Česká kuchyně

Kam v Plzni na tradiční i moderní českou kuchyni? 

Na pochoutky ze světových kuchyní můžeme dnes i u nás vyrazit každý den. Občas se ale sebevětšímu milovníkovi exotiky zasteskne po staré dobré svíčkové na smetaně nebo knedlu-zelu-vepřu. Kam v Plzni vyrazit na echt české dobroty?U Salzmannů

Nejstarší hospoda v Plzni funguje již od roku 1637. Ve stylové atmosféře si pochutnáte nejen na plzeňském pivu ale i tradičních českých specialitách. U Salzmannů se navíc můžete i ubytovat a strávíte tak noc přímo v srdci města.

Pivovarský šenk Na Parkánu

Stejně jako U Salzmannů je i pivnice Na Parkánu jedna z těch, které se zapsaly do plzeňské pivní historie. Pochutnáte si tu na tradičních jídlech k pivu i guláši nebo svíčkové. Prostě kompletně český gastronomický zážitek.

Švejk restaurant U Pětatřicátníků

V Riegrově ulici máte kromě Plzeňky na výběr i restauraci Švejk. Na vepřovou krkovičku se zelím a domácím bramborovým knedlíkem vás Švejk určitě naláká. V létě navíc můžete posedět na zahrádce ve vnitrobloku, ze které je krásný výhled na věž katedrály Sv. Bartoloměje.

Lokál Pod divadlem

Lokál je již zavedená a dobře známá značka. Všechny jeho pobočky, včetně té plzeňské pod Divadlem J. K. Tyla, jsou kromě perfektně načepovaného piva z tanku známé nabídkou tradičních českých jídel. Hovězí na česneku se špenátem a bramborovými knedlíky doporučuje 9 z 10 Plzeňáků.

Plzeňka Plzeň

Nedaleko náměstí Republiky najdete také restauraci Plzeňka. Pochutnáte si tu na českých specialitách, jako je vepřové koleno, uzená žebra nebo řízky všeho druhu. K tomu samozřejmě nechybí precizně načepované pivo.

Srdcovka Corso

Neotřelý koncept kuchyně, který spojuje to staré dobré s novým moderním, nabízí restaurace Srdcovka na okraji Kopeckého sadů. Můžete tu ochutnat lokální i světovou kuchyni, grilované pokrmy připravované na dřevěném uhlí i lahodné plzeňské pivo čepované přímo z tanku. V denním menu najdete tradiční jídla i neotřelé speciality připravované ze sezonních surovin.

Prohlédněte si fotogalerii