Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Další dubnový víkend je před námi! Došly vám tipy na aktivity, kterým se momentálně můžete věnovat? Vydejte se na cyklovýlet kolem všech plzeňských řek, do DEPO2015 můžete s dětmi vyrazit na dobrodružnou stopovačku nebo venkovní výstavu o ZOO. A pokud chcete zůstat doma, máme tipy i na online aktivity.V Plzni už se může do ZOO i DinoParku

Od pondělí 12. dubna se za speciálních podmínek v Plzni otevřou venkovní pavilony zoologické a botanické zahrady a také přilehlý DinoPark. Po dlouhé době se tak s dětmi můžete vydat na výlet. Vstupenky do ZOO i DinoParku zakoupíte přímo na místě, kapacita areálů je 2500 osob.

Na venkovní výstavu o ZOO

V letošním roce ZOO Plzeň slaví 95. narozeniny! Při této příležitosti je v prostoru U Branky k vidění nová panelová výstava ZOO včera a dnes, kterou si můžete prohlédnout až do konce dubna. Na tomto odkazu si můžete pustit video ze zahájení výstavy, kde se dozvíte víc.

Na kole kolem Plzně podél řek

Kde jinde jezdit ve městě na čtyřech řekách na kole, než po jejich březích a přes nespočetné mosty, že? Náš tip na cyklovýlet podél řek vás zavede ke všem zdejším vodním tokům, a přitom stále zůstanete v Plzni! Podrobnou trasu s přehlednou mapou najdete zde.

Kudypa dál? Vypravte se na stopovačku

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát denně, a to i v tento čas. Kvíz je totiž 100% venkovní! Hrací karty jsou k vyzvednutí zdarma na dveřích infocentra na náměstí Republiky 41, kam je průběžně doplňujeme. Pokud by se na vás náhodou nedostalo, zkuste to jiný den, nebo si herní kartu vytiskněte doma. Najdete ji ke stažení na odkazu zde.

Do depa za novou venkovní hrou

V DEPO2015 vznikla pro malé i velké detektivy nová venkovní stopovací hra. Součástí již existující industriální stezky jsou nyní různé zábavné herní prvky, úkoly a hádanky. Celá stopovačka je 100% venkovní. Mapku a zároveň herní kartu najdete v podavači na startu stezky v areálu DEPO2015. Nezapomeňte s sebou také chytrý telefon, který přečte QR kódy. Areál je bezbariérový a pohodlně přístupný i s kočárkem. Hru si ve venkovních prostorách můžete zahrát každý den od 8 do 20 hodin.

Městská tour kolem zajímavých soch

Máte rádi umění a architekturu a chybí vám prohlídky krásných interiérů, výstavy a umělecká představení? Vydejte se s námi po stopách drobného umění, kterému v „běžném provozu“ nevěnujeme tolik pozornosti. Které kousky jsou podle nás ty nejzajímavější?

DEPO2015 hlásí otevřeno

Kulturní centrum DEPO2015 je otevřené i v tento (ne)čas. Vydejte se ve vybrané dny – úterý a čtvrtek od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 15:00 – na průzkum. Můžete si projít novou Industriální stezku, nakoupit v některých obdchůdcích v tržnici, které mohou mít otevřeno, nebo vhodit minci do Artmatu, nového automatu na umění. Na nádvoří si také můžete prohlédnout zajímavá umělecká díla, třeba novou instalaci od sochaře Benedikta Tolara, nebo Suškovu rozhlednu.

Vesnické procházky městem

Došly vám tipy na aktivity, kterým se momentálně můžete věnovat? Pokud vás na běhání nebo otužování neužije, vydejte se na příjemnou procházku a zároveň menší průzkum vesnických památkových rezervací. Chůze je stejně ten nejzdravější a nejpřirozenější pohyb a v Plzni jsou místa a čtvrti, které stojí za to objevovat, a to i do těch „magických“ 15 km.

Program „na doma“

Jazzový koncert z Loosových interiérů

Pusťte si záznam živého swingového koncertu orchestru Pilsner Jazz Band, vysílaného v rámci doprovodného programu putovní výstavy Loos and Pilsen. Koncert se uskutečnil v jednom z nejkrásnějších interiérů v Plzni — bytu Voglových na Klatovské 12, navrženém architektem Adolfem Loosem, a vy ho můžete sledovat na FB Adolf Loos Plzeň.

Online výstavy

Zkrátka nepřijdou ani milovníci výstav! Západočeská galerie do online prostoru přesunula své dvě aktuální výstavy. Projít si tak můžete online expozice „BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti“, která potěší malé i velké příznivce obrazových publikací vydavatelství BAOBAB, a nově i výjimečnou výstavu „NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ. Plzeňská madona a krásný sloh“. Vznikala dlouhých 7 let a představuje samé unikáty.

Online představení divadla Alfa

Sobotní odpoledne vám v dobách lockdownu mohou zpříjemnit online představení divadla Alfa. Nalaďte si vždy v sobotu od 17:00 FB stránku divadla Alfa a těšte se, jaké představení z rukávu vytáhnout tentokrát.

Kino Beseda u vás doma 

Chybí vám návštěvy kina? Kino Beseda můžete mít i doma a podpořit ho tak v těžkých časech. Filmy z programu Moje kino LIVE totiž můžete sledovat online.

Zábava „po plzeňsku“

Musíte sedět doma a přemýšlíme, jak se naladit na pozitivní vlnu a zkrátit si dlouhou chvíli? Připravili jsme pro vás pár tipů s plzeňskou tématikou, které vás doma zaručeně zabaví, vytrhnou z každodenního stereotypu a navíc vás naučí něco nového!