Články a tipy


Poslední víkend v dubnu bude v Plzni nabitý akcemi

Poslední víkend v dubnu chystá Plzeň bohatý kulturní program, kdy nebudete vědět, kam dřív skočit. Výběr je opravdu velký, tak na co se můžete těšit? Chystá se jak akce pro milovníky dobrého pití, tak dobrého jídla. Od čtvrtka 25. dubna se necháte unést bavorskou kulturou na festivalu Treffpunkt. V pátek a sobotu se projdete historickým centrem města se skleničkou vína. procházku můžete zakončit na Burger Street Festivalu v areálu Plzeňského Prazdroje. Pokud máte chuť se vypravit za hranice města, doporučujeme zajet až do Plas, kde se na místním letišti chystá Den ve vzduchu s Plzeňským krajem. Ať už si vyberete jen jednu nebo více akcí, věříme, že se v Plzni nudit nebudete.

 Nejfotogeničtější místa v okolí Plzně

Kam pro nejhezčí fotky v okolí Plzně? Pokud vám dochází inspirace na hezkou fotku, máme tu pro vás doporučení hned na několik míst v okolí Plzně, kam pohodlně dojedete autem, na kole anebo dojdete pěšky. Za některými se možná projedete o trošku dál, ale rozhodně stojí za to. Pokud nějaký z našich tipů využijete, nezapomeňte nás označit a tagovat #visitplzen.


Z města ven: Z Doubravky přes Bílou horu, Bolevecké rybníky až na Krkavec

V dalším díle našeho seriálu Z města ven se společně vypravíme z Doubravky, k lávce přes řeku Berounku až k Boleveckým rybníkům. Přes Košinář, Senečák a Šídlovák dojdeme až na Krkavec. Těšit se můžete na spoustu času stráveného v přírodě. Výlet zakončíme krásným výhledem z rozhledny Krkavec. Po cestě se samozřejmě vydatně občerstvíme a spoustu toho zažijeme.


Jak strávit Valentýna v Plzni

Svátek všech zamilovaných vychází sice letos na středu, to ale neznamená, že si se svou drahou polovičkou kvůli pracovním povinnostem nemůžete užít romantické odpoledne. Ať už svatého Valentýna slavíte nebo ne, zpestřete si tento den s našimi tipy, kam v Plzni zajít, co podniknout nebo třeba co ochutnat. Darujte sobě i své lásce společné romantické vzpomínky.

 


Pověsti a tajemství z Plzně

Pověsti a různá tajemství z dávné minulosti patří ke každému městu, hlavně k historickým památkám. I Plzeň skrývá události, které se ve městě možná odehrály a možná taky ne. Kdo ví. Pojďte se s námi podívat na příběhy, které mnohdy hraničily s nadpřirozenými zážitky. Kromě pověstí, které se vážou k centru města si budeme vyprávět příběh o chamtivém hrobníkovi z Roudné, o věčném židu Ahasverovi a také o nejlepší várce piva všech dob.


Z města ven: Na starobylé hradiště Bukovec, za výhledy a do minipivovaru

V dalším díle našeho seriálu Z města ven vás vezmeme na severovýchodní okraj města Plzně, kde se rozprostírá přírodní park Berounka. Navštívíme vesnici Bukovec, rozhlednu Chlum, nedalekou obec Druztová a jeden z nejstarších kostelů v Plzni. V této oblasti objevíte pozůstatky starobylého hradiště i hezké vyhlídky. Pozveme vás ke zřícenině hradu Věžka a objevíme jeden z mnoha okolních minipivovarů.


Kam v Plzni na nejlepší otužovačku

Podlehli jste taky trendu otužování? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, a to se v této době obzvlášť hodí. Pokud patříte k příznivcům otužování, budou se vám hodit naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok. Nádech, výdech, nádech…jdeme na to!


Kam si jít v Plzni zaběhat?

Možná jste si dali novoroční předsevzetí začít konečně běhat. Nebo se připravujete na závod a chcete mít jasno, že i na výletě do Plzně budete vědět, kam jít trénovat. Mrkněte na naše trasy, vyberte si tu, která vám nejlépe sedne, a pak už jen oprášit tenisky a vyrazit. Běhu zdar a v Plzni zvlášť!


Drahé létání po Evropě? Díky, raději na výlet do Plzně!

Pokud jste podobně jako většina milovníků cestování během pandemie covidu strádali a smutně si prohlíželi fotky z minulých cest, stoprocentně jste si znovu obuli toulavé boty, jakmile to šlo. Paříž, Londýn, Benátky nebo Barcelona? Nebylo vám tentokrát všude trochu těsno? Ani letenky už většinou nejsou jenom za pár korun. Jestliže si nepotrpíte na davy, nejste ochotni zaplatit 100 eur za postel ve dvanáctilůžkovém pokoji anebo prostě chcete prožít podzimní eurovíkend tak trochu jinak, dejte šanci Plzni a nebudete litovat. Co u nás na západě Čech objevíte?


8 míst, kam v Plzni vyrazit na venkovní workout

Máte rádi pohyb a neholdujete klimatizovaným fitness centrům? Pojďte využít venkovní sportoviště, kterých je v Plzni a blízkém okolí plno. Čerstvý vzduch a klid v přírodě bez hlučných repráků ve fitku vám udělají dobře. Nejenže vylepšíte fyzičku, ale taky si pěkně vyčistíte hlavu a můžete s sebou vzít i děti, které si zacvičí s vámi, nebo si jinak zaskotačí.


8 míst na piknik v Plzni

Na létě je skvělé, že se můžeme jen tak posadit na lavičku v parku nebo někde v přírodě a je nám prostě fajn. Víc snad ani nepotřebujeme, možná chladivý nápoj do ruky nebo něco na zub? A což takhle zajít na piknik s přáteli nebo romantiku ve dvou? Zní nám to jako ten nejlepší nápad na trávení prosluněných odpolední a teplých večerů, a tak jsme sepsali pár tipů, kam zajít na piknik v městské džungli.


Kam v Plzni na zmrzlinu?

V Plzni najdete spoustu skvělých restaurací, hospůdek i kaváren a taky míst, kam zajít na zmrzlinu nebo domácího nanuka. Vybrali jsme pro vás pár míst, kde to máme rádi i pár těch, kde objevíte zase něco trochu jiného a méně tradičního. Která to jsou a co byste si určitě měli dát?