Cesta do Plzně

Autobusem

Z Prahy do Plzně jezdí každou hodinu žluté autobusy Regiojet nebo zelenooranžové autobusy společnosti Flixbus. Cesta trvá přibližně hodinu. Jízdenky zakoupíte online. Na autobusovém nádraží Zličín se nachází také pokladna společnosti Regiojet, kde je možné zakoupit jízdenky (cena přibližně 100 Kč). Nicméně jistější je zakoupit si jízdenky předem. Autobusy do Plzně vyrážejí několikrát za den také z autobusového nádraží Florenc v centru Prahy.

  • V Plzni staví také řada mezinárodních linek různých společností (Regiojet, Flixbus, Eurolines atd.).
  • Kompletní přehled autobusových spojů najdete na www.idos.cz.

Do centra města z Centrálního autobusového nádraží v Plzni (mapa) se dostanete tramvají č. 2 (výstup na zastávce Náměstí Republiky), trolejbusem č. 12 a 11 (výstup na zastávce Mrakodrap) nebo autobusem č. 41 (výstup na zastávce Sady Pětatřicátníků). Do centra dojdete také pohodlně pěšky za 10 – 15 minut (mapa).

Vlakem

Tratě na plzeňské hlavní nádraží vedou z Prahy, Českých Budějovic, Klatov (Železné Rudy), Domažlic, Chebu a Žatce. Přímé mezinárodní vlakové spojení má Plzeň pouze s Německem (Regensburg a Mnichov).
Nejrychlejším spojením z centra Plzně do centra Prahy je vlak Západní Express. Jezdí každou hodinu a cesta trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut. Doporučujeme jízdenky rezervovat předem.

Do centra města z Hlavního nádraží v Plzni: z nádražní budovy doprava do průchodu k zastávkám trolejbusu, odtud přes křižovatku vlevo k zastávkám tramvaje. Na náměstí Republiky jsou to tramvají dvě zastávky (č. 1 směr Bolevec, č. 2 směr Skvrňany). Do centra dojdete také pohodlně pěšky za 10  minut (mapa).

Letecky

Nejblíže Plzni se nachází pražské letiště Václava Havla. Další blízká letiště s mezinárodním spojením najdete v Karlových Varech, Norimberku či Mnichově.

  • Pokud přiletíte na pražské letiště, pak nejsnazší cesta do Plzně vede přes autobusové nádraží Zličín. Z letiště se na něj dostanete autobusem č. 100. Jízdenku v hodnotě 24 korun je možné zakoupit v automatu na zastávce, kde je možné platit i bezkontaktní kartou.
  • Pro cestu z letiště je možné použít také taxi. Orientační cena pro cestu z letiště do centra Plzně je 2 000 Kč. Taxi je nutné objednat telefonicky (+ 420 222 333 222).
  • Přímo na letišti je možné si pronajmout auto. Informace o půjčovnách aut najdete zde.