Prohlídky katedrály sv. Bartoloměje

Nestihli jste v minulém roce prohlídku nově zrekonstruované katedrály sv. Bartoloměje? Nevadí, jelikož i letos budou prohlídky pravidelně probíhat každé úterý a sobotu. Naši průvodci vás provedou nejen interiérem katedrály, ale také věží s podkrovím, do něhož se v minulosti návštěvníci nedostali a kde je nyní nová expozice.

Odkaz na akci

Komentované prohlídky katedrály sv. bartoloměje v Plzni
07.06.2021 - 30.10.2022
80 - 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni se po 100 letech dočkala celkové rekonstrukce. Plzeňská madona byla sejmuta z oltáře po 76 letech. Znamená to, že znovuotevření dominanty města je historickou a zcela jedinečnou událostí. Můžete si vybrat ze dvou komentovaných prohlídek, na kterých vám náš gotický klenot ukážeme.

Komentovaná prohlídka podkroví a věže katedrály sv. Bartoloměje

Průvodce vás na této prohlídce provede novou expozicí umístěnou v podkroví. Věž katedrály sv. Bartoloměje se pyšní titulem nejvyšší kostelní věže v Česku. Komentovaná prohlídka vás seznámí s historií zvonů a stavby katedrály. Budete mít jedinečnou příležitost obdivovat původní krov a chybět nebude závěrečný výstup na věžní ochoz. Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let, součástí prohlídky není návštěva interiéru katedrály.

  • Prohlídka podkroví s průvodcem se koná v úterý a sobotu vždy od 17:30 a trvá zhruba hodinu.
  • bezbariérově nepřístupné

Komentovaná prohlídka interiéru katedrály sv. Bartoloměje

Přijďte se podívat nejen na kompletně opravený interiér včetně veškerého vybavení. Během komentované prohlídky interiéru se seznámíte s historií stavby katedrály, nahlédnete do Šternberské kaple, budete obdivovat nádherná vitrážová okna a dozvíte se více o krásném slohu a madoně. Součástí této prohlídky není návštěva věže a podkroví.

  • Interiér katedrály je s průvodcem přístupný v úterý a sobotu vždy od 16 hodin. Prohlídka trvá zhruba hodinu.
  • bezbariérový přístup

Západ slunce v Plzni katedrála sv. Bartoloměje