Co dělat v Plzni, když je všude zavřeno?

I když jsou na nějakou dobu kulturní akce zrušené a galerie, muzea a ostatní kulturní instituce zavřené, stále existují možnosti, jak se v Plzni smysluplně zabavit. Vyrazit můžete třeba na venkovní výstavu ke 150. narozeninám Adolfa Loose nebo na procházky podzimní Plzní, která hraje všemi barvami. Doporučujeme také vydat se po stopách plzeňského street artu, na městskou stopovačku pro menší i větší stopaře nebo si opatřit bicykl a udělat si menší cyklovýlet.Podzimní Plzeň svádí k procházkám do přírody

Kratší a kratší dny, spadané listí a pošmourné počasí dávají vědět, že přišel podzim. To ale není důvod k tomu, abyste zůstavali doma v křesle s knížkou a čajem. Naopak doporučujeme využít  dní, kdy nemrzne, a vyrazit na procházku pěkně vybarvenou plzeňskou přírodou.

Kudypa dál? Zastopujte si v centru Plzně

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše děti Turistické informační centrum vedle radnice připravilo hravý kvíz Kudypa dál?, který čítá dvacet úkolů. Ty děti během hodinky seznámí s mnoha významnými a zajímavými místy v historickém centru města, stačí se při „stopování“ dobře rozhlížet kolem sebe. Hrací karty jsou k vyzvednutí zdarma v TIC na náměstí Republiky a k dispozici budou do 11. listopadu 2020. Všichni, kteří stopovačku absolvují a správně vyluští tajenku, získají malý dárek.

Sobotní pohoda na farmářských trzích

Vládní opatření se nedotkly sobotních farmářských trhů, a tak se jich na náměstí Republiky od 8 do 12 hodin opět dočkáme. Těšit se můžete na stálice i novinky ve stáncích lokálních farmářů. Nakupte si na nedělní oběd nebo si jen užijte pohodové ráno a snídani ve městě.

Venkovní výstava věnovaná Adolfu Loosovi

Výstava Adolf Loos: Skrytě. Utajené klenoty moderní architektury. v prostoru U Branky ve Smetanových sadech až do 31. října představuje velkoformátové fotografie vybraných Loosových realizací v Plzni pořízených při jejich dokončení. Unikátní dobové fotografie poskytl archiv Albertina Museum ve Vídni, tak si je určitě jděte prohlédnout.

Procházka po plzeňském street artu

O Plzni se říká, že je dost konzervativní. Že to není tak úplně pravda, dokázal letošní první ročník festivalu street artu WALLZ. Vypravte se po stopách plzeňského street artu a přesvědčte se, zač je toho sprej a barvy v ulicích. Kde díla najdete? Vše jsme pro vás přehledně sepsali!

Udělejte si výlet na kole

Že jsou na čas zavřená sportoviště, neznamená, že se nemůžete věnovat běhu, vydatným vycházkám nebo jízdě na bicyklu. Na fajn cyklovýlety se v Plzni můžete vydat třeba podél plzeňských řek. Někdy to možná bude trochu z kopce do kopce, ale o to větší zábava. Rozhodně nešlápnete vedle ani v blízkém okolí! Více tipů najdete v našem článku.