Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit za zábavou? V Plzni se můžete těšit na zajímavé akce. V ulicích města se bude stepovat, na trzích na náměstí a na statku U Matoušů slavit svátek svatého Havla. Můžete se vydat na zajímavý filmový festival nebo do plzeňského historického podzemí. Tak si užijte víkend a dejte Plzeň!Plzeňský festival stepu

Kdyby se vám zdálo, že se Plzní linou rytmické zvuky podupování a klapání podrážek, nelekejte se, koná se tu totiž další ročník Plzeňského festivalu stepu. Od čtvrtka do neděle se můžete nechat ohromit stepařskými vystoupeními v centru města, v pátek odpoledne velkým flash mobem a v sobotu hudebním programem a stepováním U Branky. V sobotu večer si užijete velkou stepařskou show v Měšťanské besedě. Podrobný program a více informací najdete na webu festivalu.

Havelský trh na náměstí Republiky

Na náměstí Republiky po celý týden probíhá Havelský trh, který nabídne spoustu dobrot ve stáncích a příležitost nakoupit si řemeslné výrobky nebo se podívat na ukázky lidových řemesel. Každý den po 15. hodině začíná také blok hudebních vystoupení, v pátek zahraje uskupení Tutti Voci a o víkendu Elegie Rock a kapela Šmrnc.

Svatohavelské posvícení na statku U Matoušů

Selský dvůr U Matoušů najdete, kde byste ho možná nečekali, uprostřed panelákového sídliště v Bolevci. Právě tam se zachovala vesnická památková zóna s touto národní kulturní památkou. A jelikož tradiční posvícení se v minulosti konala vždy první neděli po svatém Havlovi, na statku U Matoušů tuto tradici v neděli dodrží. Přijďte si vyzkoušet tradiční řemesla, nakoupit dárky nebo potěšit své chuťové buňky. V 11 hodin se uskuteční také komentovaná prohlídka Bolevecké návsi.

Prozkoumejte plzeňské historické podzemí za svitu baterek

Objevte kousek z labyrintu chodeb plzeňského historického podzemí, které se proplétají pod centrem města. Tento týden si tu můžete projít rozšířenou zážitkovou trasu, kam se vydáte zcela potmě. Nemusíte se však ničeho obávat, dostanete do ruky baterku a na hlavu ochrannou helmu. Stačí tedy jen sebrat odvahu a vydat se do tmy prozkoumávat podzemní chodby. Speciální prohlídky podzemí za svitu baterek se konají od 11. do 15. října každý pracovní den od 17 hodin.

Postapokalyptická přehlídka sci-fi filmů Future Gate

Festival sci-fi filmů Future GateDEPO2015 se tentokrát ponese v duchu tématu postapokalypsa a v pátek a sobotu vás vezme do světa Šíleného Maxe, do představ o konci moderního světa a otázek, jak mu zabránit. Kromě obou dílů kultovního Šíleného Maxe se můžete těšit třeba na filmy Vznik kyberpunku nebo Vetřelec na jevišti. Vstupenky na filmová promítání koupíte v online předprodeji.

Zaběhněte si závod v centru nebo v Borském parku

Všichni nadšení běžci mají v sobotu i neděli možnost poměřit své síly s ostatními ve dvou závodech. V sobotu se můžete zúčastnit Běhu Borským parkem, tradičního závodu pro všechny hobby běžce od nejmenších až po veterány po zpevněných stezkách v Borském parku. V neděli se uskuteční běh na ranní kávu do plzeňské pražírny Palasio. Povede centrem města, bude dlouhý 7,5 km a za odměnu si vyběháte dárkový balíček kávy z Palasia.

Kam za nákupy? V neděli do DEPO2015 nebo Papírny

V neděli můžete vyrazit za nákupy oblečení, doplňků a hraček, nebo si ulovit něco nového k poslechu. V DEPO2015 se od 13 hodin koná podzimní blešák nejen s oblečením pro děti a dospělé, ale i s hračkami nebo domácími potřebami. Na druhý břeh Radbuzy do Papírny můžete od 14 hodin zajít na burzu CD a vinylů, na které možná objevíte opravdové skvosty do vaší hudební knihovny.

Prohlídky spalovny odpadu ZEVO Plzeň              

V sobotu můžete opět vyrazit na prohlídku jednoho ze zajímavých industriálních míst v okolí Plzně – chotíkovské spalovny odpadu. Prohlédnete si zdejší infocentrum, které vám interaktivní formou představí, jak toto moderní zařízení funguje. Na prohlídku je nutné se předem registrovat online na webu infocentra. Doporučujeme si také před prohlídkou nebo po ní udělat procházku po okolí, odkud si určitě pořídíte spoustu fotek architektonicky zajímavé budovy spalovny.

Mezinárodní den archeologie v Západočeském muzeu

Pro všechny příznivce historie a archeologie připravilo na sobotu Západočeské muzeum zajímavý program. U příležitosti Mezinárodního dne archeologie si v muzeu zdarma vyzkoušíte spoustu aktivit, které vám přiblíží, jak barevný byl svět lidí v pravěku. Zjistíte, jaké barvy bylo možné v pravěku využívat a z čeho je lidé získávali, nebo třeba jak vyprat prádlo bez mýdla a pracího prášku. Vyzkoušíte si také tkaní ozdobných pásků nebo drcení obilí na autentických kamenných mlýnech.

V pátek na farmářský bál a v sobotu na trhy

K pozvánce na pravidelné sobotní farmářské trhy na náměstí Republiky tentokrát připojujeme i tip na páteční zábavu – Farmářský bál v Saloonu na Roudné. Na bále samozřejmě nebudou chybět ochutnávky dobrot od místních farmářů a prodejců, které potkáváte na sobotních trzích, bohatá jedlá tombola a spoustu hudby a tance. Vstupenky na bál zakoupíte ve farmářských obchodech U Lidušky.