Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Už máte plány na další chladný lednový víkend? V lednu za pec si sednu… v Plzni by to byla fakt škoda, děje se toho totiž plno. Zveme vás na první Plzeňské hotelové noci, komentované prohlídky, výstavy, divadelní představení pro děti i dospělé nebo zimní turnaj ve fotbalgolfu!První Plzeňské hotelové noci

Už tento víkend se konají první Plzeňské hotelové noci! Že jste o nich ještě neslyšeli? Pokud nejste z Plzně, můžete si udělat parádní výlet. K cenově zvýhodněným pobytovým balíčkům v jednom ze sedmnácti plzeňských hotelů a penzionů jako bonus získáte volňásky do Loosových interiérů, výstavních síní Západočeské galerie v Plzni, Pivovarského muzea a muzea Patton Memorial Pilsen. Se slevou 25 % vyrazíte na prohlídku Plzeňského Prazdroje. Pokud jste z Plzně, můžete na návštěvu pozvat přátele nebo blízké z daleka, kteří se nevejdou k vám na gauč. Další možností jsou degustační menu. Dáte si?

Zimní turnaj o královnu nebo krále Plzně ve fotbalgolfu

Nedávno otevřený FotbalPark Plzeň v Liticích nedaleko Plzně pořádá zimní turnaj o královnu nebo krále Plzně ve fotbalgolfu. Během tří měsíců park uspořádá tři turnaje a první turnaj je už tuto sobotu! Hraje se na hřišti o velikosti zhruba 4 ha s 18 jamkami, které obsahují přírodní i umělé překážky. Součástí areálu je mj. i terasa s občerstvením, což je obzvlášť v lednovém počasí příjemné. Více informací najdete tady.

Komentovaná prohlídka Židovská Plzeň

Chybí vám tematické komentované prohlídky, které plánujeme na hlavní turistickou sezónu? Nemusíte čekat do května. Na naši nejoblíbenější prohlídku Židovská Plzeň, která vede do překrásné Staré synagogy i do jednoho z Loosových interiérů, můžete vyrazit už tento pátek od 16 hodin. Na prohlídce se mj. dozvíte, jak velký význam pro Plzeň měli a dodneška mají její židovští obyvatelé a vyslechnete si zajímavosti o plzeňské židovské komunitě a poutavé osudy různých osobností. Připomínáme si tak 80 let, jež v těchto dnech uplynuly od prvních židovských transportů z Plzně.

Výstava Čas nezapomnění

Jako připomínka plzeňských transportů je na několika místech v Plzni k vidění výstava Čas nezapomnění, která přibližuje osudy Židů, transportovaných z Plzně do Terezína, na základě historických dokumentů a fotografií. Největší část výstavy je umístěná v mázhausu plzeňské radnice, další části pak najdeme na venkovních panelech na náměstí Republiky a ve Smetanových a Štruncových sadech. V neděli se od 13 hodin ve Staré synagoze koná pietní shromáždění Navzdory osudu. Ve stejný den bude zahájen i výstavní projekt Navzdory se snímky plzeňského fotografa Radovana Kodery, jenž nafotil potomky těch, kteří holocaust přežili.

Prohlídky katedrály nebo Loosových interiérů

Chcete o víkendu zdolat jednu z plzeňských dominant a dozvědět se spoustu zajímavostí? Pak v sobotu vyrazte na komentované prohlídky katedrály sv. Bartoloměje. Vydat se můžete na prohlídku interiéru katedrály nebo prohlídku podkroví s novou expozicí, která vás zavede až na nejvyšší kostelní věž v Česku. Další možností jsou prohlídky Loosových interiérů, výjimečných realizací od Adolfa Loose, který navrhoval interiéry pro bohatou židovskou klientelu. Jak žila rodina Krausových, Voglových nebo Brummelových se dozvíte během pátečních a sobotních komentovaných prohlídek.

Za kulturou s drobotinou

Chcete si zpestřit víkend odpoledním představením pro celou rodinu? V Plzni je to možné a nabídka je opravdu široká. Do Divadla Alfa můžete v sobotu zajít na hru POZOR, ZORRO! Maskovaný předchůdce dnešních superhrdinů, Zorro mstitel, bude v loutkové akci od 15 hodin. Divadlo J. K. Tyla si pro menší diváky připravilo činohru Chytrá horákyně, v sobotu od 17 hodin. Loutkovou Princeznu se zlatou hvězdou na čele chystá v neděli Měšťanská beseda. Kulturní prostor Moving station na neděli pozval Studio DAMUZA s dětským představením Řeka. Kašpárek u baby pod Krkavcem je název hry Loutkového divadla V Boudě, jehož představení začíná v sobotu v 16 hodin v Plzni – Skvrňanech v M-klubu (Macháčkova 28).

