Borský park

Borský park je největším a zároveň nejnavštěvovanějším parkem v Plzni, přestože se nachází nedaleko nechvalně známé Borské věznice. Je to příjemné místo, kam se můžete jít proběhnout, projít se i si dát něco dobrého.

Otevírací doba

Celoročně

Vstupné

Zdarma

MHD zastávka

Borský park
4 30

hledat spojení

Borský park
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Borský park svého času býval vojenským cvičištěm a největším sadem v kraji. Nicméně už přes sto let slouží místním jako příjemné zázemí pro procházky a další volnočasové aktivity. V posledních letech prošel rekonstrukcí, byla obnovena centrální travnatá plocha, upraveny cestičky a stezky.

Sportovní vyžití pro každého

Najdete tu několik dětských hřišť. Můžete si tu zahrát minigolf, zabruslit na in-linech, proběhnout se nebo si užít piknik na dece. Na hlavní travnaté ploše se hraje vše od fotbalu, přes frisbee až po famrfrpál. Pokud budete mít náladu si zasportovat, nestyďte se k některé skupince přidat.  V parku se nachází také několik sportovních areálů včetně tenisových kurtů, na kterých především v začátcích své kariéry trénovaly obě slavné plzeňské tenistky Bára Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková. Najdete tu i příjemnou restauraci a další místa s občerstvením. Koná se zde řada akcí – jako například Žonglobalizace (na fotkách). Borský park je prostě místo, kde si můžete užít pohodové odpoledne se vším všudy.

Pomník Ruka

Při procházce kolem centrální travnaté plochy narazíte na sochu Ruka. Jedná se o pomník věnovaný plzeňského rodákovi Jiřímu Trnkovi a všem dalším umělcům, jejichž tvorbu ovlivnila totalita. Autorem pomníku je děkan plzeňské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Josef Mištera.

 


Prohlédněte si fotogalerii