Užijte si v Plzni dovolenou s dětmi

Pokud se chystáte na výlet nebo dovolenou do Plzně, doporučujeme zde strávit spíš několik dnů. Krátká zastávka by byla málo. Plzeň vás totiž jednoznačně překvapí tím, kolik rodinných turistických lákadel na jednom místě nabízí. Zajímavá místa a zážitky najdete i v jejím okolí. Vyberte si z našich tipů to, co vaší rodině sedne nejlépe, a užijte si v Plzni parádní dovolenou.Doporučujeme:

 • Zoologická zahrada: Nový výběh lvů, komentovaná krmení a zvířata ze všech koutů světa. Plzeňská zoo právem patří k nejnavštěvovanějším v Česku. (denně)
 • DinoPark Plzeň: V těsném sousedství zoo se nachází zábavní park plný obřích modelů prehistorických ještěrů. Navštivte svět, ve kterém dinosauři ještě nevyhynuli. Doporučujeme využít kombinované vstupné se zoo. (denně)
 • Muzeum loutek: Spejbl s Hurvínkem pocházejí z Plzně. Místní loutkářská tradice je ještě pestřejší. Přesvědčte se o tom v expozici Muzea loutek. Na exponáty se nemusíte jen koukat, s řadou z nich si můžete prostě hrát. (každý den kromě pondělí) Na výlet za divadlem s loutkami Spejbla a Hurvínka se můžete vydat do pražských Dejvic.
 • Techmania Science Center: Interaktivní svět vědy a techniky najdete v bývalých továrních halách v areálu plzeňské škodovky. V Techmanii můžete otestovat stovky exponátů. Nenechte si ujít zábavné vědecké show ani 3D planetárium. (denně)
 • Festival Sportmanie: Jednou z letních akcí, které byste si neměli nechat ujít je od 12. do 20. srpna Sportmanie. K dispozici zde budou desítky sportovních stanovišť, kde si kromě tradičních sportů pod vedením instruktorů budou děti moci vyzkoušet i sporty méně známé, jako například šerm či paddle boarding. Další tipy na akce najdete v přehledu akcí a v měsíčním programu akcí pro děti.

Další zážitky, co byste si neměli nechat ujít:

 • Výstup na Plzeňskou věž: Katedrála sv. Bartoloměje má nejvyšší kostelní věž v Česku. Těch 299 schodů je sice výzva pro celou rodinu, ale rozhodně stojí za to. (denně)
 • Prohlídka historického podzemí: Podívat se můžete nejen do oblak, ale také do labyrintu chodeb plzeňského podzemí.  Dozvíte se, jak vypadal život pod středověkým městem. Podzemí je přístupné pro děti od 3 let. (denně)
 • Výstava Trnkova Zahrada 2: V DEPO2015 ožívá příběh nejúspěšnější dětské knihy Jiřího Trnky. V interaktivní expozici se setkáte s kamenným trpaslíkem, zlomyslným kocourem, dobráckými slony, přemoudřelou velrybou i zpívající psí smečkou. (denně)
 • Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka: Rekreační oblast kolem boleveckých rybníků nabízí skvělé zázemí pro letní radovánky a koupání. Najdete tu také 5,5 km dlouhou stezku, na které vás čeká deset sportovních úkolů.

Pokud v Plzni plánujete zůstat déle:

Tipy na výlety do okolí:

Co dalšího by se vám mohlo hodit?

 • Turistické informační centrum: Otevřené sedm dní v týdnu. Najdete jej na náměstí Republiky vedle radnice a u hlavního vlakového nádraží. Nabízí pestrou škálu suvenýrů.
 • V Plzni se dostanete všude pěšky nebo MHD: Jízdenky můžete zaplatit kartou přímo ve voze.
 • Vlídná WC: V kavárnách a restauracích označených speciální samolepkou můžete využít WC zdarma aniž byste si museli něco objednávat.
 • Audioprůvodce: Při návštěvě Plzně můžete využít mobilní aplikaci Smartguide, která nabízí prohlídkové trasy s audio komentářem. Ke stažení je zdarma.
 • Prohlídky pro ubytované hosty zdarma: Každou sobotu se mohou všichni hosté ubytovaní v plzeňských hotelech a penzionech zúčastnit komentované prohlídky historického centra To nejlepší z Plzně zdarma. Prohlídka začíná v 15 hodin, místo je třeba si prostřednictvím recepce rezervovat předem.
 • Tipy na baby-friendly restaurace a kavárny

Další tipy, aktuální program akcí i praktické informace k ubytování či restauracím s dětským koutkem najdete na webu plzenprodeti.cz.