Česká kuchyně

Kam v Plzni na tradiční i moderní českou kuchyni? 

Na pochoutky ze světových kuchyní můžeme dnes i u nás vyrazit každý den. Občas se ale sebevětšímu milovníkovi exotiky zasteskne po staré dobré svíčkové na smetaně nebo knedlu-zelu-vepřu. Kam v Plzni vyrazit na echt české dobroty?U Salzmannů

Nejstarší hospoda v Plzni funguje již od roku 1637. Ve stylové atmosféře si pochutnáte nejen na plzeňském pivu ale i tradičních českých specialitách. U Salzmannů se navíc můžete i ubytovat a strávíte tak noc přímo v srdci města.

Pivovarský šenk Na Parkánu

Stejně jako U Salzmannů je i pivnice Na Parkánu jedna z těch, které se zapsaly do plzeňské pivní historie. Pochutnáte si tu na tradičních jídlech k pivu i guláši nebo svíčkové. Prostě kompletně český gastronomický zážitek.

Plzeňka Plzeň

Nedaleko náměstí Republiky najdete také restauraci Plzeňka. Pochutnáte si tu na českých specialitách, jako je vepřové koleno, uzená žebra nebo řízky všeho druhu. K tomu samozřejmě nechybí precizně načepované pivo.

Švejk restaurant U Pětatřicátníků

V Riegrově ulici máte kromě Plzeňky na výběr i restauraci Švejk. Na vepřovou krkovičku se zelím a domácím bramborovým knedlíkem vás Švejk určitě naláká. V létě navíc můžete posedět na zahrádce ve vnitrobloku, ze které je krásný výhled na věž katedrály Sv. Bartoloměje.

Lokál Pod divadlem

Lokál je již zavedená a dobře známá značka. Všechny jeho pobočky, včetně té plzeňské pod Divadlem J. K. Tyla, jsou kromě perfektně načepovaného piva z tanku známé nabídkou tradičních českých jídel. Hovězí na česneku se špenátem a bramborovými knedlíky doporučuje 9 z 10 Plzeňáků.

Comix

Poctivou moderní českou kuchyni i speciality ze světa nabízí restaurace Comix v jednom z vnitrobloků náměstí Republiky. Ať už si dáte steak, žebra nebo burger, místní šéfkuchař připravuje jídla, která chutnají až do posledního sousta. Zajímavý interiér zdobí komiksové kresby. Samozřejmě nechybí prvotřídně čepovaná plzeň.

Srdcovka Corso

Neotřelý koncept kuchyně, který spojuje to staré dobré s novým moderním, nabízí restaurace Srdcovka na okraji Kopeckého sadů. Můžete tu ochutnat lokální i světovou kuchyni, grilované pokrmy připravované na dřevěném uhlí i lahodné plzeňské pivo čepované přímo z tanku. V denním menu najdete tradiční jídla i neotřelé speciality připravované ze sezonních surovin.

Prohlédněte si fotogalerii