Články a tipy


8 míst, kam v Plzni vyrazit na venkovní workout

Máte rádi pohyb a neholdujete klimatizovaným fitness centrům? Pojďte využít venkovní sportoviště, kterých je v Plzni a blízkém okolí plno. Čerstvý vzduch a klid v přírodě bez hlučných repráků ve fitku vám udělají dobře. Nejenže vylepšíte fyzičku, ale taky si pěkně vyčistíte hlavu a můžete s sebou vzít i děti, které si zacvičí s vámi, nebo si jinak zaskotačí.Semlerova rezidence se v září otevírá návštěvníkům

Více než čtyři roky byla Semlerova rezidence, nejrozsáhlejší realizace dle konceptu Adolfa Loose v Plzni, jejíž detailní projekt připravil Loosův žák Heinrich Kulka, uzavřena. Bytový dům rodiny Oskara a Jany Semlerových s interiérem jejich bytu patří k předním památkám moderní architektury ve střední Evropě a brzy bude možné ho opět navštívit v rámci komentovaných prohlídek.


Monika & Steffi in Pilsen: Nejvíc cool místa v Plzni, aneb ze života dvou bloggerek

Emily jela do Paříže. Markeťačka Monika sbalila kufry v hlavním městě a odjela za prací snů do Plzně. Poloviční Němka, poloviční Češka Steffi vystudovala cestovní ruch a usídlila se také v Plzni. Obě milují kafe, cestování a fotogenická místa v Plzni, kterými rády zásobují svůj Instagram, a tak bylo jen otázkou času, kde na sebe narazí. Kde se potkaly a kam spolu rády vyráží?


Dejte nám vědět, jak se vám líbilo v Plzni, a vyhrajte zajímavé ceny!

Byli jste letos v Plzni? Dejte nám vědět, jak jste byli spokojeni s turistickou nabídkou a službami! Dotazník můžete vyplnit online z pohodlí domova anebo rovnou na cestě z výletu do Plzně a začerstva nám sdělit vaše dojmy. Návštěvnický průzkum probíhá do konce září. Od 15. do 30. srpna se můžete vyplněním dotazníku zapojit do soutěže o zajímavé ceny!


8 míst na piknik v Plzni

Na létě je skvělé, že se můžeme jen tak posadit na lavičku v parku nebo někde v přírodě a je nám prostě fajn. Víc snad ani nepotřebujeme, možná chladivý nápoj do ruky nebo něco na zub? A což takhle zajít na piknik s přáteli nebo romantiku ve dvou? Zní nám to jako ten nejlepší nápad na trávení prosluněných odpolední a teplých večerů, a tak jsme sepsali pár tipů, kam zajít na piknik v městské džungli.


Kam v Plzni na zmrzlinu?

V Plzni najdete spoustu skvělých restaurací, hospůdek i kaváren a taky míst, kam zajít na zmrzlinu nebo domácího nanuka. Vybrali jsme pro vás pár míst, kde to máme rádi i pár těch, kde objevíte zase něco trochu jiného a méně tradičního. Která to jsou a co byste si určitě měli dát?


Filmové léto v Plzni a okolí

Milujete film a neskutečně si užíváte uvolněnou letní atmosféru s drinky v ruce? Pak určitě máte nastudováno, kam vyrazit za letní filmovou pohodou v Plzni. Že ne? Podívejte se do našeho letního filmového přehledu a vyberte si film a letní kino dle vašich preferencí a oblíbeného žánru. Promítá se nejen na tradičních místech v Plzni, ale i tam, kde byste to možná nečekali. Je libo film na zámku, hradu, statku nebo snad na náplavce, v parku nebo kavárně? Jo, taky se neskutečně těšíme!


Steffi in Pilsen: Nejvíc cool místa v Plzni, aneb ze života jedné bloggerky

Američanka Emily jela do Paříže. Poloviční Němka, poloviční Češka Steffi vystudovala cestovní ruch a usídlila se v Plzni. Jak se jí tu žije, kde ráda tráví čas a jaká super místa v Plzni objevila?


Přivezte si z výletu suvenýr S duší Plzně

Až budete na výletě v Plzni přemýšlet, co si odvézt domů na památku, zastavte se v jednom z našich infocenter. Vyberete si tam originální suvenýry nejen pro sebe (a nejen na sebe), ale třeba i jako dárek pro vaše blízké. Odkaz na pivní tradici, tajemství plzeňského andělíčka i nejvyšší kostelní věž v Česku najdete v kolekci S duší Plzně.


Monika in Pilsen: Nejvíc cool místa v Plzni, aneb ze života jedné bloggerky

Emily jela do Paříže. Markeťačka Monika sbalila kufry v hlavním městě a odjela za prací snů do Plzně. Kde ráda tráví čas a jaká super místa tahle holka, co miluje kafe a zmrzlinu, v Plzni objevila?


Kde si v Plzni užít tu pravou letní pohodu

V Plzni je zkrátka pohoda! A kdo nevěří, ať tam běží, zaskočí na koncert nebo slam poetry, užije si stand-up komiky, protáhne si tělo při józe pod širým nebem, zaskotačí si v tančírně a dá si pěkně orosenou plzínku. A kam že má běžet a užít si pohodovou letní atmosféru přímo v centru Plzně? Stačí mrknout na naše léty osvědčené tipy.


Užijte si v Plzni léto plné hudebních akcí

Ať už v létě do Plzně přijedete v kterýkoli den, máte téměř jistotu, že se někde koná nějaký koncert. Plzeň je známá skvělými pivními zážitky, a protože dobře vychlazená plzeň chutná ještě líp s hudebním doprovodem, najdete v Plzni v létě spoustu míst, kam vyrazit za živou hudbou. Nebo si rovnou vyberte z nabídky hudebních festivalů, které také stojí za to. Ať už máte rádi operu, metal, elektronickou hudbu nebo folklór, hudební léto v Plzni si užijete.