosféru mají také místní farmářské trhy nebo pravidelné street food markety v DEPO2015.


Jak si v Plzni užít prodloužený víkend kolem Slavností svobody?

Pokud někde květnové státní svátky znamenají víc než jen volný den, pak právě v Plzni. Dobrá nálada panuje nejen v centru města, které se na několika místech promění ve vojenský historický kemp. Také letošní  Slavnosti svobody nabídnou zajímavý program. Koná se také řada doprovodných akcí. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, abyste si v Plzni mohli druhý květnový víkend užít na maximum.


Vydejte se na výlet tam, kde bylo přes zimu zavřeno

S novou turistickou sezonou se otevírají nejen hrady a zámky v okolí Plzně, rozšiřuje se i nabídka dalších zážitků a prodlužuje se otevírací doba některých turisticky zajímavých míst. Kam se v Plzni a okolí vydat na první jarní výlety?


Na fanoušky industriálu v březnu čeká několik zajímavých prohlídek

Pokud se rádi kocháte industriální architekturou, otočíte se za každým cihlovým komínem a chcete nahlédnout pod pokličku živých provozů, kam se běžně nedostanete, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit ještě před začátkem turistické sezony.


Tipy na jarní výlety: Vydejte se z města ven

Pomalu, ale jistě se prodlužuje den, teploty už se více méně drží nad nulou a sluníčko vídáme na obloze také mnohem častěji než v lednu. Není divu, že toho po studené zimě chceme využít a vyrazit na nějaký výlet. Nevíte kam? Poradíme vám. Máme pro vás pár tipů na zajímavé výlety v okolí Plzně, kam můžete vyrazit i s celou rodinou. Zříceniny, výhledy, mini zoo i jiná zajímavá místa vás budou bavit.


Únor v Plzni aneb období tradic

Únor v Plzni patří hodování a starým, skoro zapomenutým, tradicím. Je to období plné zabijaček, masopustních průvodů, karnevalů a plesů. Pivovary začínají vařit své velikonoční speciály, které budou během velikonočního půstu zrát. Jak to v tomto období vypadá v Plzni a s jakými tradicemi se zde můžete při vaší návštěvě setkat?


Maličkosti, které byste neměli v Plzni minout

Plzeňské pivo se proslavilo po celém světě. Historické centrum s nejvyšší kostelní věží v Česku, kontroverzními zlatými kašnami, které dodnes budí vášně, a pátou největší synagogou na světě si projde většina turistů. Statisíce návštěvníků ročně míří i do plzeňské zoo a na další místa. Ale pak je tady pár drobností, pár malých kousků mozaiky, které sice nepatří mezi největší turistická lákadla, ale minimálně vám vykouzlí úsměv na tváři anebo ve vás probudí ten hřejivý pocit, že jste objevili něco, co většině ostatních pospíchajících návštěvníků zůstává skryto.


Do Plzně za divadelním zážitkem

Plzeň nabízí návštěvníkům mnoho kulturních zážitků a mezi ty nejintenzivnější patří divadelní představení na třech scénách Divadla Josefa Kajetána Tyla. Novorenesanční budovu Velkého divadla s noblesním interiérem najdete na kraji historického centra Plzně ve Smetanových sadech v blízkosti Velké synagogy. Moderní Nové divadlo je snad jedinou nově postavenou divadelní budovou, která od roku 1989 v Česku vznikla. Její předsazená fasáda z litého betonu s 28 nepravidelnými bublinami připomíná oponu a stala se jednou z dominant města. Všechny scény divadla uvádí moderní i tradiční světová představení pro široký okruh diváků. Vyberete si?


Na co se těšit v Plzni v první polovině roku 2023?

Máme tu nový rok a s ním přicházejí i nové zážitky. Možná přemýšlíte, kam vyrazit za kulturou, co všechno v novém roce navštívíte a co nového byste rádi viděli. My vám s výběrem pomůžeme a v následujícím článku přinášíme top akce a zážitky v Plzni, které stojí za návštěvu ještě před začátkem léta. Při vaší návštěvě Plzně rozhodně nezapomeňte navštívit dominanty města. Ať už se podíváte do gotické katedrály sv. Bartoloměje, největší synagogy v Česku anebo unikátních interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose, můžeme zaručit, že tento kulturně-poznávací výlet zařadíte mezi ty velmi povedené. Jdeme na to!