Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Říká se: „Jak na Nový rok, tak po celý rok!“ Dejte se po svátcích do pohybu, máme pro vás několik tipů, kde si zaběhat, kam se jít otužovat nebo kde objevit přírodu kousek od rušného města. Vyrazit také můžete na průzkum do DEPO2015, které je ve vybrané dny otevřené i v tento (ne)čas. A pokud chcete zůstat doma, můžete se zabavit online – pár nápadů bychom měli.Kam si jít v Plzni zaběhat?

Možná jste si dali novoroční předsevzetí začít konečně běhat. Nebo se připravujete na závod a chcete mít jasno, že i na výletě do Plzně budete vědět, kam jít trénovat. Mrkněte na naše trasy, vyberte si tu, která vám nejlépe sedne, a pak už jen oprášit tenisky a vyrazit. Běhu zdar a v Plzni zvlášť!

Otužování v plzeňských vodách

Noříte se rádi do ledové vody, nebo byste s otužováním letos chtěli začít? Není se čemu divit, tahle aktivita je totiž jedním z nejlepších posilovačů imunity, což se v téhle době obzvlášť hodí. Zkuste naše tipy na místa v Plzni, kde se dá snadno ponořit do vody či si zaplavat po celý rok.

DEPO2015 hlásí otevřeno

Kulturní centrum DEPO2015 je otevřené i v tento (ne)čas. Vydejte se ve vybrané dny – úterý a čtvrtek od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 15:00 – na průzkum. Můžete si projít novou Industriální stezku, nakoupit v některých obdchůdcích v tržnici, které mohou mít otevřeno, nebo vhodit minci do Artmatu, nového automatu na umění. Na nádvoří si také můžete prohlédnout zajímavá umělecká díla, třeba novou instalaci od sochaře Bena Tolara, nebo Suškovu rozhlednu.

Nejkrásnější zimní procházky v Plzni

Strávili jste Vánoce doma u pohádek a cukroví? Naordinujte si procházku do přírody a jděte se provětrat. Máme pro vás pár tipů na zajímavá místa, která jsou ve městě, ale zároveň představují oázy klidu a jsou od centra města vzdálená jen pár kroků, když se tak brzo stmívá. Zkusit můžete i parky a lesíky v Plznikteré mají otevřeno, i když se nikam nemůže.

Procházka po plzeňském street artu

O Plzni se říká, že je dost konzervativní. Že to není tak úplně pravda, dokázal letošní první ročník festivalu street artu WALLZ. Vypravte se po stopách plzeňského street artu a přesvědčte se, zač je toho sprej a barvy v ulicích. Kde díla najdete? Vše jsme pro vás přehledně sepsali!

Na výpravy do pohádek v okolí Plzně

Pořád máte náladu na nějakou tu vánoční pohádku? Pokud jste o letošních Vánocích přemýšleli, kde se nachází ty krásné scenérie z českých pohádek, můžete pro nápovědu kliknout sem. Hrady a zámky budou s největší pravděpodobností zavřené, i tak si ale můžete udělat hezký výlet po lokalitách na Plzeňsku, kde se natáčely oblíbené české pohádkové klasiky, a nasát atmosféru.

Program „na doma“

Přednášky k Roku Adolfa Loose

Loosovy interiéry jsou momentálně uložené k zimnímu, stále si ale můžete dílo tohoto geniálního architekta připomínat ze záznamu letošních přednášek – o restaurování plzeňských interiérů, renovaci Semlerovy rezidence nebo o módě první republiky. Odkazy na videa najdete zde.

Zábava „po plzeňsku“

Musíte sedět doma a přemýšlíme, jak se naladit na pozitivní vlnu a zkrátit si dlouhou chvíli? Připravili jsme pro vás pár tipů s plzeňskou tématikou, které vás doma zaručeně zabaví, vytrhnou z každodenního stereotypu a navíc vás naučí něco nového!