Články a tipy


Kam v Plzni za letním osvěžením?

Léto je v plném proudu a mnoho z nás hledá osvěžení v podobě kvalitní zmrzliny, která dokáže slunečné dny ještě více zpříjemnit. Protože víme, že není zmrzlina jako zmrzlina, přinášíme vám osvědčené tipy, kde si na ní rozhodně pochutnáte a nemusíte se bát, že šlápnete vedle. Kde najdete v Plzni tu nejlepší?V létě na plovárnu i na výlet v okolí Plzně

Jakmile teploty vystoupají vzhůru, každý spěšně hledá, kde by zchladil hlavu a užil si trochu slunečních paprsků. Když tedy začnou ulice města žhnout až k nesnesení, seberte deku, plavky a hurá za koupáním! Malý výčet toho nejlepšího už jsme vám jednou přinesli, tentokrát jsme však pozornost obrátili k dobře dostupným místům v nejbližším okolí, kam můžete bez starostí vyrazit s celou rodinou. A aby váš den nebyl jen o povalování u vody, vytipovali jsme pro vás pár zajímavostí v okolí koupališť. Pojďme je prozkoumat.


Kde v Plzni posedět pod širým nebem?

Blížící se léto a teplejší dny plné sluníčka přímo vybízejí k pikniku v přírodě nebo posezení na předzahrádce. Pokud trávíte většinu času v betonové džungli, nezoufejte, i Plzeň nabízí řadu míst, kde příjemně posedět. Přinášíme vám tipy, kam zajít s rodinou, drahou polovičkou či přáteli, když počasí hlásí příjemné teploty. Doporučíme vám jak místa na piknik, tak podniky, kde najdete příjemné posezení na předzahrádce. Najdete tu i tip na jeden speciální venkovní areál přímo u řeky. Tak neseďte doma a vyrazte!

 


Poslední víkend v dubnu bude v Plzni nabitý akcemi

Poslední víkend v dubnu chystá Plzeň bohatý kulturní program, kdy nebudete vědět, kam dřív skočit. Výběr je opravdu velký, tak na co se můžete těšit? Chystá se jak akce pro milovníky dobrého pití, tak dobrého jídla. Od čtvrtka 25. dubna se necháte unést bavorskou kulturou na festivalu Treffpunkt. V pátek a sobotu se projdete historickým centrem města se skleničkou vína. procházku můžete zakončit na Burger Street Festivalu v areálu Plzeňského Prazdroje. Pokud máte chuť se vypravit za hranice města, doporučujeme zajet až do Plas, kde se na místním letišti chystá Den ve vzduchu s Plzeňským krajem. Ať už si vyberete jen jednu nebo více akcí, věříme, že se v Plzni nudit nebudete.

 


Nejfotogeničtější místa v okolí Plzně

Kam pro nejhezčí fotky v okolí Plzně? Pokud vám dochází inspirace na hezkou fotku, máme tu pro vás doporučení hned na několik míst v okolí Plzně, kam pohodlně dojedete autem, na kole anebo dojdete pěšky. Za některými se možná projedete o trošku dál, ale rozhodně stojí za to. Pokud nějaký z našich tipů využijete, nezapomeňte nás označit a tagovat #visitplzen.


Z města ven: Z Doubravky přes Bílou horu, Bolevecké rybníky až na Krkavec

V dalším díle našeho seriálu Z města ven se společně vypravíme z Doubravky, k lávce přes řeku Berounku až k Boleveckým rybníkům. Přes Košinář, Senečák a Šídlovák dojdeme až na Krkavec. Těšit se můžete na spoustu času stráveného v přírodě. Výlet zakončíme krásným výhledem z rozhledny Krkavec. Po cestě se samozřejmě vydatně občerstvíme a spoustu toho zažijeme.


Jak strávit Valentýna v Plzni

Svátek všech zamilovaných vychází sice letos na středu, to ale neznamená, že si se svou drahou polovičkou kvůli pracovním povinnostem nemůžete užít romantické odpoledne. Ať už svatého Valentýna slavíte nebo ne, zpestřete si tento den s našimi tipy, kam v Plzni zajít, co podniknout nebo třeba co ochutnat. Darujte sobě i své lásce společné romantické vzpomínky.

 


Pověsti a tajemství z Plzně

Pověsti a různá tajemství z dávné minulosti patří ke každému městu, hlavně k historickým památkám. I Plzeň skrývá události, které se ve městě možná odehrály a možná taky ne. Kdo ví. Pojďte se s námi podívat na příběhy, které mnohdy hraničily s nadpřirozenými zážitky. Kromě pověstí, které se vážou k centru města si budeme vyprávět příběh o chamtivém hrobníkovi z Roudné, o věčném židu Ahasverovi a také o nejlepší várce piva všech dob.


Z města ven: Na starobylé hradiště Bukovec, za výhledy a do minipivovaru

V dalším díle našeho seriálu Z města ven vás vezmeme na severovýchodní okraj města Plzně, kde se rozprostírá přírodní park Berounka. Navštívíme vesnici Bukovec, rozhlednu Chlum, nedalekou obec Druztová a jeden z nejstarších kostelů v Plzni. V této oblasti objevíte pozůstatky starobylého hradiště i hezké vyhlídky. Pozveme vás ke zřícenině hradu Věžka a objevíme jeden z mnoha okolních minipivovarů.


Kam v Plzni na nejlepší otužovačku

Podlehli jste taky trendu otužování? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, a to se v této době obzvlášť hodí. Pokud patříte k příznivcům otužování, budou se vám hodit naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok. Nádech, výdech, nádech…jdeme na to!


Kam si jít v Plzni zaběhat?

Možná jste si dali novoroční předsevzetí začít konečně běhat. Nebo se připravujete na závod a chcete mít jasno, že i na výletě do Plzně budete vědět, kam jít trénovat. Mrkněte na naše trasy, vyberte si tu, která vám nejlépe sedne, a pak už jen oprášit tenisky a vyrazit. Běhu zdar a v Plzni zvlášť!


Drahé létání po Evropě? Díky, raději na výlet do Plzně!

Pokud jste podobně jako většina milovníků cestování během pandemie covidu strádali a smutně si prohlíželi fotky z minulých cest, stoprocentně jste si znovu obuli toulavé boty, jakmile to šlo. Paříž, Londýn, Benátky nebo Barcelona? Nebylo vám tentokrát všude trochu těsno? Ani letenky už většinou nejsou jenom za pár korun. Jestliže si nepotrpíte na davy, nejste ochotni zaplatit 100 eur za postel ve dvanáctilůžkovém pokoji anebo prostě chcete prožít podzimní eurovíkend tak trochu jinak, dejte šanci Plzni a nebudete litovat. Co u nás na západě Čech objevíte?