8 tipů na procházky po Plzni s dětmi

Někdy člověk rád zůstane doma, ale někdy je venku tak krásně, že vás to úplně nutí vyrazit na nějakou procházku. Se staršími dětmi zvládnete i delší několikakilometrové trasy, ale kam s menšími dětmi, aby je to bavilo a nebylo to moc dlouhé? Poradíme vám. Přinášíme osm tipů na krátké procházky po Plzni, které budou děti bavit. Něco uvidí, něco nového se dozví a i si trochu zasportují.Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka

Na zážitkovou stezku se vydejte kolem Boleveckých rybníků. Na stezce vás doprovodí oblíbení hrdinové Spejbl s Hurvínkem. Trasa je vhodná pro pěší, cyklisty i výlet s kočárkem.

Z centra města památnou alejí až do zoo

Procházka kolem “plzeňských Benátek” a dále podél řeky až do plzeňské zoo je mezi dětmi velmi oblíbená. Trasa je vhodná pro pěší, cyklisty i výlet s kočárkem.

  • Délka trasy: 4 km
  • Po cestě uvidíte:  Mlýnskou strouhu, fotbalový stadion FC Viktoria Plzeň, sokolovnu ve Štruncových sadech, památnou alej Kilometrovka, Lochotínský park s altánkem Chotkovo sedátko, plzeňskou Zoologickou a botanickou zahradu
  • Zde najdete přehlednou mapu s vyznačenou trasou

Do městských lesů

Lesní procházku je možné si s dětmi užít i v některém z městských lesů a nebude přitom nutné vycestovat z okresu. A jak děti v lese zabavit? Zkuste třeba stavění domečků pro skřítky a víly, hod šiškou na cíl, vytvořte věnec pro vílu nebo lesního skřítka, napodobujte pantomimu zvířat nebo si postavte bunkr!

Od Západočeského muzea kolem řeky až na plovárnu Hradiště

Procházka z centra města okolo řeky až na plovárnu Hradiště, kde na děti čeká pěkné, velké venkovní hřiště a na rodiče místní osvěžovna. Trasa je vhodná pro pěší, cyklisty i výlet s kočárkem.

Okolo rybníků na Ranč Šídlovák

Procházka okolo Boleveckých rybníků zaručuje vždy příjemný zážitek a Ranč Šídlovák je perfektním cílem. Uvidíte zde koně, ovce anebo kozy. Trasa je vhodná pro pěší, cyklisty i pro výlet s kočárkem.

Z centra města kolem soutoku řek až na statek Černá ovce

Z centra města se vydáte Štruncovými sady okolo řeky až na statek Černá ovce, kde si nejen můžete dát oběd, ale i se podívat na zvířátka. Trasa je vhodná pro pěší, cyklisty, kočárky i začínající chodce.

S dětmi po plzeňských naučných stezkách

Soubor jedenácti naučných stezek děti jistě zabaví a hravou formou seznámí s historií i s místní faunou a flórou dané lokality. Na některých stezkách jsou pro děti připravené úkoly, které je zaručeně udrží ve střehu po celou dobu procházky.

Stopovačka městem

Máte rádi městské stopovačky? Právě pro vás a vaše potomky připravilo Turistické informační centrum hravý rodinný kvíz Kudypa dál?, který si můžete zahrát denně, a to i v tento čas. Kvíz je totiž 100% venkovní! Stopovačka je vhodná pro pěší i pro výlet s kočárkem.