Zdravá kuchyně

Kam v Plzni na zdravý oběd nebo svačinu?

V Plzni vám samozřejmě budou tvrdit, že ať už si dáte jídlo, které se tráví sebehůř, stačí jedna dvanáctka a hned vám bude lépe. I tak ale téměř v každé restauraci najdete v nabídce trochu odlehčené, zdravé jídlo. Pokud si však ze zdravějších pochoutek chcete rovnou vybírat, vyberte si některý z následujících podniků.Slunečnice

Nedaleko Kopeckého sadů najdete celý jeden dům věnovaný zdravému stravování pod značkou Slunečnice Plzeň. Zajít můžete do restaurace, jídelny nebo fresh bistra. V restauraci si pochutnáte na zdravé kuchyni pro vegetariány, vegany i příznivce kvalitního masa, jídelna připravuje denně čerstvé menu a v bistru si můžete koupit rychlou svačinku nebo nechat připravit čerstvý džus.

Arnie’s Bistro

Bistro Arnie‘s je moderní podnik, který nabízí snídaně, obědové denní menu i večerní nabídku jídel šmrncnutých srílanskou kuchyní z domoviny jednoho z kuchařů. Obědy se tu každý týden točí kolem jiného kouta gastronomického světa, vždy jsou však nutričně vyvážené a bez zbytečných polotovarů a umělých přísad. Na talíři vám vždy přistane jídlo pestré barvami i chutí.

 

The Fresh Bar

Ve FRESH BARU na náměstí Republiky to hraje všemi barvami a vůněmi superfood lahůdek. Pokud hledáte místo na rychlou svačinu či oběd s výhledem na katedrálu a rádi si jídelníček vyspravíte nějakou smoothie bowl, avokádovým chlebem nebo zeleninovým sendvičem, zajděte do FRESH BARU.

Freshbistro Kantýna

Pár kroků z tramvajové zastávky Sady Pětatřicátníků najdete jednu z poboček Freshbistra Kantýna. Pochutná si tu vegan, bezlepkář, ale i masožravec. V Palackého ulici si také posedíte na krásné zahrádce ve vnitrobloku, ze které se vám rozhodně nebude chtít odcházet. Svěží limonáda i káva je k dispozici, rozmazlit se můžete i některým ze zákusků.

Vegetarian Bistro Satyr

Ráj pro vegetariány a vegany, to je bistro Satyr. Ještě dávno předtím, než se s vege podniky roztrhl pytel, Satyr a jeho polední dobroty byly připraveny. Každý pracovní den máte na výběr ze dvou polévek a dvou hlavních jídel.

Polévkárna a bistro Supa Supa

Nejen polévku, ale i super hlavní jídlo si dáte v bistru Supa Supa v Dřevěné ulici u náměstí Republiky. V pracovní dny máte na výběr ze tří polévek, je to ostatně polévkárna, a k nim ze dvou nebo tří hlavních pokrmů. I tady se nají vegani, každý den je i možnost jídla bez lepku.