Nová turistická sezóna je tu! Kam v Plzni vyrazit?

Plánujete výlet do Plzně a zajímá vás, co je tu nového? Mrkněte na naše tipy, kam po zimní pauze vyrazit. S přicházejícím jarem si užijete prodloužené otevírací doby a některá místa chystají na uvítání nové sezóny zajímavé akce.Národopisné muzeum otevírá po rekonstrukci

V úplně novém kabátku vstupuje do nové turistické sezony po rozsáhlé rekonstrukci Národopisné muzeum.  Pro veřejnost se otevře 30. dubna a stavět se přitom bude symbolicky májka. Muzeum rozšířilo své expozice i do zrekonstruovaného podkroví domu. Více se věnuje řemeslům, měšťanské módě a k vidění budou i sbírky předmětů z každodenního života měšťanů. Muzeum sídlí přímo na náměstí Republiky a můžete ho navštívit od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

Památky a muzea v dubnu znovu ožijí

Po zimní přestávce se návštěvníkům znovu otevírá například Muzeum církevního umění. Zajít sem můžete až do 21. dubna na světelnou výstavu v rámci festivalu BLIK BLIK. Jaro můžete přivítat také v nádherně rozkvetlé Meditační zahraděLuftově zahradě. Svou otevírací dobu od 1. dubna prodlužuje Selský dvůr U Matoušů, kam můžete od úterý do neděle zavítat od 10 do 16 hodin. Nevynechejte ani komentovanou prohlídku selského stavení nebo chystané akce, mrkněte na aktuální program statku. Na hradu Radyně se na 6. dubna chystá zahájení turistické sezóny s oživenými prohlídkami, hrad bude od dubna otevřen každý víkend. Novinkou je také placený vstup do zámeckého parku u Kozlu. Jednorázový vstup stojí 60 Kč, pořídit si ale můžete celoroční permanentku za 200 Kč.

Cesta kolem světa v DEPO2015

V letošní sezóně si určitě naplánujte návštěvu kulturního areálu DEPO2015. Na podzim totiž brány depa uzavře rozsáhlá rekonstrukce. S dětmi můžete zajít od dubna až do srpna na jedinečnou herní výstavu Cesta kolem světa. Při hře inspirované románem Julese Verna budete plnit různé úkoly z prostředí symbolizující různá místa celého světa od italských Benátek, po prales jižní Ameriky nebo mrazivou krajinu Arktidy. Koupě vstupenek na výstavu je možná v předprodeji.

Po zimě se vracíme do druhohor

Plzeňský DinoPark se probouzí ze zimního spánku a od 28. března opět otevře své brány návštěvníkům. Dinosauři se vyspali do růžova, prošli jarní údržbou, protáhli si kostry a už se nemůžou dočkat malých objevitelů. DinoPark je propojen se zoologickou zahradou a v nabídce je i pro letošní sezónu společné zvýhodněné vstupné. Zoologická zahrada již prodloužila otevírací dobu od 8 do 19 hodin, a od dubna můžete opět zajít na sokolnické ukázky. A co je nejvíc, po zimě můžete v zoo potkat nové mláďátko šimpanze.

Prohlídky pivovarů Gambrinus a Elektrárna jsou zpět

Kromě prohlídek Plzeňského Prazdroje se v pivovarském areálu můžete vydat za poznáním dalších dvou pivovarů. Po delší pauze jsou zpět páteční a sobotní prohlídky pivovaru Gambrinus, na kterých nahlédnete do historických i současných výrobních prostor a všemi smysly poznáte ingredience, se kterými pivovar pracuje. Komentované prohlídky nabízí od měsíce května také experimentální pivovar Proud Elektrárna. Minipivovar je ukrytý v budově bývalé elektrocentrály, která byla součástí tzv. Spalkova projektu. Nejen o něm a o historii této industriální stavby se dovíte na “prohlídkách nabitých energií” každý pátek a sobotu.

Poslední prohlídky interiéru Adolfa Loose

V rozlehlém bytě podnikatele Huga Semlera v prvním patře jeho domu na Klatovské třídě 19 se do dnešních dní zachovala jídelna, salon a hudební salon pocházející z období 1931–1932. Právě hudební salonek je prací významného architekta Adolfa Loose, další dvě místnosti byly vytvořeny v loosovském stylu. V současnosti je dům běžně nepřístupný a chystá se zde rozsáhlá rekonstrukce celého objektu. Využijte tedy možnost zajít na poslední termíny prohlídek o víkendu 20. a 21. dubna. Vstupenky jsou v prodeji zde.