Nově otevřeno v Plzni

Inspirace není nikdy dost, a to platí i pro oblast gastronomie. Plzeň se pomalu, ale jistě, stává gastronomickou velmocí. Přinášíme vám tipy na dva zbrusu nově otevřené podniky a dalších pár tipů na staronové podniky, které možná unikly vaší pozornosti. Na své si přijdou příznivci moderní i klasické kuchyně, streetfoodu, dobrého vína i craftového piva. Dobrou chuť!

 Zbrusu nové

Mapa gastropodniků a zajímavých konceptů, které v Plzni stojí za to navštívit, se neustále rozšiřuje. Výběr toho nejzajímavějšího z místní gastroscény pro vás mapujeme v sekci Gastro. Jednou za čas se vypravíme vyzkoušet nové podniky a je třeba říct, že lednové přírůstky vypadají velice slibně.

  • Fred bistro

Koncem ledna proběhla otvíračka dlouho očekávaného bistra Fred v Bezručově ulici (mapa) a od té doby se tu dveře netrhnou. Bistro ve skandinávském stylu se skvělým jídlem nabízí netradiční snídaně, obědy a drinky.  Výborná káva a výběr sladkých dezertů je samozřejmostí. Náš tip: Brambory v popelu a langoš s brynzou si prostě musíte dát.

  • Beseda 1901

V opravdu krásném historickém prostoru Měšťanské besedy (mapa) nově otevřel celodenní podnik Beseda 1901. Zajít sem můžete na snídaně, v týdnu na obědové menu a po celý den až do večera na vybrané pokrmy kombinující francouzskou a českou kuchyni. Skočte sem ale i jen tak na drink nebo vína na skleničku. Vládne tu pohodová a klidná atmosféra a když budete mít štěstí, k posezení vám živě zahraje pianista.

Nová meníčka

Nový rok přináší do restaurací gastronomické novinky. Vyzkoušejte nová meníčka v Pivstru, Buffalo Burger nebo v Cavinu.

Staronové podniky…

…aneb co vám možná uniklo. V Plzni se v minulém roce otevřela spousta podniků a občas máme pocit, že o některých z nich pořád všichni neví. Takže připomínáme:

  • Obriy restaurant

Restaurace Obriy v Rooseveltově ulici (mapa) nabízí pestrou nabídku tradičních ukrajinských specialit. Pochutnáte si tu na boršči, pelmeních, a na své si rozhodně přijdou i milovníci masa a ryb.

  • Prostě bistro

Arabské bistro najdete hned u památníku Díky, Ameriko! na křižovatce U Práce (mapa). Na výběr máte z různých hummus talířů, tortil a sendvičů, salátů nebo zeleninové shakshuky a musaky. Na své si tu přijdou i vegetariáni a vegani.

  • Snax food bar

Na výborný streetfood a craftové pivo můžete zavítat do podniku Snax foodbar u sadů Petatřicátníků. Na adrese Palackého 8 (mapa) si můžete pochutnat na burgeru, hotdogu, quesadille nebo třeba fish and chips. Na čepu najdete hned několik pivních stylů z pivovaru The Barn Beer Company a Radouš.

  • Spilka

Legendární Hospoda Na Spilce v plzeňském pivovaru je otevřená v novém kabátě. Ozkoušejte kompletně nové menu, které nabízí českou klasiku v moderním pojetí, a užijte si krásně zrekonstruovaný interiér, ať už jdete do pivovaru na prohlídku, koncert nebo za gastrozážitkem.

Prohlédněte si fotogalerii