V Plzni jako Plzeňák


9 nejfotogeničtějších míst v Plzni

…aneb kam se vypravit za TOP fotkou na Instagram.

Vyrážíte na dovolenou do Plzně a těšíte se, až se svým blízkým pochlubíte lákavými fotkami z dovolené? Máme pro vás tipy, kde v Plzni pořídíte fotky, díky kterým vám bude přistávat jeden lajk za druhým. A nezapomeňte tagovat! #visitplzen #dejteplzenPlzeňský check-list: TOP letní zážitky

Při plánování výletu do Plzně si určitě budete připravovat seznam míst a zážitků, které si nesmíte nechat ujít. Trochu vám s tím pomůžeme, můžete se inspirovat naším check-listem, kde najdete tipy na místa a akce, které stojí za návštěvu.


Gastrotip: Léto na pivě

Dejte toto léto Plzeň s chutí! Vyzýváme všechny prázdninové hladovce a žíznivce, aby se vydali na pořádný gastrovýlet do Plzně. Po celý červenec a srpen budete mít možnost v různých plzeňských podnicích ochutnat originální pivní pokrmy a nápoje. Sdílejte fotku, jak si vychutnáváte svou pivní delikatesu s hashtagem #dejteplzen, označením podniku a @VisitPlzeň a zapojíte se do soutěže o super ceny. Každý týden odměníme nejoriginálnější příspěvek dárkem!

Do jakých podniků a na jaké dobroty můžete zajít?


Kde se v Plzni v létě zabavit a osvěžit

Do Plzně se můžete v létě vypravit a nemusíte se bát, že se ve městě nebudete mít kde osvěžit a jak zabavit. Ať už vás baví filmy pod širým nebem, grilování, plážový volejbal, jóga, tanec nebo se chcete po náročném dni jen dobře najíst a osvěžit, víme, kde zažijete pohodovou atmosféru a dáte si dobře vychlazené drinky.


Na co v Plzni zajít do divadla?

Po dlouhé divadelní pauze je Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni připraveno otevřít své brány divákům. Na všech třech scénách můžete zajít na baletní, operní i činoherní inscenace a samozřejmě také na představení pro děti.

Jaké jsou podmínky pro návštěvu divadla?

Kapacita hlediště každé divadelní scény je snížená na polovinu. Diváci budou muset před návštěvou předložit test s negativním výsledkem (antigenní test ne starší 72 hodin, PCR test ne starší 7 dní) nebo potvrzení starší 14 dnů o ukončeném očkování nebo potvrzení o prodělání onemocnění covid-19, ne starší 90 dní. Při vstupu do divadla bude všem divákům měřena tělesná teplota a samozřejmě platí povinnost nošení respirátoru. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla nebo osobně v pokladně předprodeje ve Velkém divadle.


Vypravte se na stopovačku městem

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát denně.


Info z Íčka: Perly od návštěvníků III.

V téhle době je určitě víc než kdy jindy potřeba se pobavit a trochu zasmát. Naše perličky z infocentra ještě zdaleka nebyly vyčerpány, proto pro vás máme další pokračování těch nejzajímavějších dotazů návštěvníků. Rozhodně se jim ale za pultem Íčka nesmějeme, a i ten nejkurióznější dotaz se ze všech sil snažíme zodpovědět. Čtěte dál a posuďte sami, zda byste na tyto otázky znali správnou odpověď.


Městská tour kolem zajímavých soch

Máte rádi umění a architekturu a chybí vám prohlídky krásných interiérů, výstavy a umělecká představení? Vydejte se s námi po stopách drobného umění, kterému v „běžném provozu“ nevěnujeme tolik pozornosti. Které kousky jsou podle nás ty nejzajímavější?


Vesnické procházky ve městě

Došly vám tipy na aktivity, kterým se momentálně můžete věnovat? Pokud vás na běhání nebo otužování neužije, vydejte se na příjemnou procházku a zároveň menší průzkum vesnických památkových rezervací. Chůze je stejně ten nejzdravější a nejpřirozenější pohyb a v Plzni jsou místa a čtvrti, které stojí za to objevovat.


Kam si jít v Plzni zaběhat?

Možná jste si dali novoroční předsevzetí začít konečně běhat. Nebo se připravujete na závod a chcete mít jasno, že i na výletě do Plzně budete vědět, kam jít trénovat. Mrkněte na naše trasy, vyberte si tu, která vám nejlépe sedne, a pak už jen oprášit tenisky a vyrazit. Běhu zdar a v Plzni zvlášť!


Kam v Plzni na nejlepší otužovačku

Podlehli jste taky novému trendu otužování? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, a to se v této době obzvlášť hodí. Pokud patříte k příznivcům otužování, budou se vám hodit naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok. Nádech, výdech, nádech…jdeme na to!


5 tipů na výpravy do pohádek v okolí Plzně

Možná se při sledování pohádek soustředíte spíš na prince, princezny a půl království než na malebné scenérie. Nebo naopak čekáte na závěrečné titulky, abyste si zapsali, kam vyrazit na výlet a zažít tu svoji pohádku? Na Plzeňsku se nachází spousta krásných „lokací“, které jsou velmi fotogenické a filmaři hojně využívané, a my vám rádi prozradíme, kam vyrazit za kulisami z té vaší oblíbené. Krásy našeho kraje zkrátka máme v hledáčku!