Italská kuchyně

Kam v Plzni na italskou kuchyni?

Kde si v Plzni dáte tu nejlepší pizzu nebo pravé italské rizoto? Vyberte si z našich tipů na pizzerie a italské restaurace. Pak už jen vybrat k jídlu to správné víno a budete se cítit jako ve středomoří.Pizzeria Da Pietro

Při procházce po sadech v centru města narazíte kousek pod Velkým divadlem na pizzerii Da Pietro. Pizza přímo z pece putuje na váš stůl. Nadýchanější neapolskou pizzu jsme v Plzni nenašli. Při návštěvě Plzně ji velebil i Emanuel Ridi.

Osteria Martinská & Osteria Garage

V Osterii najdete pestrou nabídku domácích těstovin, pizzy i italských vín. Pizzy v Osterii jsou pro opravdové jedlíky, často se totiž ani nevejdou na talíř. Nejlepší volbou na oběd je za nás pizza ve dvou napůl a affogato jako sladká tečka. Osterii najdete v centru města v Martinské ulici a pobočku Osteria Garage na Slovanech nedaleko bazénu a parku Chvojkovy lomy.

Restaurace Rango

Rango je jedna z nejoblíbenějších plzeňských restaurací, jejíž část se nachází v kamenném podzemí. Romantická večeře při svíčkách zaručena. V nabídce najdete výbornou pizzu, těstoviny, rizota i lehké saláty. Určitě si vyberete i z vinného baru.

Cantina

V příjemné a na skvělé jídlo bohaté Riegrově ulici najdete nově italskou restauraci Cantina. Pochutnáte si tu na čerstvé pastě, rybách i dobrotách k zakousnutí ke sklence vína. Při vybírání z menu máte možnosti si vybrat z několika druhů těstovin, které si dáte s vaší oblíbenou omáčkou či mořskými plody.

Ristorante Budino

Budino nedaleko Mlýnské strouhy je příjemné místo, kde od stolu vidíte přímo do kuchyně. Můžete si tak snadno ověřit, že všechny suroviny jsou kvalitní a opravdové. Když si objednáte carbonara, dostanete carbonara s pancettou a ne těstoviny se šunkou a s vajíčkem.

Pulcinella

Pokud nebudete trvat na tom, že musíte večeřet v centru, nechte se nalákat na Lochotín do restaurace Pulcinella. Vybírat můžete z pestré nabídky čerstvých těstovin, pizz i dezertů. Jestli máte rádi pizzu se smetanovým základem, pak Pulcinella je jasná volba.

Prohlédněte si fotogalerii