Měsíční program akcí pro děti

Hurá jsou tu prázdniny! Pro děti to znamená spousta volného času a pro rodiče plánování, jak děti smysluplně zabavit. Máme pro vás tipy na akce a aktivity s dětmi v Plzni. Zajít můžete na divadélka, tvořivé dílny nebo interaktivní výstavy. Kromě toho se dozvíte, kam za nejlepším koupáním, kde si dát nejlepší zmrzku nebo kde trávit v horkých dnech čas.

Odkaz na akci

Koupání v Boleveckých rybnících v Plzni
01.07.2024 - 31.07.2024
vstupné dle jednotlivé akce

Adie školo, hurá na prázdniny (29. června 2024)

Rozloučit se se školou a přivítat prázdniny můžete v plzeňské zoo. Program slibuje celodenní zábavu a soutěže. Využít můžete také kombinované vstupné do sousedního DinoParku.

Letní tvořivé dílny v muzeu loutek (2. července – 31. srpna 2024)

Po celé prázdniny od úterý do neděle můžete na dvorek muzea loutek na náměstí Republiky zajít na tvořivé dílničky a s dětmi si tu vyrobit vlastní papírovou loutku. Na dvorku objevíte i další herní prvky a za návštěvu rozhodně stojí celé muzeum. Děti si tu loutky mohou povodit a zahrát si s nimi divadélko.

Valdštejn a století páry na Kozlu (5. – 7. července 2024)

První prázdninový víkend se vydejte na cestu časem až do roku 1871. Od pátku do neděle, mezi 10. a 17. hodinou, se na zámku Kozel přenesete do časů hraběte Valdštejna a velkolepých oslav jeho 50. narozenin. Dobová rekonstrukce události představí jezdecké umění dragounů, parní stroje, muzikanty, šermíře a další. Volně přístupný bude rovněž interiér zámku, a to sice v čase od 10 do 16 hodin v rámci nekomentovaných prohlídek.

Pohádkové čtvrtky v DEPO2015 – Eliščiny pohádky (11. července 2024)

V areálu DEPO2015 patří čtvrteční odpoledne divadelním představením pro děti. Představení jsou vhodné pro děti od 3 let a vstup je zdarma. Konají se venku na nádvoří depa vždy od 16 hodin. Pohodlně tu zaparkujete a v areálu je kavárna a bistro. Eliščiny pohádky je představení s ručně vyřezávanými loutkami.

Draci na Kozlu (13. července – 15. září 2024)

Na zámku Kozel se usídlili Draci. Výstava obsahuje velké modely draků, zbraní, ale i trofejí. Všechny modely draků jsou vytvořeny v životní velikosti. Výstava je přístupná v otevíracích hodinách zámku a ve všední dny pouze na požádání. Stačí zazvonit na zvonek “Kancelář” u hlavního vstupu do zámku.

Pohádkové čtvrtky v DEPO2015 – Táta a syn (18. července 2024)

V areálu DEPO2015 patří čtvrteční odpoledne divadelním představením pro děti. Představení jsou vhodné pro děti od 3 let a vstup je zdarma. Konají se venku na nádvoří depa vždy od 16 hodin. Pohodlně tu zaparkujete a v areálu je kavárna a bistro. Táta Pavel a syn Filip Šmídovi zahrají příběh o vztahu mezi otcem a synem, o radostech i strastech dětství a rodičovství, o pochopení i nepochopení, o hledání cesty k sobě. Humorné i vážné představení s živou hudbou, s prvky klauniády a akrobacie pobaví děti i dospělé.

Pohádkové čtvrtky v DEPO2015 – Klaunka Pepina (25. července 2024)

V areálu DEPO2015 patří čtvrteční odpoledne divadelním představením pro děti. Představení jsou vhodné pro děti od 3 let a vstup je zdarma. Konají se venku na nádvoří depa vždy od 16 hodin. Pohodlně tu zaparkujete a v areálu je kavárna a bistro. Klaunka Pepina je představení plné humoru, groteskních situací, kouzel, žonglování a drobných akrobatických prvků.

Archeologické léto v Archeoskanzenu pravěku (27. července – 1. září 2024)

Unikátní model vesnice starší doby železné se v zoologické zahradě v létě otevírá k řadě termínů prohlídek, které oživí pravěkou vesnice nejednou akcí v rámci Archeologického léta. Těšit se můžete na ukázky textilní výroby, metalurgickou dílnu, hudbu a hry pro celou rodinu. Archeoskanzen je navíc interaktivní. Proto si můžete zblízka prohlédnout jednotlivé repliky historických staveb a některé činnosti si pod odborným dohledem rovnou vyzkoušet.

Letní stezka Industry Open (do 26. října 2024)

S letní stezkou Industry Open se letos podíváte na místa, kam se běžně nedostanete. Stezka otevírá technické památky i firmy a výrobní závody v Plzni a Plzeňském kraji. S dětmi můžete vyrazit třeba do spalovny v Chotíkově, na prohlídku vodárny, na výlet historickým autobusem nebo do muzea Příběhy dvoutaktů.

Křimické kulturní léto (do 28. září 2024)

Od června do září ožije křimický zámek a další místa tradičním kulturním létem. Těšit se můžete na pravidelná divadelní představení, letní kino i koncerty Plzeňské filharmonie (22. 6.) a Olgy Lounové (11. 7.).

Cesta kolem světa v DEPO2015 (do 31. srpna 2024)

Interaktivní rodinná výprava s prvky únikové hry vás na 9 zastaveních zavede do světových metropolí počátku 20. století, kde budete s pomocí indicií plnit úkoly tak, abyste včas stihli procestovat celý svět a na konci získat poklad Philease Fogga. Lístky si můžete zakoupit v předprodeji. Výstava se koná v DEPO2015, které je dostupné s kočárkem, najdete tu i dětský koutek a kavárnu.

Záhada plzeňského metra (do 31. srpna 2024)

Co ukrývá podzemí bývalého depa dopravních podniků? Je plzeňské podzemí skutečně jen historickým sklepením? A měl František Křižík utajovaného bratra? Přijďte zjistit odpovědi na všechny tyto otázky do únikové hry. A kdo ví, zda zůstanete jen v DEPO2015…

Tipy na hřiště a herničky

Děti jsou neposedná stvoření překypující energií. Potřebují být přes den aktivní a nejlépe neustále v pohybu. Možná přemýšlíte, kam s nimi v Plzni vyrazit. Pár tipů pro vás máme! Čtěte více…

Kde se vykoupat

Jakmile teploty vystoupají vzhůru, každý spěšně hledá, kde by zchladil hlavu a užil si trochu slunečních paprsků. Když tedy začnou ulice města žhnout až k nesnesení, seberte deku, plavky, celou rodinu a hurá za koupáním! Čtěte více…

Kam s dětmi na zmrzku

V Plzni najdete spoustu skvělých restaurací, hospůdek i kaváren vhodných pro děti, a taky míst, kam zajít na zmrzlinu nebo domácího nanuka. Vybrali jsme pro vás pár míst, kde to máme rádi i pár těch, kde objevíte zase něco trochu jiného a méně tradičního. Která to jsou a co byste si určitě měli dát? Čtěte více…

Vypravte se na stopovačku městem

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát každý den. Kvíz obsahuje dvacet úkolů, které děti seznámí s mnoha významnými a zajímavými místy v historickém centru města. Stačí se při „stopování“ dobře rozhlížet kolem sebe. Splnění úkolů, zakreslených na hrací kartě, zabere zhruba 60 minut. Hrací karty jsou k vyzvednutí zdarma v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 každý den od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 15 hodin.