Kam v Plzni za letním osvěžením?

Léto je v plném proudu a mnoho z nás hledá osvěžení v podobě kvalitní zmrzliny, která dokáže slunečné dny ještě více zpříjemnit. Protože víme, že není zmrzlina jako zmrzlina, přinášíme vám osvědčené tipy, kde si na ní rozhodně pochutnáte a nemusíte se bát, že šlápnete vedle. Kde najdete v Plzni tu nejlepší?Nejvyhlášenější v Plzni

Mezi nejvyhlášenější zmrzliny v Plzni patří rozhodně Kolombina! Pokud rádi ochutnáváte netradiční příchutě a potrpíte si na kvalitu, tak tady jste na správném místě. Do Kolombiny chodí na zmrzlinu opravdoví fajnšmekři i všichni ti, kteří zkrátka chtějí tu nejlepší zmrzlinu ve městě. Kde jinde si dáte příchutě, jako jsou japonská limetka nebo pivo? Zajděte třeba na okurkovou, makovou nebo kiwi s bazalkou a vyzkoušejte taky originální nanuky. Nově v centru Plzně najdete dokonce dvě pobočky, jednu v Rooseveltově ulici a druhou ve Smetanových Sadech.

Točená z okýnka

Máte rádi točenou zmrzlinu? Pak jste v Plzni správně. Tady je stánků s točenou opravdu hodně. Pokud byste se zeptali místních, pravděpodobně by vás poslali rovnou “k pomníku”, tedy k památníku Díky, Ameriko! Právě tam je točená zmrzka vyhlášená a v parných letních dnech se tam dokonce tvoří fronta. A pokud tudy nemáte cestu, zkuste točenou na Palubě Hamburk u hlavního nádraží, okýnko na Točně Bory, u OC Plaza, vedle České spořitelny ve Františkánské ulici nebo na Doubravce v Zábělské ulici.

Další skvělé zmrzky přímo v srdci města

Na lahodnou točenou i kopečkovou a nanuky se můžete zastavit i na Americké třídě v Zigolo Gelato. Vyberete si tu z mnoha příchutí i sorbetů a najdete tu dokonce i veganskou zmrzlinu nebo zmrzlinu pro diabetiky. Vyrábí ji ručně z čerstvých, lokálních surovin, a to výhradně bez jakýchkoliv chemických dochucovadel. Objednat si ji můžete dokonce i s dovozem až domů. Další letní osvěžení najdete v příjemném prostředí městských sadů, které v sezóně krásně kvetou. V Šafaříkových sadech se nachází prosklený objekt Plzeňský skleník, kde “pěstují“ výbornou zmrzlinu. Za nás doporučujeme například vanilku s kardamomem nebo veganský sorbet s příchutí angreštu. Otevřeno mají jen za hezkého počasí.

Na točenou do kavárny?

Pokud bychom vás měli v Plzni pozvat na zmrzlinu do jedné z místních kaváren, bylo by to určitě do Kafe Smetanka, kam se musíte vydat trošku dál z centra. Kavárna se nachází na okraji parku Homolka na Slovanech, kam se pohodlně dostanete tramvají. Zpravidla “na strojku” mají jednu smetanovou a jednu ovocnou variantu. Pochutnáte si tu třeba na kombinacích mango–kefír, kokos–ananas, meruňka–jogurt nebo smetanová vanilka–maracuja. Sníst si ji můžete na jejich zahrádce nebo třeba na lavičce v parku.

Rolovaná zmrzlina

Zkoušíte rádi nové věci a ochutnáváte netradiční zmrzliny? Pak se vydejte na rolovanou zmrzlinu na pláž u Velkého boleveckého rybníka, kterou vám ozdobí sušenkami, ovocem a různými posypy, nebo zkuste Rockenrollu na Zábělské či Masarykově ulici na Doubravce. Ta slibuje nevšední zmrzlinové zážitky, v nabídce totiž má třeba Mojito, Twixku, Matcha – tea nebo Buenos Dias, která je ozdobená Kinder Bueno.

Tip na výlet: Na zmrzlinu do Dobřan

Dobřany jsou oblíbeným cílem letních výletů z Plzně a rodiny s dětmi sem vyráží hlavně na zmrzlinu. Cílem cca 15km jízdy na kole je Zmrzlina „U hřiště“ Dobřany, na kterou se často stojí dlouhé fronty. Vyhlášenou zmrzlinu zde vyrábí z čerstvého i mraženého ovoce a smetany. Mezi příchutěmi tu najdete třeba maracuju, rakytník, okurku i podmáslí. Pochutnáte si tu ale i na nanucích, ledové kávě nebo ovocné ledové tříšti.