Pivní lázně Purkmistr

Ať je teplo nebo zima, chvilka odpočinku se vždycky hodí. V Plzni si můžete užít relaxaci netradičním způsobem – v pivu. Jedinečný zážitek si odnesete z pivních lázní pivovaru Purkmistr. Můžete si tu užít koupel ze spodně kvašeného piva a speciální směsi bylin a olejů.

www.purkmistr.cz

Otevírací doba

Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se objednat předem na telefonním čísle +420 377 994 366.

Vstupné

Jednovana 1100 Kč
Dvouvana 2200 Kč

MHD zastávka

Generála Lišky
10 13

hledat spojení

Selská náves 21/2
326 00 Plzeň – Černice

zobrazit na mapě

V útulném prostředí Pivovarského dvora Purkmistr najdete jediné plzeňské pivní lázně. Relaxační zážitky si tu můžete dopřát ve vanách i dvojvanách vyrobených na zakázku z modřínového dřeva. Kromě pivních koupelí nabízí místní lázně pestrou škálu dalších wellness procedur. Přímo v pivovarském dvoře se pivo i vaří, tudíž doporučujeme absolvovat také prohlídku minipivovaru a v místní restauraci si k večeři objednat degustační prkénko.

Léčivé koupele z piva

Že pivo je nápoj obsahující celou řadu cenných a tělu prospěšných látek, které mohou blahodárně působit nejen uvnitř těla, ale i navenek, dokazuje stále stoupající obliba pivních lázní. Nejen milovníci piva si s chutí dopřávají horkou pivní lázeň, která díky obsahu vitamínu B, chmelu a obilného extraktu dokáže velmi pozitivně působit na pokožku i vlasy.

Základem každé pivní koupele je horká lázeň, jejíž obsah si připravuje každý podle vlastní receptury. Hlavní přísady jsou ale všude stejné – pivo, pivovarské kvasnice a bylinné směsi. Pivní koupel trvá kolem 30 minut a vzhledem k poměrně vysoké teplotě vody, která se pohybuje mezi 34 a 38 °C, je nutné dbát na pravidelný přísun tekutin. Z toho důvodu je u vany nainstalována pípa, ze které si návštěvník sám během koupele čepuje pivo. Po skončení procedury by měl následovat alespoň dvacetiminutový odpočinek.


Prohlédněte si fotogalerii