Nově otevřeno v Plzni

V květnu už se opět otevřou kavárny a restaurace, a tak je na čase začít objevovat všechno nové, co se v Plzni během začátku roku objevilo. Mrkněte na náš přehled nově otevřených podniků, které by neměl vynechat žádný #foodlover. Načerpejte inspiraci, kam nově zajít na skvělou kávu a oběd, pro čerstvé pečivo nebo skleničku něčeho dobrého.Café Beseda

Kavárna v Měšťanské Besedě dostala po rekonstrukci nový vzhled. Nejen před kulturou sem můžete zajít na něco dobrého k jídlu i pití. Kavárna je otevřena celý týden, nabízí polední menu i výběr menších i velkých jídel ze stálého nabídky.

Plzeňka Plzeň

Kdo by si snad ještě nevšimnul, pivnice Šenk v Riegrově ulici se změnila na Plzeňku, také pivnici, ale s modernějším duchem. K výborně ošetřenému plzeňskému pivu si tu můžete vybrat z široké nabídky české kuchyně.

Na břehu Rhóny

Oblíbená pražská vinárna Na břehu Rhóny otevřela svou pobočku také v centru Plzně v Bezručově ulici. Ve stylovém interiéru v provensálském duchu tu ochutnáte výběr z malých francouzských vinařství z údolí řeky Rhóny k vínu také něco dobrého na zub.

Walter • Brunch Coffee Drinks

Od té doby co kavárna Walter otevřela, dveře se tu netrhnou. Na jejich vyladěné víkendové brunche si tedy určitě udělejte rezervaci. Během dne sem můžete zajít také na skvělé drinky a snacky. Vyhlášené jsou tu koblížky plněné slaným karamelem. A skvělá káva k tomu je samozřejmostí.

Tommes Frites

Kousek nad Měšťanskou Besedou je otevřená nová hranolkárna Tommes Frites. Každý den kromě víkendů sem můžete zajít na pravé hranolky, tak jak je dělají v Belgii – smažené na hovězím loji s pořádnou porcí omáčky, kterých je tu na výběr hned několik.

Pekárna Croûte

Nově otevřenou řemeslnou Croûte pekárnu nemůžete v Bezručově ulici díky její vůni minout. V její nabídce najdete kromě tradičního pečiva také ořechový a kmínový chléb, čerstvé francouzské croissanty, křupavé bagety a čokorolky.

Korjo-saram speciality

Okolí Kollárovy ulice poslední dobou žije a do party nových podniků se přidalo korejské bistro Korjo-saram. Zajít sem můžete během dne na oběd, nebo si s sebou domů koupit zdravé zeleninové saláty kimchi a další korejské lahůdky.

Kavárna a pražírna Palasio

Už za týden se pod heslem #zaskvelymespressem v Rooseveltově ulici otevře kavárna a pražírna Palasio. Kavárna láká na vybranou kávu z Ugandy a netradiční kávové speciality. Kdo z vás už někdy ochutnal kávu s vajíčkem nebo čajové espresso?

Enjoy Coffee Martinská

Oblíbená kavárna Enjoy Coffee otevřela svou druhou pobočku v Martinské ulici. Zajít sem můžete každý den na snídani za férové ceny, výborné dorty a kávu.

Prohlédněte si fotogalerii