Kam v Plzni na nejlepší otužovačku

Podlehli jste taky trendu otužování? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, a to se v této době obzvlášť hodí. Pokud patříte k příznivcům otužování, budou se vám hodit naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok. Nádech, výdech, nádech…jdeme na to!Plovárna Hradiště

Městská plovárna Hradiště je v létě oblíbeným místem na koupání a v poslední době oblíbeným cílem otužilců. Plovárna se nachází na řece Úhlavě a je tu příkřejší vstup do vody z kamenných schodů.

Košutecké jezírko

U sídliště Košutka naleznete pod skálou malé přírodní jezírko, které vzniklo zatopením pískového lomu. Jezírko je vhodné ke koupání a otužování, část břehu sice tvoří strmé skály, ale vstup z druhé strany je písčitý a pozvolný.

Lobezské jezírko

Lobezské jezírko se nachází v městské čtvrti Lobzy, asi půl hodiny od centra města. Jezírko najdete v klidném parku a je obklopené zelení. Do vody se tu dá vstoupit z pozvolné písečné pláže.

Otužování Bolevecký rybník Plzeň

Otužování v Plzni

Bolevecké rybníky

Kousek od centra města, v městské čtvrti Bolevec, se nacházejí Plzeňáky oblíbené Bolevecké rybníky. Ke koupání a otužování je vhodných hned několik z nich, například Kameňák, Šídlovák, Senečák nebo Košinář. Největším je rybník Bolevecký, kde najdete skvělé zázemí k otužování a mírný přístup z písčité pláže. Vyhrazená je tu i pláž pro naturisty.

Městská Plovárna

Otužování si přímo v centru města na řece Radbuze užijete na Městské plovárně. Pokud se chcete otužovat pomalu a pozvolna, mějte na paměti, že přístup je tu pouze z dřevěného mola rovnou do hluboké vody.

Přidejte se do party k dalším otužilcům

Pokud jste si otužování zamilovali natolik, že své zážitky a zkušenosti chcete sdílet i s ostatními nadšenci, přidejte se k plzeňským Milovníkům zimního plavání. Tahle silná otužovací komunita pořádá několikrát do roka společné koupání a otužovací srazy.