Moderní kuchyně

Láká vás neobvyklé jídlo a gastronomické zážitky?

Máme pro vás tipy na podniky v Plzni, kde si můžete pochutnat na české a jiné gastronomii v moderním pojetí.Pivstro – Brewhemian Beer Bistro

Pivní bistro spojuje několik druhů čepovaných piv z minipivovarů a severoamerickou kuchyni. Na čepu tu mimo jiné najdete House Ale z minipivovaru Zhůřák, pivo vařené speciálně pro výčep Pivstra, belgické Delirium Tremens i plzeňskou dvanáctku.

Srdcovka Corso

Neotřelý koncept kuchyně, který spojuje to staré dobré s novým moderním, nabízí restaurace Srdcovka na okraji Kopeckého sadů. Můžete tu ochutnat lokální i světovou kuchyni, grilované pokrmy připravované na dřevěném uhlí i lahodné plzeňské pivo čepované přímo z tanku. V denním menu najdete tradiční jídla i neotřelé speciality připravované ze sezonních surovin.

Da Pietro Grill

Hned vedle vyhlášené pizzerie Da Pietro ve Smetanových sadech najdete restauraci Da Pietro Grill, která vás nadchne svým neapolským street foodem, vymazlenými burgery, ale i zajímavou nabídkou naturálních vín. Na menu nechybí steaky připravované na grilu v restauraci přímo před vašima očima.

Restaurace Za oponou

Za oponu Nového Divadla v Plzni můžete vyrazit do restaurace s příznačným názvem Za oponou. Příjemná a útulná restaurace je samozřejmě otevřena nejen pro herce, muzikanty a jiné divadelníky, ale i pro veřejnost. Zajít sem můžete na sklenku vybraného moravského vína a výbornou večeři před divadelním představením. Pravidelně tu pořádají také řízené degustace a párování vín s jídlem.

Zlatá kráva Bandaska

Nedaleko náměstí Republiky otevřelo pivní bistro farmářského pivovaru Zlatá kráva z Nepomuku. V nabídce najdete jak svěží ležáky, tak polotmavé speciály nebo třeba pšeničné pivo. A až uvidíte nabídku dobrot z kuchyně, nebudete vědět, co si dát dřív.

Comix Kitchen & Bar

Poctivou moderní českou kuchyni i speciality ze světa nabízí restaurace Comix v Mrakodrapu na Anglickém nábřeží. Ať už si dáte steak, žebra nebo burger, místní šéfkuchař připravuje jídla, která chutnají až do posledního sousta. Zajímavý interiér zdobí komiksové kresby. Samozřejmě nechybí prvotřídně čepovaná plzeň.

Štipec – nejen bistro v Riegrovce

Štipec je další důkaz toho, že Riegrova ulice se stává hlavní třídou pro všechny „foodies“. Najdete tu příjemné bistro se zahrádkou, které se specializuje na bramborové lokše plněné třeba trhaným masem, čerstvou zeleninou a sýrem nebo i sladkou náplní.

Angus Steak House

Pokud jste milovníci grilovaných steaků, kvalitního masa a romantické atmosféry, vydejte uličkami z náměstí do restaurace Angus Steak House v Mlýnské strouze, alias plzeňských Benátkách. Pohodové místo s umělým jezírkem obklopené zelení je součástí městských sadů, posedíte tu v klidné atmosféře na terásce u vody.