Italská kuchyně

Kam v Plzni na italskou kuchyni?

Kde si v Plzni dáte tu nejlepší pizzu nebo pravé italské rizoto? Vyberte si z našich tipů na pizzerie a italské restaurace. Pak už jen vybrat k jídlu to správné víno a budete se cítit jako ve středomoří.Pizzerie Da Pietro

Při procházce po sadech v centru města narazíte kousek pod Velkým divadlem na pizzerii Da Pietro. Pizza přímo z pece putuje na váš stůl. Nadýchanější neapolskou pizzu jsme v Plzni nenašli. Při návštěvě Plzně ji velebil i Emanuel Ridi.

Osteria Martinská

Krásné místo v centru Plzně a s pestrou nabídku domácích těstovin, pizzy i italských vín, to je restaurace Osteria Martinská. Pizzy v Osterii jsou pro opravdové jedlíky, často se totiž ani nevejdou na talíř. Nejlepší volbou na oběd je za nás pizza ve dvou napůl a affogato jako sladká tečka.

Restaurace Rango

Rango je jedna z nejoblíbenějších plzeňských restaurací, jejíž část se nachází v kamenném podzemí. Romantická večeře při svíčkách zaručena. V nabídce najdete výbornou pizzu, těstoviny, rizota i lehké saláty. Určitě si vyberete i z vinného baru.

Ristorante Budino

Budino nedaleko Mlýnské strouhy je příjemné místo, kde od stolu vidíte přímo do kuchyně. Můžete si tak snadno ověřit, že všechny suroviny jsou kvalitní a opravdové. Když si objednáte carbonara, dostanete carbonara s pancettou a ne těstoviny se šunkou a s vajíčkem.

Pulcinella

Pokud nebudete trvat na tom, že musíte večeřet v centru, nechte se nalákat na Lochotín do restaurace Pulcinella. Vybírat můžete z pestré nabídky čerstvých těstovin, pizz i dezertů. Jestli máte rádi pizzu se smetanovým základem, pak Pulcinella je jasná volba.

Prohlédněte si fotogalerii