V Plzni jako Plzeňák


Na co v Plzni zajít do divadla?

Po dlouhé divadelní pauze je Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni připraveno otevřít své brány divákům. Na všech třech scénách můžete zajít na baletní, operní i činoherní inscenace a samozřejmě také na představení pro děti.

Jaké jsou podmínky pro návštěvu divadla?

Kapacita hlediště každé divadelní scény je snížená na polovinu. Diváci budou muset před návštěvou předložit test s negativním výsledkem (antigenní test ne starší 72 hodin, PCR test ne starší 7 dní) nebo potvrzení starší 14 dnů o ukončeném očkování nebo potvrzení o prodělání onemocnění covid-19, ne starší 90 dní. Při vstupu do divadla bude všem divákům měřena tělesná teplota a samozřejmě platí povinnost nošení respirátoru. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla nebo osobně v pokladně předprodeje ve Velkém divadle.Vypravte se na stopovačku městem

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát denně.


Info z Íčka: Perly od návštěvníků III.

V téhle době je určitě víc než kdy jindy potřeba se pobavit a trochu zasmát. Naše perličky z infocentra ještě zdaleka nebyly vyčerpány, proto pro vás máme další pokračování těch nejzajímavějších dotazů návštěvníků. Rozhodně se jim ale za pultem Íčka nesmějeme, a i ten nejkurióznější dotaz se ze všech sil snažíme zodpovědět. Čtěte dál a posuďte sami, zda byste na tyto otázky znali správnou odpověď.


Městská tour kolem zajímavých soch

Máte rádi umění a architekturu a chybí vám prohlídky krásných interiérů, výstavy a umělecká představení? Vydejte se s námi po stopách drobného umění, kterému v „běžném provozu“ nevěnujeme tolik pozornosti. Které kousky jsou podle nás ty nejzajímavější?


Vesnické procházky ve městě

Došly vám tipy na aktivity, kterým se momentálně můžete věnovat? Pokud vás na běhání nebo otužování neužije, vydejte se na příjemnou procházku a zároveň menší průzkum vesnických památkových rezervací. Chůze je stejně ten nejzdravější a nejpřirozenější pohyb a v Plzni jsou místa a čtvrti, které stojí za to objevovat.


Kam si jít v Plzni zaběhat?

Možná jste si dali novoroční předsevzetí začít konečně běhat. Nebo se připravujete na závod a chcete mít jasno, že i na výletě do Plzně budete vědět, kam jít trénovat. Mrkněte na naše trasy, vyberte si tu, která vám nejlépe sedne, a pak už jen oprášit tenisky a vyrazit. Běhu zdar a v Plzni zvlášť!


Kam v Plzni na nejlepší otužovačku

Podlehli jste taky novému trendu otužování? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, a to se v této době obzvlášť hodí. Pokud patříte k příznivcům otužování, budou se vám hodit naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok. Nádech, výdech, nádech…jdeme na to!


5 tipů na výpravy do pohádek v okolí Plzně

Možná se při sledování pohádek soustředíte spíš na prince, princezny a půl království než na malebné scenérie. Nebo naopak čekáte na závěrečné titulky, abyste si zapsali, kam vyrazit na výlet a zažít tu svoji pohádku? Na Plzeňsku se nachází spousta krásných „lokací“, které jsou velmi fotogenické a filmaři hojně využívané, a my vám rádi prozradíme, kam vyrazit za kulisami z té vaší oblíbené. Krásy našeho kraje zkrátka máme v hledáčku!


Kam v Plzni na to nejlepší kafe s sebou?

Jasně, možná těmito tipy ty pravé kavárenské povaleče tolik nepotěšíme. Protože co je lepší, než se v útulné kavárně rozvalit na pohodlný gauč, objednat ideálně nekonečné café latte a začíst se do vaší oblíbené knihy? Nebudeme porovnávat jablka s hruškami, jen bychom vám chtěli říct, že výbornou kávu si v Plzni vychutnáte klidně i za chůze venku. A máme pro vás pár tipů, kam pro ni.


Nejkrásnější zimní procházky v Plzni

Říká se všude dobře, doma nejlíp. Vzhledem k tomu, že doma poslední dobou trávíme opravdu hodně času, dovolíme si tohle rčení trochu osvěžit. Zvlášť teď, když jsou všechny kulturní stánky, sportoviště, kavárny a restaurace – až na okýnka – zavřené, je nám nejlíp v přírodě. A ideálně v té, kterou máme jen pár kroků. Kam se jít projít a přitom nevytáhnout paty daleko od centra města?


Parky a lesíky v Plzni mají otevřeno

Že se teď nikam nemůže? Parky mají zelenou! Vyražte načerpat síly do zeleně, čerstvý vzduch a vybarvená příroda vám udělají dobře po těle i na duši. Máme pro vás pár tipů, kdy se ocitnete v přírodě, ale zároveň nevytáhnete paty z města. A pokud budete mít štěstí, neminete ani okýnko s občerstvením.


Info z Íčka: Perly od návštěvníků II.

Jelikož je teď bohužel naše Turistické informační centrum zavřené, měli naši kolegové volnou chvilku a zalovili v paměti a v zásobě perliček pro pokračování našeho článku. Opět se přesvědčíte, že obsluha infocentra zkrátka musí být připravena na cokoli. A ta naše taky vždy připravena je, to nám věřte.