Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Třetí adventní neděle už je za rohem a ve vánočním shonu by se vám o víkendu mohlo hodit vyrazit z domu a trochu si odpočinout. V tom případě jste tu správně, přinášíme vám náš pravidelný přehled víkendových akcí. Zúčastněte se o víkendu některé z komentovaných prohlídek, nasajte vánoční atmosféru v Riegrovce nebo na adventních trzích, anebo zajděte na zajímavou výstavu. A nezapomeňte napsat Ježíškovi, je nejvyšší čas!Adventní komentované prohlídky

Neseďte o víkendu doma a vydejte se poznávat Plzeň. Zajít můžete na adventní prohlídky hned několika míst. Adventní prohlídky katedrály jsou bohužel na sobotu vyprodané. V pátek nebo v sobotu ale zajděte na Adventní prohlídku Plzeňského Prazdroje, která je zpestřená pivním kvízem. Doporučujeme zavítat také do dárkové prodejny pivovaru a třeba tam ulovit nějaký vánoční dárek. Třetí adventní neděli si můžete ozvláštnit také komentovanou prohlídkou Bohemia Sektu ve Starém Plzenci s bohatou degustací šumivých vín.

Riegrovka hřeje každou adventní neděli

Třetí adventní neděle bude opět v Riegrově ulici plná vůní a chutí výborného svařáku, vánočních dobrot a skvělé atmosféry. Při akci Riegrovka hřeje totiž místní restaurace vytáhnou své dobroty do venkovních stánků a můžete si tak pochutnat třeba cestou na adventní trhy nebo za odměnu po vánočních nákupech. Riegrovka hřeje v neděli od 14 do 20 hodin a pro nedočkavé máme ještě jeden tip: Už ve čtvrtek v podvečer chystá místní Cantina již druhé „Aperitivo“.

Vánoční workshopy v Techmanii

Techmania Science Center zve během adventu na sérii kreativních workshopů, na kterých se zároveň dozvíte spoustu zajímavostí ze světa vědy a vyzkoušíte si nějaký ten pokus. V sobotu 10. prosince se bude vyrábět mechanický sněhulák, v neděli pak vánoční ozdoby za pomoci chemických procesů. Přijďte si pro originální ozdoby a zážitky z plzeňského science centra. Na tipy na další tvořivé dílny můžete kouknout do našeho článku na webu Plzeň pro děti.

Adventní trhy

Na adventních trzích na náměstí Republiky jste už letos možná byli. Během adventu však stojí za to se na ně vracet, inspirace na dárky nebo dekorace a ani vánočních dobrůtek přece není nikdy dost. Tento víkend si navíc na trzích užijete několik hudebních vystoupení. V pátek zahraje skupina The Foamies, v sobotu pop-rockový Flám a také revival slavných Beatles Brouci Band a v neděli vystoupí Leona Machálková.

Předposlední farmářské trhy letošního roku

Než nastane zimní přestávka, ještě dvakrát si můžete nakoupit a pochutnat na plzeňských farmářských trzích na náměstí Republiky. V sobotu od 8 do 12 hodin se zastavte na náměstí, kde mezi katedrálou a radnicí rozbalí svou nabídku místní farmáři a prodejci lokálních surovin. Nakoupíte na nedělní oběd i víkendovou svačinku a určitě se i skvěle nasnídáte.

Předpremiéra dokumentu o Adolfu Loosovi

V Semlerově rezidenci se v sobotu chystá předpremiéra dokumentu České televize Adolf Loos – Revolucionář mezi architekty. Datum nebylo vybráno náhodou, 10. 12. uplyne 152 let od narození tohoto slavného architekta. Vydejte se na prohlídku nedávno zpřístupněného interiéru Semlerovy rezidence a využijte možnosti vidět dokument mezi prvními. Zakoupená vstupenka na prohlídku platí i na projekci filmu od 17 hodin. Pokud jste již na prohlídce interiéru byli, zasoutěžte si o vstupenku na promítání na Facebooku Adolf Loos Plzeň.

Vánoční pošta v mázhauzu radnice

Od této soboty až do 23. prosince bude opět v mázhauzu plzeňské radnice úřadovat vánoční pošťák. Pokud jste ještě nenapsali Ježíškovi, využijte služeb pošťáka a přijďte si nechat svůj dopis orazítkovat a poslat společně s vánočními pozdravy a přáními. Dopisy určené Ježíškovi mohou děti zanechat ve speciální schránce. Na místě můžete také zakoupit vánoční pohlednice i papírové betlémky. Nezapomeňte se také zastavit hned vedle v infocentru, které pro vás má také zajímavé tipy na vánoční dárky.

Nazdar BAZAR v Papírně

Třetí adventní neděle bude možná pro mnohé z nás ve znamení shánění vánočních dárků. Pojďte na to tentokrát trošku jinak a pořiďte pro sebe nebo své blízké dárečky do šatníku z druhé ruky na Nazdar BAZARU v Papírně. Od 13 do 17 hodin se bude v Papírně čile obchodovat, zastavte se tu ulovit něco pěkného, dejte si výbornou kávu nebo něco na zub v kavárně a unikněte na chvíli vánočnímu shonu, kterého je už teď plné město.

Výstava Jiřího Suchého „Co kreslím, když nehraju“

Do Galerie města Plzně můžete zajít na výstavu Jiřího Suchého a zažít tohoto plzeňského rodáka trochu jinak než v záři divadelních reflektorů. Uvidíte jeho obrazy vznikající od 70. let, které jsou plné poetiky, hravosti a laskavého humoru. Výstava zde bude k vidění až do 15. ledna. Tipy na další aktuální výstavy najdete zde.

Papírové betlémy a vánoční zvyky na zámku Kozel

Do jízdárny zámku Kozel se zajděte podívat na ukázku historických i současných papírových betlémů. Kromě toho se nechte inspirovat různými způsoby zdobení živých vánočních stromků. Výstava je doplněna i o zajímavosti ze světa vánočních zvyků.