Nově otevřeno v Plzni

Pohodové letní posedávání na zahrádkách už je pomalu minulostí, to ale neznamená, že si plzeňskou gastroscénu nemůžete užívat plnými doušky. Připravili jsme pro vás pár tipů na nové podniky v Plzni. Některé z nich byly otevřeny teprve nedávno, některé jsou tu už o chvilku déle, ale možná jste ještě neměli tu čest. Tak si vyberte, na co máte chuť!

 Hospoda Na Spilce

Letos v létě se po rekonstrukci opět otevřela Hospoda Na Spilce, kterou najdete přímo na nádvoří pivovaru. Kromě bezkonkurenčního piva Pilsner Urquell nabízí svěží menu plné tradičních českých jídel v moderním pojetí. Suroviny do kuchyně dodávají lokální farmáři z Plzeňského kraje.

Cantina

Milovníci italské kuchyně mají v Plzni zase o jedno útočiště víc. Bohatou gastronomickou nabídku Riegrovy ulice nedávno doplnila italská restaurace Cantina. Přijďte ochutnat čerstvou italskou pastu, lahodné mořské plody anebo jen posedět s vínem a uzobávat z pestré nabídky sýrů, oliv nebo uzenin.

Prosekárna Plzeň

Pokud jste už někdy v jiném městě navštívili Prosekárnu, určitě víte, co od ní očekávat. Tenhle ráj pro všechny fanoušky prosecca najdete už i v Plzni v Malé ulici nedaleko náměstí Republiky. Věřte nám, že pokud sem vyrazíte na rande nebo posezení s přáteli, u jedné sklenky nezůstanete.

Pekárna Croûte

Croûte pekárnu nemůžete v Bezručově ulici díky její vůni minout a od té doby, co tu peče své skvostné croissanty a chléb, si ji zamilovalo už nespočet Plzeňáků. V její nabídce najdete kromě tradičního pečiva také ořechový a kmínový chléb, croissanty nasladko i naslano, křupavé bagety a čokorolky.

Korjo-saram speciality

Korejské bistro Korjo-saram jste možná v minulosti znali z farmářských trhů. Už nějakou dobu však působí na nové adrese Klatovská třída 6 (s vchodem z Tylovy ulice). Zajít sem můžete během dne na oběd nebo si s sebou domů koupit zdravé zeleninové saláty kimchi a další korejské lahůdky.

Mitty

Od té doby, co nedaleko kavárny Walter otevřela bratrská pobočka Mitty, se tu dveře netrhnou. Tento espresso bar se specializuje na sladké pečivo a řemeslný chléb, nakoupíte tu ale i další speciality. Ke kávě doporučujeme marakujový koláček, k rychlému obědu třeba kimchi grilled cheese sendvič.

Prohlédněte si fotogalerii