V Plzni jako Plzeňák


Infocentrum pro letošní sezonu tematických prohlídek přichystalo dvě novinky

Během letní sezony pořádá Turistické informační centrum pravidelně tematické prohlídky historického centra. Pro letošek připravilo hned dvě novinkové trasy. Na první se účastníci spolu s průvodcem vydají za tajemstvím výzdoby plzeňských historických domů. Druhá z nich je pozve na procházku židovskou Plzní. V nabídce zůstávají dětmi oblíbené Báje a pověsti plzeňské.Tipy na cyklovýlety v okolí Plzně

Jaro je tu v plném proudu a krásné počasí přímo volá po výletech na kole v okolí Plzně. Podívejte se na naše tipy na cyklovýlety, které jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. V přehledu vždy najdete mapku s vyznačenou trasou a také několik tipů, kde zastavit na oběd, něco dobrého k pití nebo jaké zajímavosti najdete po cestě. Každý týden přidáváme jeden nový!


Cyklovýlet: Z centra Plzně na zmrzlinu nebo pivo do Dobřan

Náš další cyklovýlet vás zavede na jih od Plzně do krásného města Dobřany, které je proslulé svou vyhlášenou zmrzlinou a pivovarem Modrá hvězda.

Náročnost: mírná až střední (několik krátkých stoupání)

Délka: 40 km

Zde najdete přehlednou mapu s vyznačenou cyklotrasou


Cyklovýlet: Podél Úslavy k zámku Kozel a zřícenině hradu Lopata

Prodloužený víkend se blíží, počasí nám stále přeje a tak můžete ve volném čase vyzkoušet naší další osvědčenou cyklotrasu, která vás z centra města Plzně zavede podél řeky Úslavy na jižní Plzeňsko.

Náročnost: střední, jedno (při prodloužené verzi dvě) stoupání

Délka: cca 50 km (s návštěvami a občerstveními celodenní výlet).  V době koronavirové krize jsou restaurace otevřené pouze přes okénko, některé jsou zavřené úplně.

Zde najdete přehlednou mapu s vyznačenou cyklotrasou


Cyklovýlet: K zámku Nebílovy přes několik minipivovarů

Jaro je tu v plném proudu a krásné počasí přímo volá po výletech na kole v okolí Plzně. Vyzkoušejte naší osvědčenou trasu, která vás z centra města zavede přes několik minipivovarů až k zámku Nebílovy.

Náročnost: střední (jedno 2 km stoupání, jedno krátké)

Délka: cca 40 kilometrů (s prohlídkou zámku a občerstveními celodenní výlet)

Zde najdete přehlednou mapu s vyznačenou cyklotrasou


Výročí osvobození Plzně připomenou pamětní bankovky

Pandemie koronaviru zabránila konání letošních jubilejních Slavností svobody. Vedle online přenosu, který připravuje město jako náhradní program, si budou zájemci moci zakoupit také pamětní bankovky vydané k 75. výročí osvobození města americkou armádou. Prodej prostřednictvím emailových rezervací bude zahájen symbolicky 6. května.


Plzeňské báje a pověsti

Pro zkrácení dlouhé chvíle jsme pro vás připravili sérii příběhů z plzeňských bájí a pověstí, které během léta naši průvodci vypráví během tematických prohlídek. Můžete si je s dětmi kdykoliv přečíst na našem webu nebo si je přes facebook Visit Plzeň poslechnout jako podcast. Nový příběh přidáváme vždy v neděli po poledni.


I v Plzni se otevírají první turistická místa. Která a kdy?

Po dlouhé době se začínají uvolňovat opatření a čekají nás optimistické vyhlídky na další měsíce. Konečně je zase na pořadu dne začít plánovat výlety. Podívejte se, na která místa se v Plzni v dohledné době opět podíváte a na jaké akce se budete moci vydat. Máme pro vás také tipy, jak se v Plzni zabavit, i když zrovna musíte sedět doma.


V Plzni Žijem! Plzeňskou kulturu teď můžete sledovat online

Nechte proudit plzeňskou kulturu přímo do vašich domovů. Díky novému projektu Žijem! nepřijdete v Plzni o kulturní vyžití a své oblíbené akce, ba naopak si je užijete netradičně z pohodlí svého gauče. V uskupení Žijem! dalo hlavy dohromady několik plzeňských kulturních institucí a vznikl tak portál, který živě přenáší kulturu online do vašich počítačů, televizí, mobilů i tabletů.


Zrušené akce v Plzni už mají nové náhradní termíny

Jak jistě víte, současný nouzový stav neumožňuje návštěvu žádných turistických atrakcí.  Zrušena také musela být řada kulturních akcí chystaných na nejbližší měsíce. Nemusíte však zoufat. Pořadatelé se snaží, jak to jen jde, aby akce mohli přesunout na jiné termíny v dohledné době. Aktuální dění samozřejmě sledujeme. Připravili jsme pro vás přehled zrušených akcí a jejich nových termínů, který pravidelně aktualizujeme.


Podpořte v Plzni své oblíbené podniky

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré, a tak hlavu vzhůru. Navíc můžete přiložit ruku k dílu tím, že  podpoříte v Plzni nově vznikající dobrovolnické projekty, které mají za cíl pomáhat a podporovat ostatní. Jedním takovým je projekt s názvem Musíme si pomáhat v Plzni, který se zrodil na podporu podniků a služeb. Mrkněte na jejich webové stránky, kde přehledně najdete informace o plzeňských kavárnách, hospodách a dalších podnicích, které i přes omezený režim fungují.


Nově otevřeno v Plzni

V květnu už se opět otevřou kavárny a restaurace, a tak je na čase začít objevovat všechno nové, co se v Plzni během začátku roku objevilo. Mrkněte na náš přehled nově otevřených podniků, které by neměl vynechat žádný #foodlover. Načerpejte inspiraci, kam nově zajít na skvělou kávu a oběd, pro čerstvé pečivo nebo skleničku něčeho dobrého.