V Plzni jako Plzeňák


Plzeňské báje a pověsti: Proč má katedrála jenom jednu věž

Po týdnu to pro vás máme další z plzeňských bájí a pověstí, které během léta naši průvodci vypráví na tematických prohlídkách historického centra. Tentokrát se dozvíte, proč má plzeňský Bartoloměj, na rozdíl od pařížské katedrály Notre Dame, pouze jednu věž.  Můžete si ji sami přečíst nebo si na poslechnout FB Visit Plzeň náš podcast… Nezapomeňte nám napsat na facebook, jak se vám líbila, a určitě budeme i rádi za jakýkoliv obrázek!Plzeňské báje a pověsti: Čert na radnici

Pro zkrácení dlouhé chvíle jsme pro vás připravili jednu z plzeňských bájí, které během léta naši průvodci vypráví během tematických prohlídek. Můžete si ji sami přečíst nebo si na poslechnout FB Visit Plzeň naší amatérskou nahrávku… Nezapomeňte nám napsat na facebook , jak se vám líbila a určitě budeme i rádi za jakýkoliv obrázek! Na autora té nejhezčí čeká dětské triko s andělíčkem.


Seznam míst, která jsou aktuálně v Plzni dočasně uzavřena

V souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky dočasně zavřely své brány některá turisticky exponovaná místa v Plzni. Podívejte se, která to jsou, ať vás při případné návštěvě Plzně nic nepřekvapí. Nutno dodat, že se bezpečnostní situace velmi rychle mění, vždy je tedy lepší, ověřit si informace přímo u konkrétních míst. S případnými dotazy můžete kontaktovat Turistické informační centrum Plzeň telefonicky na čísle 378 035 330.


Nově otevřeno v Plzni

Březen s sebou přináší svěží jarní počasí, a tak se mnohem líp objevuje všechno nové, co se v Plzni během zimy objevilo. Mrkněte na náš přehled nově otevřených podniků, které by neměl vynechat žádný #foodlover. Načerpejte inspiraci, kam nově zajít na skvělou kávu a oběd, pro čerstvé pečivo nebo skleničku něčeho dobrého.


Na co se vydat do plzeňského divadla a kdy koupit vstupenky

Čtyři soubory, pestrý repertoár inscenací, velkolepé operní představení pod širým nebem, komentované prohlídky obou divadelních budov a další zajímavé akce připravuje pro návštěvníky v roce 2020 plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Ať už dáváte přednost opeře, fandíte muzikálům, preferujete klasické inscenace anebo se rádi vydáte na odvážnější, moderní inscenace, z pestré nabídky plzeňského divadla si určitě vyberete.


Co v Plzni nabízí zimní festivalová sezona?

Na to vyrazit na nějakou z akcí do ulic historického centra Plzně, si budeme muset ještě počkat. Nicméně ani zimní sezona nenabízí v Plzni nudu a šeď. Vybrali jsme pro vás pět akcí, které slibují pravý opak. Tři z nich se konají v DEPO2015. Festival světla BLIK BLIK vás pozve na procházku do kouzelného lesa alias Lobezského parku. V rámci Smetanovských dnů se v průběhu celého března můžete vydat na řadu zajímavých koncertů nejen vážné hudby.


Jak být v Plzni eco-friendly

Jedním z ožehavých témat dneška je bezpochyby udržitelný a šetrný vztah k životnímu prostředí. Cestovat uvědoměle s respektem k přírodě a místním kulturám  může každý z nás, a jde to celkem jednoduše. Mrkněte na naše tipy, kam zajít pro lokální a bio potraviny, ekologickou drogerii, kde najdete bezobalové prodejny nebo kde si vychutnáte tu nejlepší fair-trade kávu. Přibalte si na cesty trochu ekologického minimalismu a zelenější pohled na svět. Plzeň má v tomto směru rozhodně co nabídnout!


Pět důvodů, proč vyzkoušet hotelový brunch, i když nebydlíte v hotelu

Vyrazit na jídlo do hotelu, když v něm zrovna nebydlíte, je možná trochu nezvyklé. Nicméně zážitek je to parádní. Vyzkoušet můžete třeba hotelový brunch. Sice vás to bude stát víc než běžná snídaně, nicméně každý kdo to jednou zkusil, by vám určitě řekl, že to stojí za to. Proč?


Pivní recepty aneb jezte jako Plzeňák

Pokud byste si v Plzni rádi dali něco typicky místního, každý Plzeňák vám doporučí pivo. Legendární je také křimické nakládané zelí. Poté u nás máme několik pokrmů, které možná znějí jako místní specialita, ale ve skutečnosti jsou to běžná jídla. Jako například v případě vošouchu alias bramboráku nebo hluchce alias bramborové buchty. Pro všechny, kteří by se přeci jen rádi najedli po plzeňsku, máme několik pivních receptů.


Malý průvodce čepováním piva

Pivo se netočí. Pivo se čepuje! „Sládek pivo vaří, hostinský pivo dělá.“  Staré moudré rčení odkazuje na to, jak důležité pro výslednou chuť piva je jeho správné načepování. Stylů čepování existuje hned několik a šikovný výčepní vám může během večera nabídnout čtyři různé chutě i přesto, že mu z pípy pořád poteče jeden druh piva.