Plzeňské hotelové noci

Chystáte se do Plzně a nemůžete se rozhodnout, kde se ubytovat? Využijte výhodných nabídek doplněných o zajímavý doprovodný program. Spolu s místními hoteliéry jsme pro vás připravili první ročník Plzeňských hotelových nocí a zveme vás na pohodový víkendový pobyt či unikátní gastronomické zážitky. Vyberte si jeden ze 17 hotelů a využijte také zvýhodněných nebo volných vstupů do turistických cílů, které jsou součástí balíčků. A pokud bydlíte v Plzni a okolí, staňte se turisty ve svém vlastním městě a zažijte ho trochu jinak, třeba si dopřejte degustační menu v některém z hotelů. Nebo pozvěte své přátele a ubytujte je v jednom z hotelů.

Odkaz na akci

Plzeňské hotelové noci
21.01.2022 - 27.03.2022
Užijte si víkend v Plzni a využijte bonusových balíčků.
Odkaz na vstupenky

21. – 23. ledna 2022 | 25. – 27. února 2022 | 25. – 27. března 2022

Hotely

Toužíte nocovat jako Marlene Dietrich nebo Gérard Depardieu v hotelu s více než stoletou historií a nádechem první republiky? Podívejte se, kde se psaly dějiny plzeňského piva, najezte se v restauraci, která funguje téměř 400 let nebo si užijte výhled na katedrálu sv. Bartoloměje ze střešního baru. Dali byste raději přednost moderním, designově vybaveným hotelům se stylovými pokoji či sálajícím krbem v lobby baru? Obdivujte za svitu měsíce výhled na plzeňské Benátky nebo rovnou na panorama celého města. Dopřejte tělu zasloužený odpočinek po dni plném objevování v privátní vířivce, sauně či rovnou v pivní koupeli. No nezní to jako pohádkový plzeňský víkend? Podívejte se na náš přehled zapojených hotelů a vyberte si pro sebe to pravé ořechové.

Doprovodný program

Brány plzeňských hotelů se otevřou během tří speciálních víkendů. Připraveny jsou pro vás tři typy balíčků a ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z nich, rozhodně nebudete litovat. Kdo by přeci nechtěl zažít tak kvalitní spánek jako měla Šípková Růženka, najíst se do sytosti jako na královské hostině a k tomu odhalit tajemství výroby plzeňského zlatavého moku, skvostných Loosových interiérů nebo osvobození Plzně v Patton Memorial Pilsen?

Podzim je v Plzni oslavou piva

Gastronomické zážitky

Rádi zkoušíte nové chutě, nebo jste zkrátka pyšnými jedlíky? Ostýcháte se nahlédnout do hotelových restaurací a objednat si slavnostní večeři o několika chodech? Několik hotelů si pro vás připravilo speciální menu, které váš večer povznese na jinou úroveň. Dopřejte svým chuťovým pohárkům nevšední zážitek! Zvýhodněná degustační menu a večeře v rámci Plzeňských hotelových nocí lze zakoupit i samostatně.

Ubytování

Ať už se rozhodnete v Plzni strávit jednu noc nebo celý víkend, bude pro vás kromě pohodlné postele a bohaté snídaně připraveno spoustu benefitů. Večeře o několika chodech, lahev vína nebo káva a dezert, hodinka tenisu či odpočinek ve wellness a mnoho dalšího. Využít můžete i slevu na útratu v hotelové restauraci a prohlédnout si čtyřhvězdičkový hotel v centru či pivovar Purkmistr. Doplňkové služby se liší v závislosti na nabídce zapojených hotelů.

Vyberte si jeden ze 17 hotelů a zažijte ty svoje Plzeňské hotelové noci.

  • Máte na výběr z hotelů v samotném srdci města nebo těch v klidnějších lokalitách blízko přírodě.
  • Milovníci wellness i sportu si mohou vybírat hned z několika hotelů, které vyhoví jejich požadavkům.
  • Pojedete-li do Plzně vlakem, ubytujete se snadno blízko nádraží, pokud vyrazíte autem, zaparkujete snadno přímo u hotelu.

Plzeňské hotelové noci - Pivovarské muzeum

Pokud nebude z důvodu opatření proti šíření COVID-19 možné využít zakoupený balíček ubytování a služeb v termínu Plzeňských hotelových nocí, budou Vám nabídnuty náhradní termíny během roku 2022, případně vráceny peníze zpět v souladu se storno podmínkami konkrétního hotelu/penzionu.

Plzeňské hotelové noci

Zážitky k pobytovým balíčkům

Součástí balíčků s ubytováním jsou poukázky na 25% slevu na prohlídku Plzeňského Prazdroje a volný vstup do Loosových interiérů, muzea Patton Memorial Pilsen, Pivovarského muzea a Západočeské galerie v Plzni.

Loosovy interiéry

Adolf Loos v Plzni působil na začátku 20. století a hned po Vídni zde vytvořil nejvíce realizací, které se skrývají v na první pohled obyčejných domech. Za jejich zdmi se však ocitnete v úplně jiném prostředí, v dokonale symetrických místnostech, které jsou do detailů promyšlené, plné barev a luxusních materiálů. Na prohlídkách také nahlédnete do příběhů původních majitelů a osudů židovských rodin, pro které byly interiéry navrhovány. Součástí pobytových balíčků je volný vstup na prohlídku bytů Voglových a Krausových.

Plzeňský Prazdroj

Poznejte příběh slavného ležáku, po kterém je pojmenováno více než 70 % piv na světě. Ke svému pobytu v Plzni dostanete v rámci Plzeňských hotelových nocí poukaz na 25% slevu na prohlídku Plzeňského Prazdroje. Na prohlídce uvidíte bývalou i současnou varnu, která ročně vyrobí až 11 milionů hektolitrů piva, chybět nebude prohlídka stáčírny nebo smyslová expozice s ochutnávkou surovin, které jsou pro výrobu piva klíčové. Na závěr prohlídky samozřejmě ochutnáte pivo Pilsner Urquell z ležáckých sudů v pivovarských sklepích.

Plzeňské hotelové noci - Adolf Loos Plzeň

Patton Memorial Pilsen

V Plzni se psaly dějiny, nejen ty pivovarské, a Patton Memorial Pilsen je toho důkazem. Je jediným muzeem svého druhu v Česku a turistům i Plzeňanům hrdě připomíná příběhy hrdinů Americké armády generála Pattona, která osvobodila Plzeň v květnu 1945. K pobytovému balíčku získáte volnou vstupenku do muzea, kterou však nemusíte využít hned, její platnost je do června 2022.

Pivovarské muzeum

Pivovarské muzeum byste při procházce centrem Plzně neměli minout. Sídlí v právovárečném domě z 15. století, stejným domem se vchází také do Plzeňského historického podzemí. Během prohlídky muzea prozkoumáte historii pivovarnictví, odhalíte tajemství výroby a podávání piva od středověku až po současnost a pivo na závěr i ochutnáte. V rámci Plzeňských hotelových nocí máte do muzea vstup zdarma.

Západočeská galerie v Plzni

K pobytovému balíčku získáte volný vstup do Západočeské galerie v Plzni, do výstavních síní Masné krámy (původní středověká tržnice) a výstavní síně „13“.
V termínech Plzeňských hotelových nocí budete mít možnost vidět tyto výstavy: