Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Máme před sebou víkend, který slibuje přímo tropické počasí! Zajdete se osvěžit na další z oblíbených DEPO Street Food Marketů, usadíte se na zahrádku v městských sadech nebo se před slunkem ukryjete v některé z plzeňských galerií? Možností je plno! O víkendu také startuje už třetí ročník festivalu Industry Open 2021, vyvrcholí street artový festval WALLZ a Loosovy interiéry vás vezmou na speciální prohlídku do téměř neznámých prostor…Začíná festival Industry Open 2021

Festival Industry Open i letos potěší všechny fanoušky industriálu a zpřístupní zajímavé technické památky v Plzni a Plzeňském kraji. Po celé léto se můžete těšit na výlety po stopách průmyslu, komentované prohlídky industriálních míst a další akce. Sobotu zahájí architektonická procházka s architektem Petrem Klímou po plzeňské čtvrti Petrohrad, odpoledne bude patřit komentované prohlídce expozice Příběhy dvoutaktů v Muzeu Lobzy. Oba dny probíhají speciální prohlídky plzeňského pivovaru s názvem Život ve sklepích. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru vedle radnice nebo na webu festivalu.

Divadelní léto pod plzeňským nebem

Letní večery v Plzni už roky patří festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Tenhle víkend můžete zajít na romantický příběh čisté a marné lásky až za hrob, opravdového přátelství, nefalšovaného hrdinství, odvahy a cti. Na scéně U Zvonu se představí Michal Dlouhý jako Cyrano.

Letní DEPO STREET FOOD MARKET

Nádvoří DEPO2015 se při oblíbeném gastrofestivalu naplní vůněmi nejrůznějších světových kuchyní. Těšte se na stánky a food trucky, které budou rozmazlovat vaše chuťové buňky vynikajícím jídlem, osvěžujícími nápoji i dezerty.

Komentované prohlídky města s infocentrem

Letní sezona tematických komentovaných prohlídek historického centra je zahájena! V pátek a v neděli odpoledne se můžete vypravit Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů. V sobotu se koná tradiční prohlídková trasa kolem nejvýznamnějších památek To nejlepší z Plzně, v neděli pak trasa zejména pro děti Báje a pověsti plzeňské. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online prostřednictvím Plzeňské vstupenky.

Prohlídky katedrály sv. Bartoloměje

Gotická katedrála sv. Bartoloměje na náměstí Republiky se dočkala své největší rekonstrukce za sto let! Po dlouhých třech letech láká návštěvníky, kteří se mohou vydat na prohlídku interiéru katedrály a dozvědět se víc o historii stavby, nebo zavítat do nové expozice, obdivovat původní krov a pak vystoupat na věžní ochoz.

Selský dvůr U Matoušů ožívá

Uprostřed plzeňského panelového sídliště Lochotín se zachoval kousek vesnické idyly v podobě Bolevecké návsi. Té dominuje selský dvůr U Matoušů, unikátní Národní kulturní památka, která návštěvníkům po nedávno dokončené rekonstrukci ukazuje, jak se žilo a pracovalo sedlákům v okolí Plzně. Přijďte si tu vesnickou idylku o víkendu zažít na vlastní kůži.

 

S dětmi na interaktivní výstavu pro děti Tajuplný les

Každé úterý, čtvrtek, sobotu a neděli můžete s dětmi zajít do DEPO2015 na interaktivní světelnou expozici BLIK BLIK Tajuplný les. Celkem dvanáct interaktivních instalací předních českých audiovizuálních tvůrců navodí na ploše 450 m2 atmosféru lesa – tajuplného a kouzelného prostředí plného pohádkové atmosféry, fantazie, hry světel, stínů a zvuků.

Finální WALLZ party a vernisáž výstavy

Zaujal vás street artový festival WALLZ, díky kterému celá řada veřejných ploch v Plzni dostane novou fasádu? Přijďte si užít poslední den druhého ročníku, který je vernisáží a zároveň i skvělým mejdanem v jednom! Čeká vás projekce videa celého týdne festivalu, promítání fotografií a vernisáž skupinové Street Art výstavy zúčastněných umělců!

Loosovy interiéry lákají na novou trasu

Už od začátku června jsou opět otevřeny plzeňské interiéry od světově uznávaného architekta Adolfa Loose. Zájemci se mohou vypravit na dvě pravidelné prohlídkové trasy a nově i na prohlídku dosud nezrekonstruovaných interiérů, do jinak nepřístupného apartmánu Richarda Hirsche a bytu rodiny Huga Semlera, který bývá otevřen jen velmi výjimečně. Vstupenky můžete pořídit v předprodeji přes portál Plzeňská vstupenka.

Na jaká představení vyrazit do divadla?

Po dlouhé divadelní pauze Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni  otevřelo své brány divákům. Tento víkend můžete zajít na komedii Španělská muška, Verdiho operu Nabucco, broadwayský muzikál Něco shnilého!, nedělní muzikálové matiné nebo operu pro děti Papageno v kouzelném lese. Vstupenky jsou v předprodeji na webových stránkách divadla.

Pro dobroty na farmářské trhy

Sobotní dopoledne v Plzni budou v sobotu opět zpříjemňovat oblíbené farmářské trhy na náměstí Republiky. Jako každý týden vás tu mezi 8:00 až 12:00 čeká pestrá skladba farmářů, pěstitelů a výrobců regionálních potravin, z jejichž nabídky si určitě vyberete. Jen mějte na paměti dodržování rozestupů a nošení roušek.