Do Plzně za dobrým jídlem? Jednoznačně ano

Jedno z nejprázdnějších míst na Gastromapě Lukáše Hejlíka je prý Plzeňský kraj, ale pro západočeskou metropoli tohle rozhodně neplatí. Za posledních pár let se v Plzni objevila celá řada zajímavých podniků. Ať už jsou to bistra, kavárny nebo restaurace s plzeňským pivem nebo pivem z místních řemeslných pivovarů. Jedinečnou atmosféru mají také místní farmářské trhy nebo pravidelné street food markety v DEPO2015.Obdivujte od stolu plzeňské dominanty

Zajímavými podniky se to historickém centru Plzně jenom hemží.  Posnídat nebo vyrazit na brunch s výhledem na katedrálu můžete například ve Frenchie. Příjemné zázemí s výhledem do sadů si pak užijete v dnes už legendárním podniku Walter, kde je dobré si místo na víkendový brunch rezervovat předem. Vyhlášené jsou místní buchtičky se šodó nebo vejce benedikt. Originální pohled na město nabízí nejen ochozy Plzeňské věže, ale také terasa hotelu Central, kam se můžete během dne vydat na výbornou kávu a večer pak na pohodový drink či nečekanou party na střeše.

Riegrovka chutná… a hraje!

Z Riegrovy ulice vedoucí přímo na náměstí Republiky ke vchodu do katedrály sv. Bartoloměje se před pár lety stala pěší zóna, a za tu dobu se z naprosto obyčejné ulice v historickém centru stalo místo, kam se chodí nejen za dobrým jídlem a pitím. Také letos ožije každý pátek a sobotu živou hudbou. Přes celou letní sezonu se tu budou na dvou provizorních scénách každý pátek a sobotu večer střídat buskeři, kteří zpříjemní víkendové večery hostům místních podniků i kolemjdoucím.

Nejlepší neapolská pizza v Česku a mnohem víc

O pizzerii Da Pietro se říká, že místní neapolská pizza je tak dobrá, že na ní do Plzně klidně přijedete i z Prahy. O kvalitní sezonní a lokální potraviny se opírá udržitelný koncept kuchyně v bistru Štipec.  Kvalitní řemeslnou zmrzlinu nabízí například zmrzlinářství Kolombina. V Lékárně, Na Parkánu, Na Spilce nebo U Salzmannů si zase dáte tu nejlíp načepovanou Plzeň na celém světě. Pivní nabídku doplňují lokální řemeslné pivovary jako Raven nebo Zlatá kráva.

Pravidelné street food hody i farmářské trhy

V kreativní zóně DEP02015, kde ještě před pár lety parkovaly autobusy a trolejbusy, se dnes v zajímavých kulisách bývalých garáží dopravních podniků konají nejrůznější kulturní akce a festivaly. Na nádvoří a v bývalé autobusové hale se pravidelně, několikrát ročně, koná DEPO Street Food Market s pestrou nabídkou pouličních specialit z celého světa. Ten další se chystá už na sobotu 6. května.

S ještě větší pravidelností se v Plzni konají vyhlášené farmářské trhy. V sezoně od března až do prosince se sem každou sobotu ráno můžete vydat nejen na nákup kvalitních regionálních potravin, ale také tu třeba posnídat. Nabídka je více než pestrá. Trhy se konají přímo na centrálním náměstí Republiky v prostoru mezi radnicí a katedrálou.

Prohlédněte si fotogalerii