To nejlepší z Plzně (komentovaná prohlídka)

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Odkaz na akci

Letecký pohled na historické centrum Plzně
05.06.2021 - 09.10.2021
80 / 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Co na prohlídce města zažijete?

Jedete do Plzně poprvé? Pokud ano, nemějte obavy – v západočeské metropoli nemůžete zabloudit. Historické jádro města najdete snadno díky věži chrámu sv. Bartoloměje.
Při hodinu a půl dlouhé, příjemné procházce se seznámíte se zajímavými příběhy z historie i současnosti města, včetně toho, kde se v plzeňském znaku vzal velbloud či jak se na historickém náměstí objevily moderní zlaté kašny. Poutavý výklad vám podá zdejší zkušený průvodce. Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem, kde si můžete zakoupit vstupenky.

Prohlídky se konají od června až do začátku října každou sobotu odpoledne od 15:00.

Na jaké další prohlídky se můžete v sezoně těšit?

Od června budou několikrát týdně probíhat také komentované prohlídky interiéru katedrály sv. Bartoloměje, která se dočkala své největší a nejnáročnější rekonstrukce po sto letech. Největším lákadlem bude prohlídka věže s podkrovím, kam se v minulosti návštěvníci nedostali. Bude zde zároveň vybudována nová expozice. Zajít můžete také prohlídku Židovské Plzně, Osvobozené Plzně nebo za Tajemstvím výzdoby plzeňských domů. S dětmi můžete zajít na Báje a pověsti plzeňské.

Historické centrum Plzeň