Koupání v Plzni

V době dovolených a v horkých letních dnech málokdo myslí na něco jiného, než na osvěžení ve studené vodě, polehávání na trávě a slunění. Za pěkným koupáním nemusíte z Plzně jezdit daleko! Připravili jsme pro vás tipy na přírodní jezírka, rybníky, přehrady a bazény v Plzni a okolí, kde se můžete v parných letních dnech osvěžit, vykoupat a relaxovat. Záleží jen na vás, jakému typu koupání dáváte přednost.Bolevecké rybníky

Kousek od centra města, v městské čtvrti Bolevec, se nacházejí Plzeňáky oblíbené Bolevecké rybníky. Ke koupání je vhodných hned několik z nich, například Kameňák, Šídlovák, Senečák, Košinář nebo Třemošenský rybník. Největším je rybník Bolevák, kde najdete skvělé zázemí – pláže, cyklo nebo inline stezku a několik míst, kde se můžete občerstvit. Vstup je všude zdarma.

Košutecké jezírko

Pod skálou u sídliště Košutka naleznete malé přírodní jezírko, které vzniklo zatopením pískového lomu. Jezírko je vhodné ke koupání, část břehu sice tvoří strmé skály, ale vstup z druhé strany je pozvolný. Posedět můžete na písečné pláži. K dispozici jsou tu také toalety a hřiště pro děti. Koupání je tu zdarma.

Bazén Slovany

Nově zrekonstruovaný bazén Slovany nabízí vnitřní bazén s plaveckými dráhami a venkovní bazén s velkou loukou k posezení. Vyřádit se tu můžete i na tobogánu, brouzdalištích, ve vodním víru nebo relaxovat ve vířivce. Součástí areálu bazénu jsou i sauny a pára. Základní celodenní vstupné je 135,- pro dospělé, pro děti 110,-. Rodiny s dětmi mají vstupné zvýhodněné.

Lobezské jezírko

Lobezské jezírko se nachází v městské čtvrti Lobzy, asi půl hodiny od centra města. Jezírko se nachází v klidném parku, je obklopené zelení. Relaxovat tu můžete na písečné pláži nebo rozlehlé travnaté ploše. K dispozici jsou tu toalety a dětské hřiště a vstup je zdarma.

 

Jezírko Škodaland

Přírodní jezírko v Plzni-Liticích je součástí sportovního areálu Škodaland. Voda v jezírku je biologicky bezchlórově filtrovaná, je tak vhodná i pro malé děti. Dětem do 5 let také nově slouží dětské brouzdaliště se skluzavkou. Okolí jezírka tvoří kameny a písčitá pláž. K dispozici jsou tu šatny a také lehátka a slunečníky. Za jednodenní vstup zaplatíte 50 Kč, děti od 6 let 30 Kč.

Přehrada Hracholusky

Za koupáním se můžete vydat také na přehradu Hracholusky, která je od Plzně vzdálená jen 25 kilometrů. Najdete tu skvělé zázemí pro rodiny s dětmi, rekreační objekty, chatky a kempy. A pokud by vás už koupání omrzelo, na pravém břehu Mže si můžete prohlédnout zříceninu hradu Buben nebo se po přehradě projet v legendárním parníku Plzeň. Vstup je na přehradu zdarma.

Rybník Černý-Porajt

Rybník Černý (Porajt) se dvěma plážemi se nachází v lesích zhruba 25 kilometrů severně od Plzně, nedaleko obce Horní Bělá. Na místě je parkoviště, malé sportoviště a kiosek s občerstvením. Vodní plocha je ukrytá v lesích, rybník se tak hůře prohřívá, ale o to více je koupání v něm osvěžující. Koupání je tu zdarma.

Ejpovický lom

Zatopený lom v blízkosti Ejpovic, kousek od Plzně nabízí skvělé koupání se sportovním vyžitím. Na břehu jezera můžete vyzkoušet i spoustu vodních sportů, například lyžování nebo wakeboarding. K zapůjčení jsou tu také paddle boardy. V blízkosti jezera je restaurace a možnost ubytování v chatkách nebo v kempu. Vstup je zdarma.

Prohlédněte si fotogalerii