Kam v Plzni na pivní speciály

Suchý únor je za námi, ve vzduchu je konečně cítit jaro a první podniky už ladí své venkovní terásky. A tak se samo nabízí si v prvních jarních dnech konečně místo horkých nápojů vychutnat vychlazené pivo. Tipy, kam na nejlepší plzeňskou dvanáctku, už od nás máte. Kam ale zajít na výborné speciály a na jaké novinky se můžete v následující sezoně těšit?Pivně-kulturní festival

V pátek 1. března od 14 hodin a v sobotu 2. března od 11 hodin se v areálu DEPO2015 opět chystá oblíbená akce Brūstok. Pivní festival představí nekonečnou rozmanitost pivních stylů od různých českých minipivovarů. Od tradičních ležáků, přes velmi hořká piva typu IPA, silné stouty nebo osvěžující kyseláče. Všeho bude k ochutnání velká spousta, a to z produkce 30 pivovarů. Během popíjení můžete zajít i na přednášky o pivu, třeba od spolku Plzeňský domovarník, který poradí, jak si uvařit výborné pivo i v domácích podmínkách. K pivu nebude chybět i dobré jídlo z farmy Telecí Mlýn.

Náš tip: Pivo se bude čepovat výhradně do sklenic, tak si nezapomeňte vzít svou oblíbenou s sebou. Na místě budou také k zakoupení nebo zapůjčení.

Pivní novinky

Jaká nová piva si dáte od března v plzeňských hospodách? Volbou sládků bude pivo Poutní, které vzniklo kolaborací Plzeňského Prazdroje a pěti českých klášterních pivovarů. Ochutnat ho můžete ve vybraných podnicích. V Plzni například U Mansfelda nebo v Plzeňce. Pivovar Purkmistr uvařil silné zimní pivo Kvaska. Je to speciální druh piva Sahti podle finské receptury. V chuti je cítit jalovec, kvas a ovoce a připomíná tak chuť pšeničného piva. Pivovar Raven chystá na jaro specialitku v podobě tmavého piva. Od března můžete do hospody přímo vedle pivovaru na Bolevci nebo do Raven City Pub v centru města zajít na St. Patrick´s Finest Milk Stout.

Pivovar Proud se mění na Elektrárnu

Piva z pivovaru Proud nově najdete pod názvem piva z Elektrárny. Pivovar Proud ale zůstává. V původní elektrocentrále Plzeňského Prazdroje se budou i nadále vařit experimentální styly piva, určitě se ale nevzdá stálic, jako je ležák Ventill, Yuzu Pale Ale nebo oblíbeného nealka Proovan. Od května budete moci do pivovaru Proud opět zajít na komentované prohlídky s ochutnávkou piv.

Kam zajít na pivní speciality

Plzeň je plná hospůdek a barů, kam můžete zajít na piva rozmanitých stylů. Přímo v centru města je oblíbené Pivstro, kde můžete piva párovat s výborným gastrem. Zkuste také bar KEGzistence, kde je na čepu stále až 10 piv, nebo pivní kavárnu Francis přímo na náměstí. Nevynechejte ani Klub malých pivovarů, kde narazíte i na zahraniční piva. Kousek dál od centra v Plzni-Černicích doporučujeme pivovar Purkmistr, kde se v lázních v pivu dokonce i vykoupete. Své vlastní hospody mají v Plzni i pivovary Zlatá Kráva a Raven.

Lahev nebo dvě s sebou domů

Pokud zatoužíte po suvenýru z Plzně v podobě piva, nebo si chcete prostě koupit lahev na doma, navštivte perfektně zásobenou pivotéku v Pivovarském muzeu. Na výběr je tu v lednicích až 180 druhů piv. Objednat si tu můžete i super zážitek, řízenou degustaci piv s komentovaným výkladem. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.