Kam v Plzni vyrazit o víkendu?

Nevíme jak vy, ale dle programu na nadcházející víkend soudíme, že se do Plzně za chvíli bude jezdit hlavně za jídlem! A taky za skvělým pivem, samozřejmě. Kromě žravých gastrofestivalů vás zveme i na přehlídku dechberoucích novocirkusových představení Žongléros Ansámblu, do interaktivní expozice Malý princ Elišky Podzimkové nebo na výstavu Industry Open, ať máte inspiraci na výpravy za industriálem. Tipů ale máme daleko víc!Fresh Festival Plzeň vás osvěží i nasytí

Fresh festival Plzeň je největší gastronomickou akcí v regionu. Taky se na ni těšíte celý rok? Rozhodně si ji nenechte ují(s)t! Chuťové buňky vám opět polechtá široká nabídka dobrého jídla a pití, tentokrát servírovaná na nádvoří plzeňského pivovaru, tak pojďte do kolébky toho nejlepšího piva na světě vyzkoušet to nejlepší z domácí i zahraniční kuchyně i hodně netradiční pokrmy, které do pusy každý jen tak nestrčí. Jídlu patří sobota a neděle od 10 do 20 hodin.

Žonglobalizace nemá limitů

To nejlepší z českého i světového žonglérského umění máte možnost vidět na vlastní oči v rámci dvanáctého ročníku festivalu nového cirkusu Žonglobalizace, který v pondělí v Borském parku postavil obří červeno-žluté šapitó. Pojďte ho omrknout. Letošní ročník s podtitulem „No limits“ po celý týden (i víkend) nabízí dechberoucí představení, oblíbenou cirkusovou tramvaj i cirkusové a pedagogické workshopy, kde se pobaví jak děti, tak i dospělí, co se triků nebojí.

Festival arabské kultury servíruje brunch

Ve středu 18. května odstartuje festival arabské kultury Arabfest, který po deset dní nabídne bohatý program, včetně bohatého brunche, na který můžete zajít už tuhle sobotu. Brunch po arabsku, který se uskuteční na dvorku Anděl station & bistro za dobrovolné vstupné, podává slané, sladké, maso i vege a dost možná způsobí, že se do arabského jídla přímo zamilujete. V dalších dnes se určitě nechte zlákat na ochutnávku libanonských vín, lekce arabštiny pro začátečníky nebo noční pozorování oblohy na Sylvánu. Doporučujeme nastudovat program festivalu.

Je libo Seafood&Prosecco?

Chobotnice, krevety, slávky nebo tatarák z lososa, to je menu, které servíruje nedělní festival s líbezným názvem Seafood&Prosecco. Všechny milovníky mořských plodů a bublinek uspokojí v neděli od 12 hodin na nádvoří DEPO2015. Mořské plody připravované jako teplé pokrmy i studené chuťovky, k tomu šumivé prosecco a dokonalá neděle je na světě, co říkáte?

Exotické ovoce v Plzni

Ananas, mango, avokádo nebo červené zanzibanány? To nejsou plané sliby, ale sobotní realita v Plzni! Obchodní centrum Plzeň Plaza v neděli od 9 do 17 hodin provoní exotické ovoce i aromatické koření, kakao a další lahodné speciality, které v Plzni jen tak neseženete. Ovoce můžete nakoupit čerstvé nebo sušené a nechat si ho navážit v libovolném množství, tak jaké si vyberete?

Interaktivní expozice Malý princ

Interaktivní výstava s rozšířenou realitou Malý princ výtvarnice Elišky Podzimkové se po úspěchu u nás i za hranicemi přesunula do plzeňské Papírny a pro velký úspěch byla prodloužena. Už jste si ji prohlédli? Tak šup! Expozici provází fotografie pořízené na Islandu, do nichž autorka známá po celém světě dokreslila ilustrace na motivy knihy Malý princ. Rozpohybovaného Malého prince společně s liškou si můžete prohlédnout prostřednictvím aplikace, kterou lze bezplatně stáhnout do každého chytrého telefonu. A pak se nezapomeňte občerstvit v místní kavárně.

