Pivovarské muzeum

Plzeňské Pivovarské muzeum najdete v historickém centru v původním právovárečném domě z 15. století. Vypráví příběh výroby a pití piva od dávných dob až po současnost. Zábavná i poučná expozice potěší milovníky historie a pivovarnictví. K vidění je tu mimo jiné nejmenší pivní džbánek na světě i obří pivní džbán ze Sibiře nebo pivovarská laboratoř.

www.prazdrojvisit.cz

Otevírací doba

Duben – září: 10:00 – 18:00
Říjen – březen: 10:30 – 17:00
Leden: zavřeno

Polední přestávka – 12:15 – 12:45

 

Vstupné

Dospělí 100 Kč
Děti, studenti a senioři 80 Kč
Rodinné vstupné 220 Kč

MHD zastávka

Náměstí Republiky (Pražská)
01 02

hledat spojení

Veleslavínova 6
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Expozice

Podobnou expozici prý nenajdete nikde jinde na světě. Díky tomu, že Pivovarské muzeum sídlí v jediném dochovaném právovárečném domě v Plzni, dovedete si lépe představit, jakým způsobem se ve středověku pivo vařilo i pilo. Prohlédnete si původní pozdně gotickou sladovnu s humny, hvozdem a valečkou. Nahlédnete do středověkých ležáckých sklepů. Seznámíte se s historií výroby piva i dalšími pivovarskými profesemi, jako je bednářství, povoznictví i pohostinství. Ohromí vás kolekce korbelů a pivních lahví i sbírka pivovarských kuriozit.

Prohlídka muzea

Prohlídku muzea lze absolvovat individuálně kdykoliv během otevírací doby. K dispozici jsou tištěné průvodce i speciální mobilní aplikace pro návštěvníky. Pro starší 18 let je na závěr prohlídky připravena ochutnávka piva Pilsner Urquell. Budova Pivovarského muzea je podzemní chodbou propojena s Plzeňským historickým podzemím, které se svými 19 kilometry patří k nejrozsáhlejším podzemním systémům v Evropě. Návštěvu muzea a podzemí tak můžete snadno spojit. Vstupenky se kupují v jedné pokladně.


Prohlédněte si fotogalerii