Kde se v Plzni ubytovat, když… #2

…chcete být v centru dění a pár kroků od plzeňské věže? Nebo když máte chuť udělat si výlet do přírody i mimo město? V rámci Plzeňských hotelových nocí připravilo 17 plzeňských hotelů a penzionů ubytovací balíčky na tři víkendy v lednu, únoru a březnu 2022. Vyberte si z našich tipů na ubytování v Plzni hotel nebo penzion přímo vám na míru a přijeďte do Plzně i mimo sezonu!Když chcete být v (historickém) centru dění

Chcete být tam, kde vám nic neunikne? Užít si při snídani krásné výhledy na centrum Plzně? Nebo snad nikdy nestíháte a chcete se ujistit, že stihnete komentovanou prohlídku pivovaru, i když jste ještě chvíli před jejím začátkem v pyžamu? Z pokoje ve Vienna House Easy se k bráně Plzeňského Prazdroje přesunete za pár minut. Pokud to chcete mít blízko do Loosových interiérů nebo k Velké synagoze či za nákupy do OC Plzeň Plaza, mrkněte na hotel Trend a hotel Plzeň.

V hotelu Continental se budete cítit skoro jako za první republiky, užijete si procházky městskými sady a do Západočeské galerie to budete mít pár kroků. Stejně jako z Avenue Pallova 28Mlýnské strouze, kde se vám z výhledu na město zatají dech a do pivovaru odtud také dojdete za malou chvilku. A kdo chce v Plzni přespat opravdu na dosah katedrály sv. Bartoloměje, ubytuje se v hotelu Central na náměstí Republiky nebo v penzionu U Salzmannů s nejstarší plzeňskou pivnicí v Pražské ulici.

Když si chcete udělat výlet mimo město

Pokud naopak zatoužíte po dobré dopravní dostupnosti, blízkosti přírody a možnosti udělat si i krátký výlet mimo Plzeň, vyberte si některý z hotelů mimo centrum. Hotel Victoria se sice nachází v širším centru u nádraží Plzeň – Jižní předměstí, v jeho blízkosti však najdete jiné „město ve městě“, plzeňskou Škodovku. Pokud se tedy fanoušci industriálu a této legendární plzeňské značky ubytují právě tady, budou to mít jen kousek na procházku kolem bývalých Škodových závodů plnou výhledů na tento areál, nebo třeba do science centra Techmania.

Pro ty, co opravdu hledají spíše ubytování v klidnější lokalitě, doporučujeme Parkhotel u Borského parku, kam si můžete jít zaběhat, nebo odtud udělat výlet na jih od Plzně. Hotely Primavera a Purkmistr v Černicích jsou skvělým startovním bodem pro výlet na hrad Radyně nebo do Starého Plzence. Plánujete-li naopak výlet na sever od Plzně, třeba do Centra Caolinum Nevřeň, ubytujte se v hotelu Panorama na Lochotíně.