V Plzni jako Plzeňák


Retro Plzeň: Dopřejte si gastrozážitek jako z jiné doby

Časy, kdy v Plzni fungovaly mléčné bary nebo třeba Tuzex, jsou už nenávratně pryč. Připomenout si doby minulé v té příjemné podobě, tedy nostalgickými gastrozážitky, však můžeme i dnes. Kde se doslova zastavil čas a kam vyrazit na ty nejlepší jahody se šlehačkou? Máme pro vás pár tipů!Kam v Plzni na víno

Zatímco vinaři mají své království na jihu Moravy, pro pivaře je městem zaslíbeným Plzeň. Málokdo ale ví, že v Plzni je kromě největšího pivovaru také jeden z největších vinařských závodů v Česku Bohemia Sekt. I když je Plzeň hlavně městem piva a na teráskách hospod se spíš, než sklenka vína popíjí půllitry dvanáctky, chápeme, že má člověk občas chuť spíš na víno. Připravili jsme pro vás přehled fajn vináren a vinoték, které najdete v centru města.


Na rande do Plzně

Ačkoliv jste se svou lepší polovičkou díky karanténě nejspíše strávili společného času více než je zdrávo, romantiky ve dvou není nikdy dost! Přijeďte na randíčko do Plzně a oslavte tu, že takovou zkoušku váš vztah zvládl. Podívejte se na naše tipy, jak si v Plzni užít romantické chvilky ve dvou. Co takhle koupel v pivu, drink na lávce nad řekou nebo romantická večeře u vody přímo v centru města?


Po stopách těžby uhlí a železa historickým autobusem

Festival Industry Open v loňském roce poprvé otevřel řadu zajímavých technických památek. Pro velký zájem veřejnosti pokračuje i letos a nabízí několik novinek. Tentokrát se koná celé léto. Kromě komentovaných prohlídek a procházek zve také na nové vyjížďky historickým autobusem po stopách těžby uhlí nebo železa. Vstupenky jsou již v prodeji!


Letní filmová Plzeň

Ve spolupráci s filmovým festivalem Finále se celé léto můžete v oblíbených plzeňských kavárnách a hospůdkách těšit na zajímavý program. Plzeňské kulturní předzahrádky nabídnou po celé léto akce, které tematicky propojí jednotlivé atmosféry podniků s vybranými filmy. Těšit se můžete i na výbornou gastronomii. Zapojeny jsou Schovaná kavárna, oblíbená kavárna Smetanka, která se přesunula z centra města do parku Homolka, Sokolovna na Bolevci, kavárna Walter a další. Zajímavý filmový program se také chystá na hradech a zámcích v kraji a v srpnu můžete tradičně každý pátek zajít na film do pivovaru.


Tipy na akce, které si v létě v Plzni nesmíte nechat ujít

Léto v Plzni už je v plném proudu a za rohem jsou prázdniny. Po delší době už opět ožívá kultura, všichni si užívají teplých dnů, letní pohody na teráskách a venkovních procházek a těší se, že je vše tak nějak, jako dřív. Neváhejte a naplánujte si návštěvu Plzně i vy a vydejte se na některé z letních akcí: A užijte si pohodovou Plzeň pod širým nebem.


Infocentrum přichystalo dvě nové prohlídky

Během letní sezony pořádá Turistické informační centrum pravidelně tematické prohlídky historického centra. Pro letošek připravilo hned dvě novinkové trasy. Na první se účastníci spolu s průvodcem vydají za tajemstvím výzdoby plzeňských historických domů. Druhá z nich je pozve na procházku židovskou Plzní. V nabídce zůstávají dětmi oblíbené Báje a pověsti plzeňské.


Tipy na cyklovýlety v okolí Plzně

Jaro je tu v plném proudu a krásné počasí přímo volá po výletech na kole v okolí Plzně. Podívejte se na naše tipy na cyklovýlety, které jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. V přehledu vždy najdete mapku s vyznačenou trasou a také několik tipů, kde zastavit na oběd, něco dobrého k pití nebo jaké zajímavosti najdete po cestě. Každý týden přidáváme jeden nový!


Výročí osvobození Plzně připomenou pamětní bankovky

Pandemie koronaviru zabránila konání letošních jubilejních Slavností svobody. Vedle online přenosu, který připravuje město jako náhradní program, si budou zájemci moci zakoupit také pamětní bankovky vydané k 75. výročí osvobození města americkou armádou. Prodej prostřednictvím emailových rezervací bude zahájen symbolicky 6. května.


Plzeňské báje a pověsti

Pro zkrácení dlouhé chvíle jsme pro vás připravili sérii příběhů z plzeňských bájí a pověstí, které během léta naši průvodci vypráví během tematických prohlídek. Můžete si je s dětmi kdykoliv přečíst na našem webu nebo si je přes facebook Visit Plzeň poslechnout jako podcast. Nový příběh přidáváme vždy v neděli po poledni.


I v Plzni se otevírají první turistická místa. Která a kdy?

Po dlouhé době se začínají uvolňovat opatření a čekají nás optimistické vyhlídky na další měsíce. Konečně je zase na pořadu dne začít plánovat výlety. Podívejte se, na která místa se v Plzni v dohledné době opět podíváte a na jaké akce se budete moci vydat. Máme pro vás také tipy, jak se v Plzni zabavit, i když zrovna musíte sedět doma.


V Plzni Žijem! Plzeňskou kulturu teď můžete sledovat online

Nechte proudit plzeňskou kulturu přímo do vašich domovů. Díky novému projektu Žijem! nepřijdete v Plzni o kulturní vyžití a své oblíbené akce, ba naopak si je užijete netradičně z pohodlí svého gauče. V uskupení Žijem! dalo hlavy dohromady několik plzeňských kulturních institucí a vznikl tak portál, který živě přenáší kulturu online do vašich počítačů, televizí, mobilů i tabletů.