Nově otevřeno v Plzni

Na pohodové letní posedávání na zahrádkách si musíme ještě pár měsíců počkat, to ale neznamená, že si plzeňskou gastroscénu nemůžete užívat plnými doušky. Připravili jsme pro vás pár tipů na nové podniky v Plzni. Některé z nich byly otevřeny teprve nedávno, některé jsou tu už o chvilku déle, ale možná jste ještě neměli tu čest. Tak si vyberte, na co máte chuť!

 Hospoda Na Spilce

Letos v létě se po rekonstrukci opět otevřela Hospoda Na Spilce, kterou najdete přímo na nádvoří pivovaru. Kromě bezkonkurenčního piva Pilsner Urquell nabízí svěží menu plné tradičních českých jídel v moderním pojetí. Suroviny do kuchyně dodávají lokální farmáři z Plzeňského kraje.

Cantina

Milovníci italské kuchyně mají v Plzni zase o jedno útočiště víc. Bohatou gastronomickou nabídku Riegrovy ulice nedávno doplnila italská restaurace Cantina. Přijďte ochutnat čerstvou italskou pastu, lahodné mořské plody anebo jen posedět s vínem a uzobávat z pestré nabídky sýrů, oliv nebo uzenin.

Prosekárna Plzeň

Pokud jste už někdy v jiném městě navštívili Prosekárnu, určitě víte, co od ní očekávat. Tenhle ráj pro všechny fanoušky prosecca najdete už i v Plzni v Malé ulici nedaleko náměstí Republiky. Věřte nám, že pokud sem vyrazíte na rande nebo posezení s přáteli, u jedné sklenky nezůstanete.

Pekárna Croûte

Croûte pekárnu nemůžete v Bezručově ulici díky její vůni minout a od té doby, co tu peče své skvostné croissanty a chléb, si ji zamilovalo už nespočet Plzeňáků. V její nabídce najdete kromě tradičního pečiva také ořechový a kmínový chléb, croissanty nasladko i naslano, křupavé bagety a čokorolky.

Osteria Garage

Oblíbené italské restauraci Osteria přibyl v prosinci mladší sourozenec, na Slovanech se otevřela nová Osteria Garage. Stejně jako v pobočce v centru města v Martinské ulici tu ochutnáte výbornou italskou kuchyni, dáte si pizzu, která se skoro nevejde na stůl, a vyberete si z široké nabídky italských vín.

Mitty

Od té doby, co nedaleko kavárny Walter otevřela bratrská pobočka Mitty, se tu dveře netrhnou. Tento espresso bar se specializuje na sladké pečivo a řemeslný chléb, nakoupíte tu ale i další speciality. Ke kávě doporučujeme marakujový koláček, k rychlému obědu třeba kimchi grilled cheese sendvič.

Prohlédněte si fotogalerii