Zoo Plzeň

Plzeňská zoologická zahrada pravidelně patří mezi nejnavštěvovanější v České republice. Návštěvníky láká na velikou rozmanitost, rekordní počet chovaných druhů zvířat z celého světa i úspěšný chov mláďat.

www.zooplzen.cz

Otevírací doba

Hlavní sezona (březen – říjen):
8:00 – 19:00

Mimo sezonu (listopad – únor):
9:00 – 17:00

Vstupné

Dospělí 220 Kč
Děti, studenti a senioři 160 Kč

Rodinné vstupné 720 Kč

Sleva na kombinované vstupné Zoo + DinoPark

MHD zastávka

Zoologická zahrada
04 41

hledat spojení

Pod Vinicemi 9
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Mezi hlavní hvězdy plzeňské zoo patří žirafy, nosorožci, lvi, tygři, medvědi, tučňáci, plameňáci, klokani, zebry, krokodýli a třeba i pro někoho obyčejná domácí zvířata na statku Lüftnerka.Neměli byste si nechat ujít ani nejnovější expozice  Svět v podzemí a Království jedu, ve kterém uvidíte nejjedovatější hady světa. Součástí zoo je botanická část s meditační japonskou zahradou.

Komentovaná krmení

Především o víkendech, během hlavní sezony a o letních prázdninách se můžete zúčastnit i sokolnických ukázek nebo komentovaných krmení například tučňáků či motýlů.

Sousední DinoPark

Nezáleží na tom, jestli máte chviličku nebo několik hodin. Dá se tu klidně strávit i celý den. Výlet do plzeňské zoo můžete spojit i s dobrodružnou cestou do pravěku. V sousedním DinoParku můžete obdivovat pohyblivé i ozvučené obří modely prehistorických ještěrů. Při společné návštěvě můžete využít zvýhodněné vstupné.


Prohlédněte si fotogalerii