Cesta do Plzně

Autobusem

Z Prahy do Plzně jezdí zelenooranžové autobusy společnosti Flixbus. Cesta trvá přibližně hodinu. Jízdenky zakoupíte online. Autobusy do Plzně vyrážejí několikrát za den také z autobusového nádraží Florenc v centru Prahy.

  • V Plzni staví také řada mezinárodních linek různých společností (Regiojet, Flixbus, Eurolines atd.).
  • Kompletní přehled autobusových spojů najdete na www.idos.cz.

Do centra města z Centrálního autobusového nádraží v Plzni (mapa) se dostanete tramvají č. 2 (výstup na zastávce Náměstí Republiky), trolejbusem č. 12 a 11 (výstup na zastávce Mrakodrap) nebo autobusem č. 41 (výstup na zastávce Sady Pětatřicátníků). Do centra dojdete také pohodlně pěšky za 10 – 15 minut (mapa).

Vlakem

Tratě na plzeňské hlavní nádraží vedou z Prahy, Českých Budějovic, Klatov (Železné Rudy), Domažlic, Chebu a Žatce. Přímé mezinárodní vlakové spojení má Plzeň pouze s Německem (Regensburg a Mnichov).
Nejrychlejším spojením z centra Plzně do centra Prahy je vlak Západní Express. Jezdí každou hodinu a cesta trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut. Doporučujeme jízdenky rezervovat předem.

Do centra města z Hlavního nádraží v Plzni: z nádražní budovy doprava do průchodu k zastávkám trolejbusu, odtud přes křižovatku vlevo k zastávkám tramvaje. Na náměstí Republiky jsou to tramvají dvě zastávky (č. 1 směr Bolevec, č. 2 směr Skvrňany). Do centra dojdete také pohodlně pěšky za 10  minut (mapa).

Letecky

Nejblíže Plzni se nachází pražské letiště Václava Havla. Další blízká letiště s mezinárodním spojením najdete v Karlových Varech, Norimberku či Mnichově.

  • Pokud přiletíte na pražské letiště, pak nejsnazší cesta do Plzně vede přes autobusové nádraží Zličín. Z letiště se na něj dostanete autobusem č. 100. Jízdenku v hodnotě 24 korun je možné zakoupit v automatu na zastávce, kde je možné platit i bezkontaktní kartou.
  • Pro cestu z letiště je možné použít také taxi. Orientační cena pro cestu z letiště do centra Plzně je 2 000 Kč. Taxi je nutné objednat telefonicky (+ 420 222 333 222).
  • Přímo na letišti je možné si pronajmout auto. Informace o půjčovnách aut najdete zde.