Škola čepování v Plzeňském Prazdroji

Co s pátečním večerem? Můžete si v oblíbené hospůdce nechat načepovat jedno orosené, nebo se v jednom z nejoblíbenějších pivovarů na světě naučit čepovat pivo od opravdových mistrů výčepu. Dejte zážitkový program pivovaru Školu čepování piva Pilsner Urquell, během tří příjemně a užitečně strávených hodin se naučíte, co je „hladinka“, „šnyt“ a „mlíko“ i jak je správně načepovat. Podíváte se také na autentická místa v pivovaru, dáte si pivovarský gulášek a domů si odnesete půllitr Pilsner Urquell. Místa doporučujeme rezervovat předem.

Farmářský a řemeslný trh u Farmaparku u Toma

Chybí vám oblíbené farmářské trhy? Dorazte na Farmářský a řemeslný trh u Farmaparku u Toma, kde v neděli od 9:30 do 15:30 můžete nakoupit u více než čtyř desítek stánků prodejců z okolí. Zavítat můžete nejen na trhy, ale i do samotného Farmaparku, kde si odpočinete a užijete pořádný zvěřinec. Ovce, kozy, prasátka nebo králíky tu můžete nakrmit a pomazlit se s nimi. Občerstvení je otevřené do 16:30.

Víkendový program Divadla J. K. Tyla

Někdo do divadla chodí pravidelně, někdo jednou za čas. Zkuste to třeba právě tenhle víkend. Co je na programu? V pátek zve Velké divadlo na Rossiniho Italku v Alžíru, Malá scéna na rodinné drama Králičí nora, Nová scéna hostí v pátek i v sobotu muzikál Elisabeth. Velké divadlo o sobotním večeru uvede operu Christopha Willibalda Glucka Alceste, a to i s lektorským úvodem. V neděli Každý má svou pravdu, a to na scéně Velkého divadla. Do divadla můžete vyrazit i na vernisáž výstavy Jsme muzikál! 70 + 2, která se koná sobotu v 17:30 ve foyeru Nové scény a je pro veřejnost zdarma.

Divočina s Kaiserem a Lábusem a další veselohry

Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové… cože? Nepřenesli jste se do minulého století, ani do budoucnosti, ale díky potrhlé komedii Žena za pultem 2: Pult osobnosti o nedělním večeru v Měšťanské besedě můžete. Pobaví vás Jiří Lábus a Oldřich Kaiser ve čtyřech rolích v režii Davida Drábka v komedii Petra Kolečka, která je tak šílená, že to možná jednou může být pravda! Veselá představení o víkendu hraje také Divadlo Dialog a kabaretní Divadlo PLUTO.

Výstava KRAJINOSKOP

Pokud chcete o víkendu nahlédnout do jiné skříně než té vaší, zveme vás do kulturního prostoru DEPO2015, kde se můžete nechat inspirovat komorní výstavou KRAJINOSKOP čtyř mladých umělců, Elišky Podzimkové, Anny Niklové, Anny Borovičkové Ročkové a Petra Hricka. Krajinoskop je součástí celoevropského projektu Jedna planeta pro všechny, jehož cílem je upozornit na fakt, že všichni jsme přímými svědky dopadů změny klimatu a špatného zacházení s krajinou. Výstava vznikla ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.

Zdrhni bábě z Tajuplného lesa

Už jste zkusili zdrhnout bábě? Nemáme na mysli opuštění bábovky s kakaem od milého prarodiče, ale únikovou hru v DEPO2015, která vznikla v rámci megaúspěšné interaktivní výstavy BLIK BLIK Tajuplný les. Nechte se zavřít v perníkové chaloupce a zkuste během 60 minut zdrhnout bábě v zábavné únikové hře pro celou rodinu. Vsadíme se, že se pořádně zapotíte. Na pátek ještě zbývá pár volných míst, rezervujte si je předem zde.