Jak si v Plzni užít Velikonoce s dětmi

Od pátku 29. března až do pondělí 1. dubna nás čekají celé čtyři dny volna a je tak na čase nachystat pořádný plán na Velikonoce. Nejbarevnější svátky roku můžete v Plzni oslavit hned na několika místech, tradičním i netradičním způsobem. Mrkněte na naše tipy, kde si uplést pomlázku a nabarvit vajíčka, kam zajít na velikonoční snídani a kde ochutnat tu nejlepší nádivku.Farmapark u Toma (29. března – 1. dubna)

Vyrazte s celou rodinou do Farmaparku u Toma, kde si užijete prodloužený víkend plný nejrůznějších velikonočních zvyků a aktivit. Zapojit se můžete do hledání vajíček, které zde schoval ušatý maskot svátků jara. Vydat se můžete i na speciální velikonoční stezku, na jejímž konci čeká odměna. Otevřeno je každý všední den od 9 do 17 hodin a o víkendu až do 18 hodin. U vstupu do Farmaparku si můžete koupit krmení a zvířátka krmit přímo v ohradách.

Zoologická zahrada (28. března – 1. dubna)

O zábavu bude postaráno i v plzeňské zoo, kde děti zažijí čtyři dny plné tradic a lidového umění na statku Lüftnerka. Těšit se můžete na ukázky tradičních velikonočních dovedností, řemeslné tradice spjaté se svátky jara a také na rodinnou soutěžní naučnou stezku o ceny.

Techmania Science Centre (28. března – 31. března)

Děti si Velikonoce rozhodně užijí v Techmania Science Centre, kde je pro ně připraven speciální tematický program Velikonoční eggsperimentování. Upletou si tu pomlázku nebo košíček, nabarví vajíčka a zjistí, proč kopřivy pálí. Přidat se můžete také k řešení vajíčkové loupeže nebo donutit vajíčka skákat a nerozbít se. V Techmanii se s dětmi zabavíte celý den, součástí vstupenky je i promítání ve 3D planetáriu.

Velikonoční trhy na náměstí Republiky (21. března – 1. dubna)

Velikonoční trhy v centru města Plzně patří k těm nejkrásnějším. Na náměstí Republiky se rozprostírají stánky s všudypřítomnými sazenicemi jarních květin, pestrobarevnými kraslicemi a pomlázkami. Více než třicítka stánků nabídne velikonoční speciality, teplou medovinu a samozřejmě s láskou tvořené produkty od tuzemských výrobců. Nahlédnete pod ruce řemeslníkům a seznámíte se s tradičními postupy výroby.

Velikonoce v Křimicích (29. března)

Velikonoční trhy najdete i na zámku. Konkrétně na tom v Křimicích, kde na vás čekají tradiční velikonoční trhy pořádané s laskavým svolením zdejších domácích pánů, rodiny Lobkowizců. Tržiště se návštěvníkům otevře v od 13 do 17 hodin. Navíc bude možné si vždy od půl projít interiéry zdejšího zámku s paní Elizabeth Lobkowicz.

Velikonoce na zámku Kozel (31. března – 1. dubna)

Jaro se právě probouzí i na zámku Kozel, kde se na velikonoční neděli a pondělí od 10 do 18 hodin chystá řemeslný jarmark při příležitosti oslav svátků jara. Děti si mohou užít kouzelnou jízdu na dobovém kolotoči a zúčastnit se různých her. Nakoupíte tu ručně vyráběné výrobky a potraviny. Vstupné na jarmark je zdarma.

Tradiční Velikonoce v Újezdě (31. března)

V neděli můžete zajít na program tradičních Velikonočních oslav v Plzni-Újezdě. Těšit se můžete na pletení pomlázek, malování kraslic, divadelní představení pro děti, folklórní vystoupení souboru Jiskra a odpolední koncert kapely Decode. A pokud si troufnete, můžete se přihlásit do soutěže o nejhezčí vajíčko nebo nejlepší nádivku.

Velikonoce na statku U Matoušů (30. března)

Pravá velikonoční atmosféra nebude chybět ani na statku U Matoušů na Bolevecké návsi. Od 10 do 16 hodin můžete zdarma zajít na komentované prohlídky velikonočně vyzdobeného statku. Dozvíte se tu o velikonočních tradicích, děti si nabarví vajíčka a upletou pomlázku. Nebude chybět ani spousta stánků s dobrým jídlem a pitím.

Velikonoční brunch (1. dubna)

O Velikonočním pondělí můžete zajít na brunch s rodinou a přáteli v restauraci Pils’n’Grill v hotelu Marriott. Brunch je podávaný od 12 do 15 hodin. Nebojte se sem vzít i děti, počítá se tu s nimi a je pro ně připraven kreativní dětský koutek s interaktivní herní zónou.