V Plzni jako Plzeňák


Parky a lesíky v Plzni mají otevřeno

Že se teď nikam nemůže? Parky mají zelenou! Vyražte načerpat síly do zeleně, čerstvý vzduch a vybarvená příroda vám udělají dobře po těle i na duši. Máme pro vás pár tipů, kdy se ocitnete v přírodě, ale zároveň nevytáhnete paty z města. A pokud budete mít štěstí, neminete ani okýnko s občerstvením.Kam v Plzni na to nejlepší kafe s sebou?

Jasně, možná těmito tipy ty pravé kavárenské povaleče tolik nepotěšíme. Protože co je lepší, než se v útulné kavárně rozvalit na pohodlný gauč, objednat ideálně nekonečné café latte a začíst se do vaší oblíbené knihy? Nebudeme porovnávat jablka s hruškami, jen bychom vám chtěli říct, že výbornou kávu si v Plzni vychutnáte klidně i za chůze venku a navíc s trochou té kultury. A máme pro vás pár tipů, kam pro ni.


Info z Íčka: Perly od návštěvníků I.

O tom, že práce v turistickém informačním centru je pestrá a vždycky vás dokáže něčím překvapit, by jistě mohl vyprávět každý, kdo někdy za pultem některého z nich seděl. Ať už naživo nebo po telefonu se občas setkáváme s opravdovými perličkami. Holky a kluci z plzeňského infocentra o sobě však rádi v legraci prohlašují, že oni z Íčka prostě ví všechno. A odpověď „Nevím.“ tu nikdy nedostanete.


Plzeň vás bude bavit, i když zrovna musíte sedět doma

O výletování a cestování se v současné situaci moc mluvit nedá. Podzimní dny se zkracují, deštivé a chladné počasí nepřeje procházkám v přírodě, někdo sedí doma v karanténě a my tak často přemýšlíme, jak se doma naladit na pozitivní vlnu a zkrátit si dlouhou chvíli. Připravili jsme pro vás pár tipů s plzeňskou tématikou, které vás doma zaručeně zabaví, vytrhnou z každodenního stereotypu a navíc vás naučí něco nového!


Jak se stylově vybavit v plzeňském pivovaru

Líbil by se vám z Plzně nějaký suvenýr nebo dárek s pivní tématikou? Aktuálně je pivovar sice zavřený a prohlídkové trasy do odvolání zrušené. Na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde je dárková prodejna, se ale bez problému dostanete. Otevřeno je tu každý den od 10 do 18 hodin.

Náš tip: Naši vítězové jsou designové ponožky Fusakle v plechovce a červených kulich s monogramem. Opravdoví fajnšmekři ocení spojení značky Converse a Pilsner Urquell. Pokud milujete čerstvě načepovaný ležák, pořiďte si unikátní skleněný growler (džbánek), do kterého vám v pivovaru načepují pivo zdarma.

Mrkněte do naší fotogalerie, jaké další produkty v pivovaru seženete. Dárky můžete nakoupit také online přes eshop.


Procházka po plzeňském street artu

O Plzni se říká, že je dost konzervativní. Že to není tak úplně pravda, dokázal letošní první ročník festivalu street artu WALLZ. V rámci WALLZ se do Plzně v srpnu sjeli umělci z celé republiky i z několika okolních zemí, aby Plzeňanům dokázali, zač je toho sprej a barvy. Pokud tomuhle druhu umění fandíte, nebo jen nevyznáváte heslo „nuda, nuda, šeď, šeď“, máme pro vás pár tipů na vycházku po stopách street artu.


Kam v Plzni vyrazit, když počasí nepřeje

Když není ideální počasí na venkovní akce, je pravý čas na návštěvu kina, muzeí, galerií nebo zajímavých architektonických skvostů, kterých v Plzni objevíte nespočet. Podívejte se do našeho podzimního průvodce, díky kterému si Plzeň užijete, i kdyby trakaře padaly.


Podzim v Plzni láká na procházky do přírody

Pomalu zkracující se dny a pošmourné počasí sice zcela srozumitelně naznačuje příchod podzimu, to ale neznamená, že je čas zůstat doma. Naopak doporučujeme využít posledních teplejších dní plných slunce a vyrazit na procházku plzeňskou přírodou. Máme pro vás několik tipů na místa, kde se stromy krásně vybarví a užijete si čas na čerstvém vzduchu.


Divadlo J.K.Tyla chystá na novou sezónu několik premiér

Po letní divadelní pauze přichází Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni se spoustou nových kusů všech žánrů. Mezi novinkami v letošní sezóně najdeme představení pro děti, balet, operu, činohru, klasické hry i moderní kousky na všech scénách divadla. Připravili jsme pro vás přehled premiér, na které můžete zajít do konce roku. A pokud nestihnete premiéru, nemusíte zoufat, v divadle budou do konce roku jednotlivá představení ještě několikrát reprízovat.


#spoluproplzen: Podpořte plzeňské podniky a turistické cíle, můžete vyhrát hodnotné ceny

V Plzni se stejně jako v dalších českých městech na jaře kvůli koronaviru doslova „zastavil“ život. Těžké chvíle prožívaly i místní podniky, a tak vznikla iniciativa Musíme si pomáhat v Plzni. Ta dávala vědět zákazníkům, kam si mohou dojít pro oběd do okýnka nebo kávu s sebou. Byla ale především symbolem, že se na oblíbená místa a jejich provozovatele nezapomnělo.


Kudypa dál? Vypravte se na stopovačku

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše děti Turistické informační centrum vedle radnice připravilo hravý kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát každý den. Hrací karty jsou k vyzvednutí zdarma v infocentru.


LOW COST Plzeň: I za málo peněz…

…v Plzni zažijete hodně muziky. A kultury! Chcete vyrazit do západočeské metropole a jednu kapsu máte prázdnou a druhou tak trochu vysypanou? Nezoufejte. I s málem peněz v Plzni zažijete hodně muziky, ale také hodně výstav a dalších kulturních zážitků. Kde se zastavit?