Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Akcí, kdy je v Plzni v hlavní roli pivo, není málo. A jinak tomu není ani v období masopustu. Už tento víkend se v pátek a v sobotu můžete vydat do DEPO2015 ochutnávat piva z různých řemeslných pivovarů na festival Brewstock. O víkendu v Plzni se můžete zúčastnit i masopustního průvodu. Za trochou exotiky můžete vyrazit na Africké trhy. Více informací a tipy na další akce najdete v našem pravidelném víkendovém přehledu.Piva z řemeslných pivovarů na festivalu Brewstock

Piva různých chutí a stylů z více než dvaceti řemeslných pivovarů si budete moci v pátek a v sobotu vychutnat v DEPO2015 na festivalu Brewstock. Čepovat se bude jedině do skla. Nebudou chybět diskuze se  sládky. Pro opravdové fajnšmerky bude po oba dny připraven seminář senzorické analýzy (ochutnávání). Vstup na akci je zdarma.  Kolik piv zvládnete ochutnat, je jen na vás.

Vyhánění zimy z Plzně

Další masopustní veselicí pokračuje masopustní sezona. Tentokrát průvod vyrazí od 7. základní školy na Vinicích přes statek Lüftnerka  v plzeňské zoo. Právě tam si účastníci připomenou zvyky spojené se zimou a předjařím.  Mezi třetí a půl čtvrtou by měl průvod dorazit ke Kalikovskému mlýnu, tam se zapálí a hodí do řeky symbol zimy – Morana.  Odpoledne vyvrcholí před radnicí, kde bude zima spoutána, uložena do rakve a odnesena do městské šatlavy. Pak už se masopustní veselí rozjede naplno.

Výroba tradičních krojů v Národopisném muzeu

Národopisné muzeum Plzeňska na náměstí Republiky připravilo výstavu, která se věnuje mistrům tradiční rukodělné výroby v Plzeňském kraji. Tímto titulem kraj oceňuje zručné řemeslníky, kteří jako málo kdo dokonale ovládají tradiční řemesla a pomáhají je udržovat při životě. Pokud vás zajímá výroba tradičních krojů, nenechte si ujít v sobotu speciální workshop s Marií Kopeckou. Koná se od 12 do 16  hodin. Po zakoupení vstupenky na výstavu máte vstup na workshop zdarma.

Vydejte se na prohlídku Loosových interiérů

V pátek i v sobotu se nejen ve dvou můžete vydat na prohlídku bytových interiérů, které v Plzni za první republiky navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Prohlédnout si můžete Brummelův dům nebo byty Voglových a Krasových. Vstupenky je nutné zakoupit předem, a to buď v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online na webu www.adolfloosplzen.cz.

Inspirativní přednáškový večer aneb PechaKucha

Organizátoři plzeňského formátu PechaKucha mají za cíl představovat zajímavé a inspirativní lidi a projekty z nejrůznějších oborů, zároveň také pečlivě vybírají místo konání. Tentokrát se akce uskuteční přímo v soudní síni Krajského soudu v Plzni. O své zážitky z černobylské zóny se s vámi podělí fotograf Milan Říský. Historička Stanislava Musilová představí svoji publikaci Žena za katrem.  O svůj příběh se s vámi podělí také Mia Doxanská, jedna z nejpopulárnějších bloggerek v Čechách i na Slovensku.  Akce startuje v sobotu ve 20:20. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji.

Na koncert či party

Pokud o víkendu zatoužíte po hudebním zážitku, na sobotu chystá v Buena Vistě poměrně zajímavý koncert hiphopová formace Prago Union. Představí zde svoji novou desku Perpetuum Promile. Na retro disco můžete v pátek večer vyrazit do Arény.  Páteční večer Divadle pod lampou bude patřit hardcoru, čeká vás Scull Crusher Tour.

Africké trhy v DEPO2015

Na první jarní výpěstky na farmářských trzích si budeme muset ještě pár týdnů počkat. Ideální příležitost vychutnat si ještě trochu exotiky. Na nedělních afrických trzích v DEPO2015 bude ke koupi čerstvé voňavé ovoce z Afriky, koření ze Zanzibaru i ovoce sušené přímo na africkém sluníčku. Trhy začínají v 10 a končí kolem čtvrté, vstup na akci je zdarma.

Mistrovství republiky ve stolním tenise

Pokud patříte mezi sportovní fanoušky, nenechte si o víkendu ujít mistrovství republiky ve stolním tenise. V sedmi soutěžích se o víkendu v Plzni představí kolem 300 hráčů a hráček. V pátek se v hale Lokomotivy uskuteční kvalifikace, o víkendu tu pak budete moci sledovat boje v hlavních soutěžích. Vstup do 18 let je zdarma. V sobotu a v neděli zaplatí dospělí 50 korun.