Kde se v Plzni ubytovat, když… #1

…si chcete zároveň skvěle pochutnat? Když si chcete dát do těla i užít zasloužený relax? Nebo když s sebou berete drobotinu i domácího mazlíčka? V rámci Plzeňských hotelových nocí připravilo 17 plzeňských hotelů a penzionů ubytovací balíčky na tři víkendy v lednu, únoru a březnu 2022. Vyberte si z našich tipů na ubytování v Plzni hotel nebo penzion přímo vám na míru a přijeďte do Plzně i mimo sezonu!Když si chcete skvěle pochutnat

Kromě ubytování najdete v nabídce Plzeňských hotelových nocí spoustu dalších zážitků včetně dobrého jídla. Čtyři ze zapojených hotelů přichystaly extra gastro zážitky, které si mohou rezervovat i Plzeňáci, aniž by v hotelu přespávali. V hotelu Courtyard by Marriott si užijete čtyřchodovou večeři pro dva s lahví vína nebo Prosecca v hotelové restauraci Pils’n’Grill, která nabízí sezonní speciality české i mezinárodní kuchyně. Green Gondola v Mlýnské strouze nabízí degustační tříchodové menu pro dvě osoby s pochoutkami jako je tatarák z lososa nebo flank steak, v menu místní restaurace najdete i raw nebo paleo pokrmy. V Parkhotelu si pochutnáte na tříchodovém menu v restauraci Zimní zahrada, která je vyhlášená svými steaky z hovězího, vepřového i telecího masa. Degustační tříchodové menu včetně lahve vína dle vašeho výběru na vás čeká i v restauraci hotelu U Pramenů na Roudné, která vás možná překvapí svým krásným interiérem i fresh kuchyní.

Pokud si vyberete ubytování v jiném z hotelů, nemusíte se bát, že byste snad byli o hladu. Bonusovou večeři k ubytovacímu balíčku nabízí například i hotel Central, hotel Primavera, penzion U Gigantu nebo hotely Victoria a ibis. Na další tipy, kde se v Plzni dobře najíst, kam zajít na lehký oběd do bistra, pořádnou českou pochoutku do některé z pivnic nebo na dobroty zahraniční kuchyně, se můžete podívat do naší sekce Gastronomie.

Když hledáte sportovní vyžití a relax

Nepolevujete v novém roce ze svých předsevzetí a i na výletě do Plzně si chcete dát do těla ve fitku? Vyberte si pro svoje Plzeňské hotelové noci třeba hotely Vienna House Easy nebo Courtyard by Marriott v centru města, oba v rámci ubytovacího balíčku nabízí vstup do fitness zdarma. V Marriottu si navíc při cvičení užijete krásný výhled na centrum Plzně. Pořádně se protáhnout můžete i v Parkhotelu, a to nejen ve fitness, ale také na krytém tenisovém kurtu. K balíčku na dvě noci získáte dokonce hodinu tenisu zdarma.

Po sportovním výkonu si zasloužíte pořádný odpočinek ve wellness. Saunu, páru i vířivku si užijete, pokud se ubytujete například v hotelu Central přímo na náměstí Republiky nebo v Green GondolaMlýnské strouze. Hledáte-li trochu netradičnější zážitek ze světa relaxu a wellness, zamiřte do Purkmistra v Černicích, kde vás čekají pivní koupele v pivě ze zdejšího pivovaru.

Když cestujete s dětmi a domácími mazlíčky

Plzeňské hotelové noci nabízí zvýhodněné balíčky pro dvě osoby a lákají tedy hlavně na romantiku ve dvou anebo třeba fajn víkend s kamarádkou. To ale neznamená, že se s ubytovateli nemůžete domluvit na pokojík navíc pro vaše ratolesti, anebo dokonce na ubytování vašeho čtyřnohého kamaráda. Vybrali jsme pro vás několik tipů, kde se ubytovat s dětmi a užít si v okolí ubytování spoustu zábavy a kde také bez problému (případně za malý příplatek) můžou přenocovat i zvířata.

Přímo v centru města se s pejskem ubytujete třeba v Avenue Pallova 28 nebo hotelu Courtyard by Marriott. Oba se nachází v těsné blízkosti Mlýnské strouhy i rozsáhlých městských sadů vedoucích až na soutok Mže s Radbuzou, kam můžete zajít na delší procházku. Chcete-li být ještě blíž přírodě, zvolte hotel ibis na Borských polích nebo penzion U Gigantu v Doudlevcích. Z obou se krátkou procházkou dostanete k Borské přehradě nebo do Českého údolí a Borského parku. Z hotelu Primavera je to zas co by kamenem dohodil do Hradiště k řece Úhlavě. Hotel Panorama na Lochotíně láká na procházky kolem Košuteckého jezírka.

Budete-li své zvířecí kamarády brát s sebou, nezapomeňte se s ubytovateli domluvit předem. Pet-friendly hotelů nebo penzionů v Plzni najdete dostatek a tras na procházky taktéž.