Tipy na pěší výlety

Procházek není nikdy dost, a i ve městě je to často pár kroků do přírody. V Plzni bychom o tom mohli vyprávět, a proto vám přinášíme inspiraci na nenáročné výšlapy ve městě i okolí. V přehledu vždy najdete mapku s vyznačenou trasou a také několik tipů, kde zastavit na oběd, něco dobrého k pití nebo jaké zajímavosti najdete po cestě. Každý týden přidáváme jeden nový!



Pěší výlet přírodou z Bor na Slovany

Tento výlet doporučujeme hlavně rodinám s dětmi, protože téměř celá cesta vede krásnou přírodou a děti si mohou cestou pohrát na jednom ze tří dětských hřišť.

 

Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka

Prozkoumejte okolí Boleveckých rybníků ve společnosti známých hrdinů a plzeňských rodáků Spejbla a Hurvínka. Nejen že cestou uvidíte zajímavá místa, jako je třeba Kolomazná pec, zároveň si i pěkně protáhnete tělo na stanovištích se sportovními úkoly.

 

Vesnické procházky ve městě

Vydejte se na příjemnou procházku a zároveň menší průzkum vesnických památkových rezervací. Chůze je stejně ten nejzdravější a nejpřirozenější pohyb a v Plzni jsou místa a čtvrti, které stojí za to objevovat.

 

Městská tour kolem zajímavých soch

Máte rádi umění a architekturu a chybí vám prohlídky krásných interiérů, výstavy a umělecká představení? Vydejte se s námi po stopách drobného umění, kterému v „běžném provozu“ nevěnujeme tolik pozornosti.

 

Procházka po plzeňském street artu

Pokud fandíte pouličnímu umění, máme pro vás pár tipů na vycházku po stopách street artu.

 

Procházka v Plzni z Hamburku na Petrohrad

Nemusíte cestovat přes celou Evropu, abyste se prošli z Hamburku na Petrohrad. Stačí objevit jednu plzeňskou čtvrť, kam by vás možná nenapadlo se podívat. Stojí to za to, skrývá mnoho zajímavých příběhů.

Procházky kolem Boleveckých rybníků v Plzni.
 
Procházky po Plzni.