V Plzni jako Plzeňák


21 novinek v Plzni v roce 2021

Na přelomu roku rekapitulujeme, dáváme si předsevzetí a těšíme se na vše nové. A také si zapisujeme do diářů, kam se vypravíme. Plzeň bude mít i letos co nabídnout, hned jak nám to situace dovolí. Na co se můžeme těšit?Jaká jsou novoroční předsevzetí našeho týmu?

Někdo už si je nedává, protože je nikdy nesplní, někdo si je dává průběžně během celého roku. Když se ale řekne předsevzetí, většina z nás si vybaví začátek nového roku, nový start a čas na změnu. Zeptali jsme se našich kolegů, jaká si na rok 2021 dali předsevzetí oni. Třeba vás inspirují.


Kam si jít v Plzni zaběhat?

Možná jste si dali novoroční předsevzetí začít konečně běhat. Nebo se připravujete na závod a chcete mít jasno, že i na výletě do Plzně budete vědět, kam jít trénovat. Mrkněte na naše trasy, vyberte si tu, která vám nejlépe sedne, a pak už jen oprášit tenisky a vyrazit. Běhu zdar a v Plzni zvlášť!


Kam v Plzni na nejlepší otužovačku

Podlehli jste taky novému trendu otužování? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, a to se v této době obzvlášť hodí. Pokud patříte k příznivcům otužování, budou se vám hodit naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok. Nádech, výdech, nádech…jdeme na to!


5 tipů na výpravy do pohádek v okolí Plzně

Možná se při sledování pohádek soustředíte spíš na prince, princezny a půl království než na malebné scenérie. Nebo naopak čekáte na závěrečné titulky, abyste si zapsali, kam vyrazit na výlet a zažít tu svoji pohádku? Na Plzeňsku se nachází spousta krásných „lokací“, které jsou velmi fotogenické a filmaři hojně využívané, a my vám rádi prozradíme, kam vyrazit za kulisami z té vaší oblíbené. Krásy našeho kraje zkrátka máme v hledáčku!


Kam v Plzni na to nejlepší kafe s sebou?

Jasně, možná těmito tipy ty pravé kavárenské povaleče tolik nepotěšíme. Protože co je lepší, než se v útulné kavárně rozvalit na pohodlný gauč, objednat ideálně nekonečné café latte a začíst se do vaší oblíbené knihy? Nebudeme porovnávat jablka s hruškami, jen bychom vám chtěli říct, že výbornou kávu si v Plzni vychutnáte klidně i za chůze venku. A máme pro vás pár tipů, kam pro ni.


Nejkrásnější zimní procházky v Plzni

Říká se všude dobře, doma nejlíp. Vzhledem k tomu, že doma poslední dobou trávíme opravdu hodně času, dovolíme si tohle rčení trochu osvěžit. Zvlášť teď, když jsou všechny kulturní stánky, sportoviště, kavárny a restaurace – až na okýnka – zavřené, je nám nejlíp v přírodě. A ideálně v té, kterou máme jen pár kroků. Kam se jít projít a přitom nevytáhnout paty daleko od centra města?


Parky a lesíky v Plzni mají otevřeno

Že se teď nikam nemůže? Parky mají zelenou! Vyražte načerpat síly do zeleně, čerstvý vzduch a vybarvená příroda vám udělají dobře po těle i na duši. Máme pro vás pár tipů, kdy se ocitnete v přírodě, ale zároveň nevytáhnete paty z města. A pokud budete mít štěstí, neminete ani okýnko s občerstvením.


Vánoční dárky z Plzně

Vánoce rozhodně nejsou o dárcích, dělat radost nejbližším je ale moc fajn! Letos navíc můžete udělat radost dvojnásobnou. V době covidové totiž nezáleží jen na tom, koho potěšíte, ale i na tom, odkud dárek je. Nákupem dárků totiž můžete podpořit oblíbený podnik nebo kulturní instituci, které za sebou nemají dobrý rok. O co si vaši nejbližší letos napsali Ježíškovi sice nevíme, ale tušíme, čím byste jim mohli udělat radost! Nechte se inspirovat našimi tipy na vánoční dárky ze západočeské metropole, jsou víc než zaručené.


Dárky z Íčka, se kterými zabodujete

Letošní vánoční nákupy budou možná pro mnohé z nás složitější než obvykle. Abyste se mohli vyhnout výpravám do nákupních center a aby se vám z objednávek z e-shopů nezatočila hlava, připravili jsme pro vás několik tipů na skvělé dárky z našeho infocentra. Vypravit se tam opět můžete už od čtvrtka 3. prosince, každý den od 9 do 18 hodin, a uvidíte, že tím možná vyřešíte dárky pro celou rodinu.


Kam v Plzni na nejlepší svařák

Historické centrum města Plzně s příchodem zimy provoněla známá vůně koření a svařeného červeného vína, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Znáte snad lepší recept na to, jak se v chladných dnech zahřát, než horkým svařákem? Máme pro vás tipy, kam při procházce Plzní vyrazit na ten nejlepší, který vás potěší na srdci i na jazyku.

Náš tip! Svařák si nejlépe vychutnáte z plzeňského plecháčku, který seženete v Turistickém informačním centru.


Kde si v Plzni užijete tu pravou vánoční atmosféru?

Na náměstí Republiky už svítí nazdobená vánoční jedlička, centrum města září díky bohatým dekoracím, konají se vánoční trhy a slavnostně atmosféru dotváří také troubení ponocného, koledy a projíždějící vánoční tramvaj. Nalaďte se na předvánoční atmosféru Plzně, užívejte si společně strávený čas se svými blízkými a myslete na to, že Vánoce nejsou jen datum. Je to stav mysli!