Články a tipy


Tipy na výlety pro celou rodinu za zvířátky, na hrady i pohádkový statek

Krásných míst v okolí Plzně je tolik, že vám na jejich návštěvu jeden víkend nestačí. Jestli vám dochází nápady, kam vyrazit s celou rodinou anebo hledáte místa, kde nebudou davy lidí, je tento článek stvořený přímo pro vás. Přinášíme tipy na neotřelá místa v okolí Plzně, kde se vám, ale hlavně vašim dětem bude líbit. A vydat se sem můžete po celý rok.Z města ven: vydejte se za historií a zábavou do Křimic

Křimické kysané zelí a zelné saláty jsou známé nejen na Plzeňsku. Zdaleka ale nejsou jedinou křimickou dominantou. Tento městský obvod na západě Plzně nabízí svým návštěvníkům nejen bohaté kulturní a sportovní vyžití, ale i významné historické památky či netradiční nádraží s muzeem. V prvním dílu našeho nového seriálu, jehož prostřednictvím vás chceme seznámit i s méně navštěvovanými částmi Plzně, pro vás máme hned několik tipů na to, co v Křimicích vidět, zažít nebo ochutnat.


Výlety vlakem z Plzně do hodiny

Cesta vlakem má své nezaměnitelné kouzlo. Pravidelné kolébání a rytmus jedoucího vlaku má snad každý rád. Pokud přidáme další výhody, jako pohodlí ve vlaku, možnost jet s kočárkem anebo cestovat s výhodnou jízdenkou Turista Plzeňskem, je výlet vlakem víc než dobrý nápad. Z Plzně můžete pohodlně vyrazit na výlet po kolejích do všech světových stran. Nevíte kam? Přinášíme pár tipů, kam vyrazit. A nebude to trvat déle než hodinu.


V Plzni a okolí se může vydat na výlet na kole profík i sváteční cyklista

Plzeň není jen městem pro všechny milovníky piva a architektury, ale také čím dál tím více přívětivějším městem pro všechny milovníky jízdních kol. Najdete zde celou řadou vhodných cyklotras, stezek i běžných lesních cest. Nevadí, že nejste na kole zdatní jako Roman Kreuziger a na Tour de France se podíváte maximálně v televizi. Z cyklotras v Plzni i jejím okolí si vybere každý. A jako bonus, na cestách toho spoustu uvidíte a zažijete.


Procestujte s Industry Open technické památky Plzně a regionu

Stezka Industry Open již pátým rokem poskytuje tipy na výlety za poznáním a zajímavé akce v prostředí technických památek, industriálních konverzí i živých provozů. Také pro letošní léto je připraven pestrý program akcí. Čekají vás prohlídky plzeňské vodárny nebo měnírny dopravních podniků, architektonické procházky nebo výlety do regionu historickými autobusy. Vůbec poprvé se pro veřejnost otevírá likérka Stock. Termíny akcí najdete na konci článku, podrobný program a prodej vstupenek na webu www.industryopen.cz.


Tipy na pohodové letní výlety kolem Plzně

Léto v Plzni nabízí bohaté kulturní vyžití, zajímavé historické památky i pivní zážitky typické pro městskou turistiku. Pokud byste se rozhodli zůstat déle, v okolí Plzně najdete řadu míst, která vás osloví i ve chvíli, kdy si budete chtít od ruchu velkoměsta odpočinout a vydat se do přírody. Máme pro vás hned několik tipů na výlety. Na Plzeňsku najdete od všeho trošku – romantické výhledy do místní krajiny, netradiční rozhledny, koupání v panensky čisté vodě i místo s vysoce koncertovanou pozitivní energií.


Tipy na jarní výlety: Vydejte se z města ven

Pomalu, ale jistě se prodlužuje den, teploty už se více méně drží nad nulou a sluníčko vídáme na obloze také mnohem častěji než v lednu. Není divu, že toho po studené zimě chceme využít a vyrazit na nějaký výlet. Nevíte kam? Poradíme vám. Máme pro vás pár tipů na zajímavé výlety v okolí Plzně, kam můžete vyrazit i s celou rodinou. Zříceniny, výhledy, mini zoo i jiná zajímavá místa vás budou bavit.


Objevte industriální atmosféru Plzeňska

Že Plzeň historicky byla a do dnešních dnů zůstává jedním z epicenter českého průmyslu, o tom není pochyb. Kdo by taky neznal slavné značky Škoda a Plzeňský Prazdroj. Pokud patříte mezi fanoušky industriálních zákoutí, továrních komínů a průmyslových hal, mrkněte na naše tipy, jak a kde se něco nového dozvědět a načerpat industriální atmosféru.


Projděte se v Plzni z Hamburku na Petrohrad

Kdybyste tentokrát chtěli zažít Plzeň trochu jinak, zveme vás na procházku z Hamburku na Petrohrad. Okolí plzeňského hlavního nádraží a přilehlou čtvrť Petrohrad byste v turistických průvodcích moc často nenašli. Z vlaku většinou návštěvníci spěchají do historického centra. Nemusíte se bát, nečeká vás cesta přes celou Evropu, pouze prozkoumáte čtvrť, které se možná brzy bude přezdívat plzeňský Žižkov nebo Holešovice.

Trasu procházky vyznačenou na mapě najdete zde.


Městská tour kolem zajímavých soch

Máte rádi umění a architekturu a chcete si je užít i venku při procházkách po městě? Vydejte se s námi po stopách drobného umění, kterému možná jindy nevěnujeme tolik pozornosti. Které kousky jsou podle nás ty nejzajímavější?


Vesnické procházky ve městě

Chcete do nového roku vkročit zdravým pohybem? Pokud vás na běhání nebo otužování neužije, vydejte se na příjemnou procházku a zároveň menší průzkum vesnických památkových rezervací. V Plzni jsou místa a čtvrti, které stojí za to objevovat.

Odkazy na mapu s vyznačenou trasou najdete v textu obou procházek.


Do Plzně za designem a kvalitní architekturou

Do Plzně se můžete vypravit nejen za tradičními turistickými lákadly a výborným pivem a jídlem, ale také za moderní architekturou a designem. Podzimní počasí vybízí k objevování zdánlivě skrytých skvostů. Hezky v teple a pod střechou můžete objevovat interiéry od světoznámého Adolfa Loose. Při procházce Plzní narazíte na zajímavé stavby z minulého století i ty, které vznikly teprve nedávno. Na začátku prosince vám začátek adventu zpestří Plzeň Design Week, přehlídka kvalitního designu a módy ze západu Čech.