Prohlídky katedrály sv. Bartoloměje

Katedrála sv. Bartoloměje prošla celkovou rekonstrukcí, díky níž interiér katedrály výrazně omládl a zkrásněl. Vznikla i nová podkrovní expozice, kam se návštěvníci dříve neměli možnost podívat. Komentované prohlídky se konají pravidelně každou a v sobotu. Naši průvodci vás provedou nejen interiérem katedrály (od 16:00), ale také věží s podkrovím (od 17:30 hodin).

Odkaz na akci

Komentované prohlídky katedrály sv. bartoloměje v Plzni
06.07.2024 - 28.09.2024
100 - 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Můžete si vybrat ze dvou komentovaných prohlídek, na kterých vám náš gotický klenot ukážeme.

Komentovaná prohlídka podkroví a věže katedrály sv. Bartoloměje

Průvodce vás na této prohlídce provede novou expozicí umístěnou v podkroví. Věž katedrály sv. Bartoloměje se pyšní titulem nejvyšší kostelní věže v Česku. Komentovaná prohlídka vás seznámí s historií zvonů a stavby katedrály. Budete mít jedinečnou příležitost obdivovat původní krov a chybět nebude závěrečný výstup na věžní ochoz. Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let, součástí prohlídky není návštěva interiéru katedrály.

  • Prohlídka podkroví s průvodcem se koná každou sobotu od 17:30 a trvá zhruba hodinu.
  • bezbariérově nepřístupné

Komentovaná prohlídka interiéru katedrály sv. Bartoloměje

Přijďte se podívat nejen na kompletně opravený interiér včetně veškerého vybavení. Během komentované prohlídky interiéru se seznámíte s historií stavby katedrály, nahlédnete do Šternberské kaple, budete obdivovat nádherná vitrážová okna a dozvíte se více o krásném slohu a madoně. Součástí této prohlídky není návštěva věže a podkroví.

  • Interiér katedrály je s průvodcem přístupný každou sobotu vždy od 16 hodin. Prohlídka trvá zhruba hodinu.
  • bezbariérový přístup

Západ slunce v Plzni katedrála sv. Bartoloměje