Kam v Plzni na to nejlepší kafe s sebou?

Jasně, možná těmito tipy ty pravé kavárenské povaleče tolik nepotěšíme. Protože co je lepší, než se v útulné kavárně rozvalit na pohodlný gauč, objednat ideálně nekonečné café latte a začíst se do vaší oblíbené knihy? Nebudeme porovnávat jablka s hruškami, jen bychom vám chtěli říct, že výbornou kávu si v Plzni vychutnáte klidně i za chůze venku. A máme pro vás pár tipů, kam pro ni.Nad divadlem pod divadlem nikdo nesmí stát: Walter nebo Coffee Park

Loni v létě otevřená kavárna Walter se zahrádkou pod Divadlem J. K. Tyla se rychle stala velkým must-have všech plzeňských kafíčkářů. Nabízí geniální brunche, dortíky i třeba polévky. Na tyhle dobroty si sem ale zajdete jindy, dneska nám jde hlavně o kafe. A to umí Walter tak skvěle, že i v tom kelímku vás dostane do kolen (resp. postaví na nohy).

Když naopak k divadlu přijdete shora, narazíte cestou na novou kavárnu Coffee Park. Teď sice není možné v ní posedět a užít si ten impozantní výhled na velké plzeňské divadlo, ale kávu a něco sladkého na cestu tu rozhodně dostanete. A na to divadlo se pak nemusíte jen dívat, klidně si ho obejděte ze všech stran.

Kam pro kafe cestou z trhů

Přímo na náměstí Republiky se zastavte v Orient Coffee, kde si můžete koupit i čerstvě praženou kávu na doma, nebo v ráji avokádových chlebíků a smoothies všeho druhu – FRESH BARU.

Káva s vůní industriálu v Papírně

Proti proudu řeky Radbuzy si dejte vycházku s výhledem na industriální dominanty města. Začít můžete už u Plzeňského Prazdroje nebo se na cestu napojit jinde, vaším cílem každopádně bude kafe v Papírně. S sebou si můžete vzít i něco k snědku, cool atmosféra i v zimě tu nechybí

Šálky a špunty v centru města

Obě kavárny Šálek & Špunt – U BrankyNa Náplavce – stojí za vaši pozornost. Pobočka na krásném mostě nad Radbuzou i kavárna U Branky jsou připraveny vás z okýnka zásobovat lahodnou kávou i dortíky. Zastavte se tu při bloumání centrem Plzně, prohlédněte si cestou některou venkovní výstavu nebo si projděte ulici Bedřicha Smetany, podle odborníků jednu z nejvíc insta-friendly ulic města!

Pro kafe a dobrou náladu do Pappa Coffee a na procházku do Mlýnské strouhy

Když při procházce historickým centrem zabloudíte k Pivovarskému muzeu ve Veleslavínově ulici, udělá vám tu radost otevřené okýnko kavárny Pappa Coffee. Tento rodinný podnik je vyhlášený nejen výbornou kávou, ale také přátelskou atmosférou a geniálními věnečky nebo buchtami. Když zrovna budou v nabídce, určitě je dostanete i s sebou. Projít se pak můžete přes Sady 5. května do Mlýnské strouhy a když se vám bude chtít, prodlužte si to až do Štruncových sadů k fotbalovému stadionu a soutoku Radbuzy a Mže. Tam najdete novou nejen cyklokavárnu Bike Heart.