Česká klasika

Kam v Plzni na tradiční i moderní českou kuchyni? 

Na pochoutky ze světových kuchyní můžeme dnes i u nás vyrazit každý den. Občas se ale sebevětšímu milovníkovi exotiky zasteskne po staré dobré svíčkové na smetaně nebo knedlu-zelu-vepřu. Kam v Plzni vyrazit na echt české dobroty?U Salzmannů

Nejstarší hospoda v Plzni funguje již od roku 1637. Ve stylové atmosféře si pochutnáte nejen na plzeňském pivu ale i tradičních českých specialitách. U Salzmannů se navíc můžete i ubytovat a strávíte tak noc přímo v srdci města.

Pivovarský šenk Na Parkánu

Stejně jako U Salzmannů je i pivnice Na Parkánu jedna z těch, které se zapsaly do plzeňské pivní historie. Pochutnáte si tu na tradičních jídlech k pivu i guláši nebo svíčkové. Prostě kompletně český gastronomický zážitek.

Švejk restaurant U Pětatřicátníků

V Riegrově ulici máte kromě Plzeňky na výběr i restauraci Švejk. Na vepřovou krkovičku se zelím a domácím bramborovým knedlíkem vás Švejk určitě naláká. V létě navíc můžete posedět na zahrádce ve vnitrobloku, ze které je krásný výhled na věž katedrály Sv. Bartoloměje.

 

Lokál Pod divadlem

Lokál je již zavedená a dobře známá značka. Všechny jeho pobočky, včetně té plzeňské pod Divadlem J. K. Tyla, jsou kromě perfektně načepovaného piva z tanku známé nabídkou tradičních českých jídel. Hovězí na česneku se špenátem a bramborovými knedlíky doporučuje 9 z 10 Plzeňáků.

Plzeňka

Nedaleko náměstí Republiky najdete také restauraci Plzeňka. Pochutnáte si tu na českých specialitách, jako je vepřové koleno, uzená žebra nebo řízky všeho druhu. K tomu samozřejmě nechybí precizně načepované pivo.

Šenk a restaurace Lékárna

Restaurace a pivnice s tím nejkrásnějším výhledem od stolu přímo na katedrálu sv. Bartoloměje a útulnou zahrádkou ve vnitrobloku. Vychutnáte si tu tankovou plzeň té nejlepší kvality a z jídelního lístku si vyberete české pochoutky v tradičním i moderním pojetí.

Prohlédněte si fotogalerii