5 dobrých důvodů, proč v zimě vyrazit do Plzně

V Plzni je to prima za každého počasí a v každé roční době. Nevěříte?  A kdy jste byli naposledy v Plzni? Na zimní výlet či dovolenou nemusíte jenom na hory. Dejte Plzni šanci vám ukázat, že za pohodou, dobrým jídlem i netradičními zážitky můžete vyrazit i do čtvrtého největšího města v Česku. Kam se podívat a co zažít? Připravili jsme pro vás zimní pozvánku, které se dá stěží odolat.Předvánoční Plzeň se vám bude líbit

Zapomeňte už jednou provždy na stereotypní obrázek šedivé Plzně s kouřícími komíny z minulého století. Svátečně vyzdobené historické centrum a pohodová atmosféra adventních trhů nám bezpochyby dají za pravdu. Speciální vánoční atmosféru si můžete užít také na Adventních prohlídkách katedrály sv. Bartolomeje. Nadstandardní zážitek nabízí v prosinci také Plzeňský Prazdroj, který v pátek a sobotu láká na speciální prohlídky s bohatou degustací a pivním kvízem. Na rozšířenou degustaci a prohlídku výroby můžete v neděli dopoledne vyrazit také do Bohemia Sektu ve Sterém Plzenci.

Objevíte interiéry od slavného architekta Loose

Pokud patříte k milovníkům nadčasové architektury, možná jste v Praze navštívili Müllerovu či Winternitzovu vilu, obě navržené Adolfem Loosem. V Plzni si můžete na třech pravidelných prohlídkových trasách prohlédnout hned čtyři interiéry navržené tímto světoznámým architektem. Vedle nedávno otevřené Semlerovy rezidence jsou tu k vidění ještě interiéry bytů Voglových a Krausových a Brummelův dům.

Užijete si místní pohostinnost

Poslední víkend v lednu, únoru a březnu můžete využít zvýhodněných pobytových balíčků v rámci akce Plzeňské hotelové noci. K rezervaci v hotelu dle vašeho výběru dostanete jako bonus hned několik zážitků, mezi nimi slevu na prohlídku Plzeňského Prazdroje, volný vstup do Pivovarského muzea či na jednu z prohlídkových tras v Loosových interiérech. Pokud si vyberete poslední březnový víkend, můžete se stát VIP hosty festivalu světla BLIK BLIK.

Poznáte místa, kde jste možná nebyli

Možná kolem Plzně projíždíte, třeba jste tu i nedávno byli. Ale co takhle si ji tentokrát opravdu prohlédnout? Po rozsáhlých rekonstrukcích se nedávno otevřely návštěvníkům jak gotická katedrála sv. Bartoloměje, tak Velká synagoga. Obě můžete obdivovat na komentovaných prohlídkách. Další z turistických novinek je experimentální pivovar Proud. Najdete ho v budově bývalé elektrocentrály přímo v areálu Plzeňského Prazdroje. Můžete se sem vydat na fundovanou prohlídku zakončenou degustací místních řemeslných piv.

A navíc si pochutnáte

Jasně, v Plzni najdete řadu klasických pivních hospod s tradiční českou nabídkou. Ale pokud se v něčem západočeská metropole v posledních pár letech posunula dopředu, je to rozhodně gastro. Z Prahy se jezdí nejen za prvotřídní pizzou do Da Pietra. Přímo v historickém centru nejdete hned několik zajímavých míst a konceptů, mezi nimi třeba Pivstro, Zlatou krávu, Štipec nebo Lékárnu. Ani o dobrou kávu a prvotřídní zákusky tu není nouze. Zkuste třeba Walter, Šálek & Špunt nebo Le Frenchie.

Ještě jsme vás nepřesvědčili? Řadu dalších důvodů, proč si udělat výlet do Plzně, najdete na webu www.visitplzen.eu.

Prohlédněte si fotogalerii