Kavárny

Průvodce Plzní pro kavárenské povaleče

Vyrážíte na výlet do Plzně, ale dělá vám starost, kde doplníte energii shotem výborného espressa, nebo kam se můžete zašít s knihou a usrkávat flat white? Čtěte dál! Plzeň je městem piva, to nepopíráme, spíš naopak – jsme na to hrdí. Pryč jsou ale ty časy, kdy člověk v Plzni o dobré espresso nezavadil, a proto pro vás máme pár tipů, kam na kávu.Pojízdné kavárna Papa Coffee

Schovejte se do Schované kavárny

V příjemném dvorku ve Zbrojnické ulici přímo pod věží kostela Nanebevzetí Panny Marie je schovaná tato kavárnička, která dělá čest svému jménu. Ale nebojte, i Schovanou kavárnu v pohodě najdete. Na dvorku si v letních měsících kromě výborné kávy a zákusků můžete vychutnat třeba osvěžující Aperol Spritz.

Víc než kafe v Café Regner

V Regneru vás přivítají pohodlná křesla, knihy, obrazy, a ideální atmosféra na pořádné kavárenské poválení. Doporučujeme otevřít si knihu a jen tak si v té atmosféře existovat. Vyruší vás maximálně večerní program, kdy za doprovodu DJ může kafíčko plynule přejít v party.

Brunch a dortíky ve Walterovi

Od té doby co kavárna Walter otevřela, dveře se tu netrhnou. Na jejich vyladěné víkendové brunche si tedy určitě udělejte rezervaci. Během dne sem můžete zajít také na skvělé drinky a snacky. Vyhlášené jsou tu koblížky plněné slaným karamelem. A skvělá káva k tomu je samozřejmostí.

Kavárna Walter Plzeň

Šálky a špunty v centru města

Obě kavárny Šálek & Špunt – U Branky i Na Náplavce – stojí za vaši pozornost. Pobočka na krásném mostě nad Radbuzou naproti Západočeskému muzeu je super startovním místem pro procházku podél řeky. V Šálku & Špuntu U Branky se zastavte při bloumání centrem Plzně, prohlédněte si cestou některou venkovní výstavu nebo si projděte ulici Bedřicha Smetany, podle odborníků jednu z nejvíc insta-friendly ulic města!

Na presso a koláček do Mitty Espresso Bakery Shop

Oblíbená kavárna Walter otevřela jen o pár dveří dál ve Smetanových sadech Mittyho, espresso bar, který se specializuje na sladké pečivo a řemeslný chléb. Nakoupit a ochutnat tu můžete další domácí dobroty jako slané máslo, kimchi, sendviče a čerstvé freshe. Za nás doporučujeme marakujový koláček nebo motanec s malinami a burákovým máslem. Nádherně servírovanou kávu a pečivo se nestyďte vyfotit, každý totiž ví, že tahle kavárna je extrémně instafriendly.

Náš tip

Až budete přemýšlet, do které kavárny se vydat, doporučujeme prozkoumat Instagram @plzenskekavarny, kde kromě fotek z výše zmiňovaných podniků najdete spoustu dalších tipů, kde si v Plzni užít to pravé kavárenské povalování.

Pauzička v Pappa Coffee

Kavárna Pappa Coffee sousedí s Pivovarským muzeem a Plzeňským historickým podzemím a je tedy ideální zastávkou před nebo po jejich návštěvě. Zdeněk a Adam, otec a syn, ale hlavně srdcaři jako blázen, vedou nyní už dvě pobočky – kromě kavárny ve Veleslavínově ulici otevřeli i obchůdek s kávou a espresso bar v Bezručově. Kávu, kterou si u nich dáte, sami praží a míchají vlastní zajímavé směsi.

Kavárenský tandem Le Frenchie café a The Fresh Bar

Last but not least – dva spřízněné podniky v centru Plzně. Do kaváren Le Frenchie vás v letních měsících naláká plně obsazená zahrádka, která jasně vypovídá o tom, že si tu opravdu pochutnáte. Můžete si vybrat ze dvou poboček – ve Smetanových sadech nebo na náměstí Republiky na rohu s Pražskou ulicí. Na náměstí najdete také The Fresh Bar, ve kterém si pochutnáte kromě kávových specialit třeba na smoothie, fresh džusech nebo dalších zdravých pochoutkách.

kavárna The Fresh Bar Plzeň

Kafe s tím nejkrásnějším výhledem – kavárna Terraza

Tenhle výhled vám vezme dech. V kavárně Terraza na střeše hotelu Central na náměstí Republiky si totiž užijete pohled na věž katedrály sv. Bartoloměje z bezprostřední blízkosti i krásné výhledy na centrum města. Terrazu doporučujeme i na romantické posezení za dlouhých letních večerů.

Pražírna a kavárna Orient Coffee

Slibovali jsme vám, že doby, kdy jste v Plzni o dobré espresso nezavadili, jsou pryč. A právě Orient Coffee je podnik, který jako jeden z prvních průkopníků začal Plzeňáky učit chodit na správně připravenou kávu. Tu jejich, na místě upraženou, si můžete zakoupit v obchůdku na náměstí Republiky nebo vychutnat v kavárně ve vnitrobloku. Za všechny kavárenské labužníky děkujeme Goranovi, majiteli Orient Coffee, že tady tu kávovou osvětu odstartoval a stále v ní pokračuje.

Na kafe k divadlu do Coffee Park

Impozantní výhled na velké plzeňské divadlo si užijete z útulné kavárny Coffee Park. Tahle kavárna je ideální volbou, pokud hledáte klidné posezení před začátkem divadelního představení. Posilnit se tu můžete lehkými sendviči, dortíky a samozřejmě výbornou kávou, kterou zde servírují hned několika způsoby.

 

Mitty Espresso Bakery Plzeň