Prohlídky katedrály sv. Bartoloměje

Taky už se nemůžete dočkat prohlídek nově zrekonstruované katedrály sv. Bartoloměje? Nedivíme se, rozhodně je na co se těšit. Prohlídky startují 7. června a už teď si můžete zakoupit vstupenky. Naši průvodci vás provedou nejen interiérem katedrály, ale také věží s podkrovím, do něhož se v minulosti návštěvníci nedostali a kde je nyní nová expozice.

Odkaz na akci

Komentované prohlídky katedrály sv. bartoloměje v Plzni
07.06.2021 - 31.08.2021
80 - 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni se po 100 letech dočkala celkové rekonstrukce. Plzeňská madona byla sejmuta z oltáře po 76 letech. Znamená to, že znovuotevření dominanty města je historickou a zcela jedinečnou událostí.

Komentovaná prohlídka podkroví a věže katedrály sv. Bartoloměje

Průvodce vás na prohlídce provede novou expozici umístěnou v podkroví. Věž katedrály sv. Bartoloměje se pyšní titulem nejvyšší kostelní věže v Česku. Komentovaná prohlídka vás seznámí s historií zvonů a stavby katedrály. Budete mít jedinečnou příležitost obdivovat původní krov a chybět nebude závěrečný výstup na věžní ochoz. Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let.

  • Prohlídka podkroví s průvodcem se koná v pondělí, úterý, středu, sobotu a neděli vždy od 17:30 a trvá zhruba hodinu.

Komentovaná prohlídka interiéru katedrály sv. Bartoloměje

Přijďte se podívat nejen na kompletně opravený interiér včetně veškerého vybavení, ale i na novou expozici umístěnou v podkroví. Během komentované prohlídky interiéru se seznámíte s historií stavby katedrály, nahlédnete do Šternberské kaple, budete obdivovat nádherná vitrážová okna a dozvíte se více o krásném slohu a madoně.

  • Interiér katedrály je s průvodcem přístupný v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli vždy od 16 hodin. Prohlídka trvá zhruba hodinu.

Západ slunce v Plzni katedrála sv. Bartoloměje