V Plzni jako Plzeňák


Plzeňský Prazdroj slaví výročí, slavte taky!

Blíží se oblíbené datum všech plzeňských patriotů a milovníků piva. I když ho letos neoslavíme na tradičním Pilsner Festu, zaslouží si vaši pozornost a my vám přinášíme pár tipů, jak si ho užít naplno. Zajděte do pivovaru na některou z prohlídek, nechte se vtáhnout do příběhu plzeňského piva a objevte jeho tajemství, která jste dosud neznali. Nebo vyrazte za kulturou, vyberte si nový pivovarský suvenýr… a hlavně si to plzeňské zlato pořádně vychutnejte. Na zdraví a na dalších 179 let!Pivní podzim v Plzni

Podzim je v Plzni každoročně oslavou piva, už proto, že 5. října 1842 zde byla uvařena první várka piva Pilsner Urquell, které dalo základ ležákům plzeňského typu po celém světě. Ta největší oslava – tradiční Pilsner Fest – bude bohužel v letošním programu chybět, pivaři si ale i tak přijdou na své. Pivní podzim totiž každý rok přináší také různorodé chutě kraftových piv z minipivovarů a atmosféru pestrých pivních festivalů. Budete-li mít chuť ochutnat opravdové speciály, popovídat si o nich přímo se sládky, párovat je s jídlem, nebo se dokonce v pivu vykoupat, zamiřte v září nebo říjnu do Plzně.


Začíná nová divadelní sezona v Plzni

Začátek podzimu rovná se začátek divadelní sezony. Gong se opět rozezní na všech třech scénách Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. V rámci již 157. sezony se můžete těšit na opery, činohry, muzikály i baletní představení a nudit se nebudou ani vaše ratolesti. Nenechte si ujít novinku Týden odložených premiér, který se koná od soboty 4. září do soboty 11. září. Uvede celkem 11 premiér inscenací, jež se kvůli pandemii nemohly odehrát v plánovaných termínech.


9 nejfotogeničtějších míst v Plzni

…aneb kam se vypravit za TOP fotkou na Instagram.

Vyrážíte na dovolenou do Plzně a těšíte se, až se svým blízkým pochlubíte lákavými fotkami z dovolené? Máme pro vás tipy, kde v Plzni pořídíte fotky, díky kterým vám bude přistávat jeden lajk za druhým. A nezapomeňte tagovat! #visitplzen #dejteplzen


Plzeňský check-list: TOP letní zážitky

Při plánování výletu do Plzně si určitě budete připravovat seznam míst a zážitků, které si nesmíte nechat ujít. Trochu vám s tím pomůžeme, můžete se inspirovat naším check-listem, kde najdete tipy na místa a akce, které stojí za návštěvu.


Gastrotip: Léto na pivě

Dejte toto léto Plzeň s chutí! Vyzýváme všechny prázdninové hladovce a žíznivce, aby se vydali na pořádný gastrovýlet do Plzně. Po celý červenec a srpen budete mít možnost v různých plzeňských podnicích ochutnat originální pivní pokrmy a nápoje. Sdílejte fotku, jak si vychutnáváte svou pivní delikatesu s hashtagem #dejteplzen, označením podniku a @VisitPlzeň a zapojíte se do soutěže o super ceny. Každý týden odměníme nejoriginálnější příspěvek dárkem!

Do jakých podniků a na jaké dobroty můžete zajít?


Kde se v Plzni v létě zabavit a osvěžit

Do Plzně se můžete v létě vypravit a nemusíte se bát, že se ve městě nebudete mít kde osvěžit a jak zabavit. Ať už vás baví filmy pod širým nebem, grilování, plážový volejbal, jóga, tanec nebo se chcete po náročném dni jen dobře najíst a osvěžit, víme, kde zažijete pohodovou atmosféru a dáte si dobře vychlazené drinky.


Kam v Plzni vyrazit, když počasí nepřeje

Když není ideální počasí na venkovní akce, je pravý čas na návštěvu památek, muzeí, galerií nebo zajímavých architektonických skvostů, kterých v Plzni objevíte nespočet. Podívejte se do našeho deštivého průvodce, díky kterému si Plzeň užijete, i kdyby trakaře padaly.


Vypravte se na stopovačku městem

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát denně.


Info z Íčka: Perly od návštěvníků III.

V téhle době je určitě víc než kdy jindy potřeba se pobavit a trochu zasmát. Naše perličky z infocentra ještě zdaleka nebyly vyčerpány, proto pro vás máme další pokračování těch nejzajímavějších dotazů návštěvníků. Rozhodně se jim ale za pultem Íčka nesmějeme, a i ten nejkurióznější dotaz se ze všech sil snažíme zodpovědět. Čtěte dál a posuďte sami, zda byste na tyto otázky znali správnou odpověď.


Městská tour kolem zajímavých soch

Máte rádi umění a architekturu a chybí vám prohlídky krásných interiérů, výstavy a umělecká představení? Vydejte se s námi po stopách drobného umění, kterému v „běžném provozu“ nevěnujeme tolik pozornosti. Které kousky jsou podle nás ty nejzajímavější?


Vesnické procházky ve městě

Došly vám tipy na aktivity, kterým se momentálně můžete věnovat? Pokud vás na běhání nebo otužování neužije, vydejte se na příjemnou procházku a zároveň menší průzkum vesnických památkových rezervací. Chůze je stejně ten nejzdravější a nejpřirozenější pohyb a v Plzni jsou místa a čtvrti, které stojí za to objevovat.