Bezsebe v DEPO2015

Baví vás malé, ale šikovné výstavy, na které ani nepotřebujete vstupenku? Pak o víkendu určitě zajděte do DEPO2015 na společnou autorskou výstavu Anny Arnetové a Petra Kozla s názvem Bezsebe, která je k vidění už jen do neděle. Anna s Petrem spolu vystavují po několikáté a vzájemně se parádně doplňují, přestože je jejich tvorba velmi odlišná. Tvorba obou umělců se soustředí na drobné kresby zvířat a vodní prvky a různé kombinace materiálů i techniky.

Komentovaná prohlídka To nejlepší z Plzně

Katedrála s největší kostelní věží v republice, největší synagoga v Česku a snad nejznámější pivo na světě. Plzeň má spoustu NEJ, o kterých jistě víte. Ale věděli jste, že se toho můžete dozvědět daleko víc od informovaných průvodců? Vyražte na komentovanou prohlídku To nejlepší z Plzně, koná se každou sobotu od 15 hodin. Sraz je před Turistickým informačním centrem na náměstí Republiky, kde také zakoupíte vstupenky a celou řadu super suvenýrů.

Výstava Industry Open

Nevíte, kam v Plzni a okolí vyrazit na výlet a zajímá vás industriální bohatství plzeňského regionu? Tak to máme jednoduchou radu. Zamiřte do mázhausu plzeňské radnice, kde se můžete inspirovat výstavou Industry Open. Na ní se dočtete spoustu zajímavostí o historii i současnosti průmyslu na Plzeňsku, prohlédnete si vystavené exponáty a dozvíte se, kam vás zavede stezka Industry Open. Na industriální stezku pro rodiny s dětmi s hravými úkoly vás vyšleme do DEPO2015.

Prohlídky nově zrekonstruované Velké synagogy

V Plzni najdete jednu z pěti největších synagog na světě. A pokud jste v ní ještě nebyli, jako byste nebyli! Napravit to můžete v neděli, kdy probíhá jedna z pravidelných komentovaných prohlídek této pozoruhodné stavby, postavené v pseudorománském slohu s maurskými prvky v roce 1893. Během nedělní prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Specialitou této prohlídky je také návštěva jedné z věží Velké synagogy.

Na Havlovu Audienci v podání herců z Nigérie

Máte chuť na nedělní večer s neobyčejným divadelním zážitkem? Pak zamiřte v 19 hodin do kulturního prostoru Moving Station na jednu z nejznámějších „vaňkovek“ v podání nigerijských herců z JOS REPERTORY THEATRE, kteří vás přesvědčí o tom, jak Havlovým myšlenkám rozumějí a rozhodně vás nenechají, abyste byli smutní. Představení bude v angličtině.

Tematický víkend O zahradě

Chystáte se založit novou zahradu, anebo proměnit část té stávající v květinovou louku? Zajímá vás, jak vypadají přírodní zahrady a jak hospodařit podle zásad permakultury? Přijďte se v sobotu a neděli do DEPO2015 dozvědět víc od odborníků a nadšenců, kterým zahrada nedá spát. Těšit se můžete i na bezplatnou měnírnu (SWAP) rostlin všeho druhu nebo zahradnickou poradnu.

Sobotní farmářské trhy

Každé sobotní dopoledne v Plzni si můžete zpříjemnit na farmářských trzích na náměstí Republiky. Zajdete na snídani, pro suroviny na oběd nebo pro bylinky a sazenice? Týden co týden vás tu mezi 8 a 12 hodinou čekají stánky, kde s jistotou nakoupíte kvalitní potraviny od místních farmářů a prodejců masa a uzenin, sezonní zeleninu a ovoce nebo čerstvé pečivo. Nákup navíc můžete spojit třeba s výšlapem na plzeňskou věž sv. Bartoloměje, která je pořád nejvyšší že všech kostelních věží u nás a odkud je skvělý výhled nejen na stánky pod vámi.

Neděle v Kině Beseda

Chcete s dětmi vyrazit do kina? V tom případě rozhodně doporučujeme zajít do kina Beseda, biografu s atmosférou, kde pečlivě dbají na výběr filmů a v neděli hrají pro celou rodinu. Od 15 hodin je tuto neděli na programu belgicko-francouzský animovaný film Ušák Chicky a Zlokřeček, který sklízí spoustu chvály. Vstupenky a podrobný program na další filmové zážitky najdete na webových stránkách kina.