Kam v Plzni o valentýnském víkendu?

Ať už Valentýn uznáváte nebo ne, víkend v Plzni i tentokrát přinese pestrou škálu akcí.  V našem pravidelném víkendovém programu nechybí dobré jídlo, ani tipy na romantické zážitky, jako je výstup na plzeňskou věž či Valentýnský party běh. Vydat se můžete i na prohlídku Loosových interiérů. Poradíme vám také kam s dětmi. Výběr už je na vás!  • Pochutnejte si na DEPO Street Food Marketu

Na sobotu se v DEPO2015 chystá oblíbená akce všech gurmánů a mlsounů – DEPO Street Food Market. Autobusovou halu obsadí stánky, z nichž se bude linout vůně dobré kávy, sladkých dobrot i pokrmů z celého světa. Na nádvoří zaparkují foodtrucky, které nabídnou něco k zakousnutí jak milovníkům masa, tak vegetariánům. Přijďte si v sobotu do depa pochutnat, vstup je zdarma.

  • Oslavte Valentýn na věži sv. Bartoloměje

K oslavám pátečního svatého Valentýna rozhodně patří romantické zážitky. A co může být lepší než výhled na město z nejvyšší kostelní věže v Česku? Od pátku do neděle vždy od 10 do 18 hodin můžete vyrazit na věž katedrály sv. Bartoloměje ve dvou a využít akce na dvě vstupenky za cenu jedné.

  • Vydejte se na prohlídku Loosových interiérů

V pátek i v sobotu se nejen ve dvou můžete vydat na prohlídku bytových interiérů, které v Plzni za první republiky navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Prohlédnout si můžete Brummelův dům nebo byty Voglových a Krasových. Vstupenky je nutné zakoupit předem, a to buď v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online na webu www.adolfloosplzen.cz.

  • Sezona zabijaček je v plném proudu

V sobotu 15. února chystá letošní poslední zabijačku Lokál Pod Divadlem. Přímo před Lokálem budou od 11 hodin vonět jitrnice, jelítka, ovar nebo zabijačkový guláš. Pro gurmány je dokonce připravena akce „Sněz, co můžeš“ za 450 korun. Na zabijačkový oběd můžete v sobotu od 10 do 13 hodin vyrazit i mimo centrum, do Radčic, kde budou u budovy městského úřadu v nabídce zabijačkové dobroty i řízné pivo.

  • GÓÓÓL: Zážitková výstava i promítání fotbalu v DEPO2015

Poznejte největší příběhy české kopané na výstavě, která představuje české fotbalové hrdiny. Projděte cestu od plácku za městem až po velký fotbalový stadion. Anebo na výstavu GÓÓÓL v DEPO2015 vypusťte děti a sami si užijte v neděli od 14 do 17 hodin. sledování venkovního zápasu FC Viktoria Plzeň proti Opavě. Výstavu GÓÓÓL můžete navštívit každý všední den od 13 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé stojí 90 korun, dětské 60.

  • Valentýnský party běh

Pokud se v sobotu chystáte do depa na Street Food Market nebo na některou ze zabijaček, doporučujeme to dopoledne nepřehánět. Nemuselo by se vám běžet úplně lehce. Na Valentýnský party běh jsou zváni jak zamilování, tak singl. Nezáleží na tom, jestli 2,5 km dlouhý okruh plný úkolů uběhnete, důležité je se pobavit a podpořit dobrou věc. Výtěžek z akce jde na charitativní účely. Program v Borském parku plný soutěží začíná už ve 13 hodin, startuje se ve tři.

  • Doubravecká lokálka

Všichni šotouši (milovníci kolejových vozidel, pozn. red.) pozor, na sobotu a neděli se na Doubravce ve 14. základní škole chystá tradiční výstava modelů železnic Doubravecká lokálka. K vidění budou soukromé sbírky modelů různých velikostí, LEGO vlaky a mnoho dalšího. Největším exponátem bude kolejiště o celkové délce 60 metrů. Nezapomeňte si s sebou přezůvky, vstupné je dobrovolné.

  • Ulovte nové kousky do šatníku v Papírně

V Papírně na Slovanech se chystá další Nazdar BAZAR. V neděli odpoledne se tu můžete mezi 13. a 17. hodinou zastavit a porozhlédnout se po novém kousku do šatníku, který už někomu jinému neslouží, ale vám ještě může dělat radost. Vstupné je symbolických 20 korun, ceny u stánků bývají dohodou.