Farmářské trhy

Každé sobotní dopoledne v Plzni si můžete zpříjemnit na farmářských trzích na náměstí Republiky. Týden co týden vás tu mezi 8 a 12 hodinou čeká zhruba padesát stánků, kde s jistotou nakoupíte kvalitní potraviny na víkendový oběd i zásoby do spíže od místních farmářů a prodejců masa a uzenin, sezonní zeleninu a ovoce nebo čerstvé pečivo.

Odkaz na akci

Farmářské trhy v Plzni na náměstí Republiky.
25.03.2023 - 16.12.2023
Vstup je zdarma

Tradice Plzeňských farmářských trhů

Na Plzeňských farmářských trzích můžete ochutnat a zakoupit kvalitní, autentické lokální potraviny pěstované a zpracovávané s láskou a respektem k zákazníkům. Stánkaři, pěstitelé a chovatelé pracují s ohledem k životnímu prostředí, své produkty tu tedy nabízí i mnoho držitelů různých certifikátů – místní produkt, systém integrované produkce, bio apod.

Na jaké stánky a produkty se můžete těšit?

Stánky jsou týden co týden obměňovány. Jistě tu však nakoupíte pečivo od plzeňských pekařství Sebera, Zídková nebo Bayer. Kvalitní maso seženete z uzenin Kaiser, mléčné produkty zase z farmy Spůle. Výborné marmelády a pečené čaje nakoupíte u Macháčků, kromě toho tu seženete oleje, sýry, voňavé koření a dokonce i dřevěné hračky.

Náš tip: Co se sobotní snídaně či brzkého oběda týče, doporučujeme sekanou v housce nebo burger u Vojenic. Dále u Bubeníčků si můžete pochutnat na párcích nebo u Francouze ochutnat lahodný toast se sýrem. O sladkou tečku na závěr se postará kavárna Anděl. Se svým širokým výběrem koláčů a dortů potěší nejednoho milovníka sladkého.

 

Farmářské trhy