Kam v Plzni vyrazit o posledním květnovém víkendu?

Kromě toho, že si po dlouhých týdnech čekání konečně můžeme dopřát čepovanou plzeň pěkně v hospůdce nebo bez roušek na zahrádce, se pomalu z nuceného spánku probouzí i první akce a otevřeny jsou turistické cíle a muzea. Nechte se inspirovat našimi tipy na tento víkend. Určitě si vyberou sportovní nadšenci i fanoušci filmu nebo historie. Nezapomínáme ani na děti, které mají v pondělí svátek.Příběhy dvoutaktů opět otevírají své brány

Od neděle 31. května můžete opět každou sudou neděli a každé úterý a čtvrtek zajít do Muzea dvoutaktů v Lobzích. V neděli ve 13:30 se chystá vernisáž výstavy „Trabantem za polární kruh“, poté budou následovat prohlídky expozice. Navštivte původní svobodnický dvůr, který je skvostem lidové architektury, a prohlédněte si motoristické poklady, které skrývá.

Chyběly vám letos Slavnosti svobody? Navštivte muzeum Patton Memorial Pilsen

Slavnosti svobody, které oslaví 75. výročí osvobození západu Čech americkou armádou, byly odloženy na rok 2021. Na exponáty z doby osvobození se ale můžete celoročně zajít podívat do muzea Patton Memorial Pilsen v kulturním domě Peklo. V minulém roce muzeum obnovilo a rozšířilo svou expozici, na kterou se můžete zajít podívat vždy od středy do neděle od 9 do 16 hodin.

Cyklovýlet do okolí Plzně, tentokrát na zmrzlinu do Dobřan

Když se řekne Dobřany, nejen Plzeňáci si vybaví výbornou zmrzlinu a pivovar Modrá hvězda. A ty mohou být cílem vašeho cyklovýletu klidně už tento víkend. Výlet je středně náročný, celkem ujedete asi 40 kilometrů a vystoupáte si pár kopečků. Pár kopečků zmrzliny v Dobřanech ale bolavé nohy určitě spraví. Trasu, která vás zavede přes Novou Hospodu, Valchu a Lhotu do Dobřan, najdete v našem článku. Cestou zpátky do Plzně se můžete pokochat Luftovou nebo Meditační zahradou.

AutoDEPOkino pokračuje

Od čtvrtka do neděle se opět rozsvítí velké plátno v areálu DEPO2015, kde se v rámci Autokina budou promítat další filmy. Podrobný program a předprodej vstupenek najdete na facebookové události, na výběr je opravdu pestrý – od české Ženské na vrcholu přes cestopisný film Afrikou na pionýru až po kultovní snímek Sedm, který program v neděli večer uzavře.

Kam vzít děti těsně před dětským dnem?

Dětský den se blíží, a pokud si to vaše ratolesti zaslouží, máme pro vás pár tipů, co s nimi podniknout o víkendu. Plzeňská ZOO od tohoto týdne otevřela už i vnitřní pavilony a expozice, v provozu je již také restaurace. Navštivte letos narozenou šimpanzí slečnu Cailu nebo nově pokřtěného klokana albína Edu. Na sobotu . se ve Škoda Sport Parku v Doudlevcích chystá dětský cyklo den. Oslavte tu den dětí v pohybu, čeká vás zajímavý program pro dětské bikery i jejich rodiče. Děti se naučí i základy první pomoci nebo jak správně pečovat o svoje kolo.

Bazar nejen hokejových karet v Papírně

Všichni sběratelé nebo jen zvědavci se zájmem o sportovní sběratelské karty, pozor. V sobotu 30. května od 13 do 16 hodin se zastavte v Papírně na Slovanech a zpestřete si tak třeba procházku kolem řeky Radbuzy. Upozorňujeme, že láska k hokejovým a jiným sportovním kartičkám je nakažlivá, takže možná neodejdete s prázdnou.

Nazdar Bazar

Až dojdou hokejové karty, přijde v Papírně na řadu další Nazdar Bazar – bazárek oblečení a doplňků. Přijďte se po delší pauze podívat, jaké módní kousky budou prodejci posílat dál, a jestli by se náhodou některé z nich nehodily do vašeho šatníku. Nakupovat, prodávat, smlouvat a popíjet kafíčko či drinky se bude v neděli od 13 do 17 hodin v Café Papírna. Vstup je 20 korun.

Sobotní snídaně v Plzni?

Vydejte se na farmářské trhy. Stejně jako každý víkend i tuto sobotu dopoledne se můžete na náměstí Republiky zastavit na farmářských trzích. Nakoupíte zde čerstvé potraviny od lokálních farmářů a prodejců – třeba maso na víkendovou grilovačku nebo dobroty na nedělní oběd. Za krásného počasí, které nás snad o víkendu nemine, doporučujeme na trzích královsky posnídat.