Víkendový program akcí (3. – 5.6.)

Letní sezona se nám v Plzni pomalu rozjíždí a po neplánovaném jarním útlumu město a okolí nabízí stále více zážitků. V našem pravidelném víkendovém programu máme i tento týden pro každého něco. V Techmanii si přijdou na své především děti, na škole čepování zase milovníci dobrého piva.  Pokud dáváte přednost výletu do přírody, určitě si vyberete z programu  Víkendu otevřených zahrad. Všem fanouškům kvalitního sci-fi doporučujeme vydat se do DEPO2015 na FutureGate Festival.Do pivovaru nejen na školu čepování

Všechny milovníky piva samozřejmě s nadšením vítá také Plzeňský Prazdroj. Vedle klasických prohlídek pivovaru se v pátek a v sobotu můžete zúčastnit také školy čepování piva. Naučte se od zkušených výčepních, jak se pivo správně čepuje, lépe si pak ohlídáte dobře natočené pivo u vás v hospůdce.  Nezapomeňte si dát jedno nebo i příjemný oběd přímo na nádvoří. K vidění je zde také fotografická výstava Industrial Magic, které vás provede zajímavými záběry na detaily pivovarské architektury.

Fanoušci sci-fi do DEPO2015

Pomalu ale jistě se rozjíždí také festivalová sezona v DEPO2015, tentokrát si přijdou na své milovníci sci-fi. V pátek a sobotu večer se můžete naplno ponořit do budoucnosti při sledování kultovních i méně známých sci-fi filmů. Podrobný program Future Gate festivalu najdete ve facebookové události.

Techmania má znovu otevřeno

Podle aktuální předpovědi počasí, to vypadá, že nás o víkendu bude trochu zlobit déšť. Pokud byste řešili kam s dětmi, dobrá zpráva je, že plzeňské science centrum Techmania, má konečně znovu otevřeno. V zájmu dodržení hygienických předpisů je sice nutné si zajistit vstupenky předem a na konkrétní čas, ale pevně věříme, že si experimentování  a hraní v místních expozicích užijete na plno. Více informací o vstupenkách a současné otevírací době najdete na stránkách Techmanie.

Víkend otevřených zahrad

Podobně jako na dalších místech v Česku, také v Plzni se o víkendu otevřou běžně přístupné i nepřístupné či zapomenuté zahrady. V Plzni pro vás připravila speciální program například Meditační zahrada, Luftova zahrada nebo alpinková zahrada gymnázia na Mikulášském náměstí. Zajímavý program nabídne také výuková zahrada s expozicí vodních rostlin u hráze Velkého boleveckého rybníka. Krásnou procházku slibuje také zámecký park na Kozlu. Podrobný sobotní a nedělní program v zahradách a parcích v regionu najdete zde.

Farmářské trhy

Farmářské sezona se rozjíždí na plné obrátky, a tak i stánků s čerstvou zeleninou přibývá.  K dostání samozřejmě bude i kvalitní maso, čerstvé ryby, křupavé pečivo a mléčné výrobky. V nabídce bude celá řada dalších dobrot, včetně marmelád a uzenin. Sobotní ráno na plzeňském náměstí Republiky je ideální místo nejen na nákup, ale hlavně na příjemnou sobotní snídani. Farmářské trhy začínají každý týden kolem osmé a končí kolem poledne.