Festival světla BLIK BLIK

Festival světla BLIK BLIK každý rok objevuje a rozsvěcuje jiná místa v Plzni a nabízí unikátní podívanou při večerní procházce. Vnitřní i venkovní světelné instalace se pokusí podmanit vaše smysly prostřednictvím nejrůznějších efektů. Těšit se můžete na světelné sochy a obrazy, videomapping nebo interaktivní hry od umělců z Čech i zahraničí. Letošní ročník BLIK BLIK festivalu je přesunut na neurčito.

Odkaz na akci

Videomapping na budově studijní a vědecké knihovny plzeň
27.03.2020 - 28.03.2020
50 - 100 Kč
Odkaz na vstupenky

Tradice založená Evropským hlavním městem kultury

První ročník festivalu BLIK BLIK se konal v roce 2015 jako součást programu Evropského hlavní města kultury. Od té doby láká každoročně více než 40 tisíc návštěvníků. Jednotlivé lokality i světelná díla se každoročně mění. Trasa však zpravidla neměří více než 2 km a provede vás určitou částí města v blízkosti centra.

Na co se můžete těšit na BLIK BLIK 2020?

Trasa festivalu je každý rok jiná a v roce 2020 vás zavede poprvé do přírody mimo centrum města – do Lobezského parku. Letos můžete navštívit 14 světelných instalací od umělců z Čech i zahraničí. Vstup na některé je symbolicky zpoplatněn, lístky můžete koupit v předprodeji nebo u jednotlivých instalací. Těšit se můžete mimo jiné na unikátní instalaci od japonského umělec Yasuhira Chida, který bude 10 dní splétat síť tenkých nití mezi stromy v parku, která pak díky světelným efektům vytváří dojem hvězdného reje.

Trasa festivalu povede od Divadla ALFA, podél řeky Úslavy, přes Lobezský park až k Rolnickému náměstí – a také v opačném směru. Na magické večerní procházce čarovným světem vás čeká rej svatojánských mušek, interaktivní instalace i video mapping.

Světelné medúzy náměstí republiky Plzeň blik blik