Festival světla BLIK BLIK

Jedna z nejvýraznějších kulturních událostí současného vizuálního umění v regionu - Festival světla BLIK BLIK je zpět. Celkem na 14 zastávkách předvedou umělci z celého světa lasermapping, videomapping, obří statické projekce či interaktivní světelné exponáty přizpůsobené na míru místu. Každoročně se tak během festivalu objevují a rozsvěcují různá místa po Plzni, která tak nabízí unikátní podívanou při večerní procházce.

Odkaz na akci

Festival světla BLIK BLIK v Plzni.
24.03.2023 - 25.03.2023
Venkovní instalace zdarma, vnitřní instalace 140 Kč
Odkaz na vstupenky

BLIK BLIK 2023

Hlavním motivem letošního ročníku je „Městská džungle“ nebo také „Urban Jungle“, který nám má připomenout důležitost přírody v městském prostředí. Jednou z hlavních instalací bude Živý les Kateřiny Blahutové v Plzeňském Prazdroji, kde najdete také jednu z vnitřních instalací v exklusivně zpřístupněné reprezentativní budově ředitelství pivovaru. Obří interaktivní hra Netykavky od českého multimediálního umělce INITI je druhou placenou vnitřní instalací a bude umístěna v DEPO2015.

Další instalace uvidíte podél řeky Radbuzy na trase z pivovaru do depa. Pod mostem u Jána se můžete těšit i malou party zónu, ale především interaktivní videomapping nizozemského uskupení Alex. Na druhé straně Náplavky pak uvidíte dílo slovenských Ausgang Studio Parasite a mezi Železničním mostem a Mostem Milénia se představí lasermappingová show od LasermanCZ.

Novinkou festivalu je projekt Škola videomappingu, která láká kreativce s vazbou na Plzeňský kraj. Cílem projektu je vyškolit v tomto roce minimálně 3 kreativce, kteří představí své cca minutu dlouhé dílo na lokaci U Branky.

Mapu festivalové trasy si stáhněte zde.

Dejte nám vědět, jak se vám festival líbil a vyplňte náš průzkum.

BLIK BLIK 2023