Ze světa

Kam na jídlo z různých koutů světa

Na českou kuchyni samozřejmě nedáme dopustit, nicméně každý má občas chuť na něco exotičtějšího, co si doma sám prostě neuvaří. Chcete si pochutnat na asijských nebo mexických specialitách? Dáváte přednost indické kuchyni, a nebo se vám stýská po řeckých pochoutkách?  Vyberte si některou z plzeňských restaurací z naší nabídky.Kam zajít na asijskou kuchyni?

Jste-li milovníci vietnamské, čínské, thajské nebo japonské kuchyně, v centru Plzně rozhodně nebudete o hladu. Na Americké ulici najdete hned dvě asijské restaurace, které stojí za návštěvu. První z nich, Zlatý drak, nabízí širokou škálu jídel asijské kuchyně, doporučit můžeme i jejich sushi. Mely restaurant najdete hned pod pomníkem Díky, Ameriko! a vyberete si tu z poledního menu i stálé nabídky – Bun Bo Nam Bo nebo Pad Thai v Mely rozhodně stojí za hřích.

Jste-li blázni do sushi, navštivte restauraci Zeke Sushi ve Smetanových sadech u Velkého divadla a nebudete vědět, které ochutnat dřív. Anebo se vydejte do restaurace Hômy Asian Fusion v Bezručově, která vás nadchne svým interiérem a nepřeberným výběrem asijských lahůdek od ramenu přes nudle na sto způsobů až po výborné sushi.

Mexické dobroty v La Chica nebo Pancho’s

Pokud se vám při představě burrita, enchiladas a nachos sbíhají sliny, doporučujeme objevit mexickou restauraci La Chica v prostorách bývalé sladovny v Malé ulici nedaleko náměstí. Na mexickou večeři můžete zajít i do restaurace Pancho’s v blízkosti Mikulášského náměstí na Slovanech. PS: Nezapomeňte, že k mexické kuchyni neodmyslitelně patří ovocná margarita!

Indické restaurace v centru Plzně

Ať už pálí nebo nepálí, jídlo z Indie a Nepálu prostě chutná. V Plzni na ně zajděte do restaurací Everest nebo Buddha, které najdete pár kroků od náměstí. Přímo ve vnitrobloku jednoho z domů na náměstí Republiky si pak na indických dobrotách pochutnáte v restauraci Masala Ghar. Na Americké ulici pak najdete restauraci Ganesh.

Speciality z řecké kuchyně

Čerstvé tzaziky, luxusní olivy, vynikající špízy, gyros a další řecké speciality nejenom z masa nabízí řecká restaurace Akropolis na Roudné v docházkové vzdálenosti z centra města.  V jídelníčku nechybí ani musaka, papriky plněné sýrem feta, pravý řecký salát a samozřejmě řecká vína.

Náš tip: Libanonská jídelna CEDR

V této nenápadné jídelně v Jungmannově ulici najdete každý den od pondělí do soboty nabídku několika čerstvých jídel z libanonské kuchyně. Ať už to bude některá z omáček se zeleninou a jehněčím masem, falafel nebo další vegetariánské možnosti, určitě si pochutnáte a oceníte fajn poměr ceny a kvality.