Články a tipy


Výlety na trase z Prahy do Plzně, kde i cesta může být cíl

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. My v Plzni ale musíme neskromně říct, že spousta z nich vede i k nám. Třeba ta z hlavního města, kterou lemuje spousta zážitků, co stojí za malou zajížďku. My se tentokrát podržíme dálniční, respektive železniční trasy spojující Prahu s Plzní a poohlédneme se po zajímavých zastávkách pro dobrodružnější objevitele, tuláky v našich dějinách i ty, kteří milují přírodu lemující řeky Berounku a Klabavu. Protože ještě, než dorazíte do Plzně, můžete něco zažít. A platí to i pro opačný směr. Cílové destinace bychom tedy měli, pojďme prozkoumat to nejzajímavější, co jsme pro vás na trase vytipovali.Z města ven: Do lesů kolem Kokotských rybníků

S naším pravidelným seriálem Z města ven se tentokrát vypravíme skutečně až za hranice Plzně. Ale nebojte, nevzdálíme se příliš. Jen tolik, abychom si prošli naučnou stezku vedoucí po stopách zaniklé obce Kokotsko, podél rybníků a pramene netradičních jmen až do Nové Huti a Dýšiny, kde si můžete zasportovat, dobře se najíst a ještě u toho poznat zdejší chráněnou památkovou zónu. Nouze nebude ani o výhledy do krajiny a zajímavé příběhy.

 

 


Z města ven: Z Doubravky přes Bílou horu, Bolevecké rybníky až na Krkavec

V dalším díle našeho seriálu Z města ven se společně vypravíme z Doubravky, k lávce přes řeku Berounku až k Boleveckým rybníkům. Přes Košinář, Senečák a Šídlovák dojdeme až na Krkavec. Těšit se můžete na spoustu času stráveného v přírodě. Výlet zakončíme krásným výhledem z rozhledny Krkavec. Po cestě se samozřejmě vydatně občerstvíme a spoustu toho zažijeme.


Procházka Plzní mezi street artem, dobrým jídlem a zábavou

Plzeň byla dlouhá léta zahalena v šedém kabátu totalitních budov a průmyslových staveb, které nejednoho Plzeňana přiváděly na chmurné myšlenky. To se ale v posledních letech změnilo. Historické centrum prošlo rekonstrukcí a dříve nehostinná místa získala zvláštní atmosféru díky streetartovému festivalu Wallz. Ten řadě plzeňských ulic vdechnul nový a barevnější život. Díky nadaným umělcům z různých koutů světa, kterým se pomocí jejich grafitti a muralů podařilo alespoň částečně přeměnit dříve zanedbaná místa, dnes opět září. A my vám dnes pár z nich ukážeme.


Z města ven: Z Lobez přes Božkov až do Koterova

V dalším díle našeho seriálu Z města ven se podíváme do okrajových částí Plzně ke břehům řeky Úslavy. Navštívíme Lobzy, kde se podíváme do místního parku a muzea veteránů. Pokračovat budeme do Božkova, kde najdete multifunkční sportovní areál, ale i slavnou likérku. Putování zakončíme v Koterově s jednou z nejzachovalejších návsí z 19. století na Plzeňsku. Na samý závěr přidáme i pár tipů na vyhlídková místa.


Z města ven: Na starobylé hradiště Bukovec, za výhledy a do minipivovaru

V dalším díle našeho seriálu Z města ven vás vezmeme na severovýchodní okraj města Plzně, kde se rozprostírá přírodní park Berounka. Navštívíme vesnici Bukovec, rozhlednu Chlum, nedalekou obec Druztová a jeden z nejstarších kostelů v Plzni. V této oblasti objevíte pozůstatky starobylého hradiště i hezké vyhlídky. Pozveme vás ke zřícenině hradu Věžka a objevíme jeden z mnoha okolních minipivovarů.


Z města ven: na procházku, zříceninu hradu i fotbalgolf do Litic

Ve druhém díle našeho nového seriálu, ve kterém představujeme okrajové části Plzně, se společně podíváme do Litic. Tato dříve samostatná obec byla k Plzni natrvalo připojena až roku 1970. Vesnický ráz Litic se však dochoval dodnes. Vy se sem můžete vydat na jednu z nejstarších hradních zřícenin u nás, zahrát si fotbalgolf anebo jen tak na procházku po naučné stezce Dubová hora.


Tipy na výlety pro celou rodinu za zvířátky, na hrady i pohádkový statek

Krásných míst v okolí Plzně je tolik, že vám na jejich návštěvu jeden víkend nestačí. Jestli vám dochází nápady, kam vyrazit s celou rodinou anebo hledáte místa, kde nebudou davy lidí, je tento článek stvořený přímo pro vás. Přinášíme tipy na neotřelá místa v okolí Plzně, kde se vám, ale hlavně vašim dětem bude líbit. A vydat se sem můžete po celý rok.


Z města ven: vydejte se za historií a zábavou do Křimic

Křimické kysané zelí a zelné saláty jsou známé nejen na Plzeňsku. Zdaleka ale nejsou jedinou křimickou dominantou. Tento městský obvod na západě Plzně nabízí svým návštěvníkům nejen bohaté kulturní a sportovní vyžití, ale i významné historické památky či netradiční nádraží s muzeem. V prvním dílu našeho nového seriálu, jehož prostřednictvím vás chceme seznámit i s méně navštěvovanými částmi Plzně, pro vás máme hned několik tipů na to, co v Křimicích vidět, zažít nebo ochutnat.


Výlety vlakem z Plzně do hodiny

Cesta vlakem má své nezaměnitelné kouzlo. Pravidelné kolébání a rytmus jedoucího vlaku má snad každý rád. Pokud přidáme další výhody, jako pohodlí ve vlaku, možnost jet s kočárkem anebo cestovat s výhodnou jízdenkou Turista Plzeňskem, je výlet vlakem víc než dobrý nápad. Z Plzně můžete pohodlně vyrazit na výlet po kolejích do všech světových stran. Nevíte kam? Přinášíme pár tipů, kam vyrazit. A nebude to trvat déle než hodinu.


V Plzni a okolí se může vydat na výlet na kole profík i sváteční cyklista

Plzeň není jen městem pro všechny milovníky piva a architektury, ale také čím dál tím více přívětivějším městem pro všechny milovníky jízdních kol. Najdete zde celou řadou vhodných cyklotras, stezek i běžných lesních cest. Nevadí, že nejste na kole zdatní jako Roman Kreuziger a na Tour de France se podíváte maximálně v televizi. Z cyklotras v Plzni i jejím okolí si vybere každý. A jako bonus, na cestách toho spoustu uvidíte a zažijete.


Procestujte s Industry Open technické památky Plzně a regionu

Stezka Industry Open již pátým rokem poskytuje tipy na výlety za poznáním a zajímavé akce v prostředí technických památek, industriálních konverzí i živých provozů. Také pro letošní léto je připraven pestrý program akcí. Čekají vás prohlídky plzeňské vodárny nebo měnírny dopravních podniků, architektonické procházky nebo výlety do regionu historickými autobusy. Vůbec poprvé se pro veřejnost otevírá likérka Stock. Termíny akcí najdete na konci článku, podrobný program a prodej vstupenek na webu www.industryopen.cz.