Komentovaná prohlídka – To nejlepší z Plzně

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Odkaz na akci

Komentovaná prohlídka - To nejlepší z Plzně.
13.05.2023 - 07.10.2023
150 Kč, snížené 80 Kč

Prohlídky se konají od května až do začátku října každou sobotu odpoledne od 15:00.

Co na prohlídce města zažijete?

Jedete do Plzně poprvé? Pokud ano, nemějte obavy – v západočeské metropoli nemůžete zabloudit. Historické jádro města najdete snadno díky věži chrámu sv. Bartoloměje.
Při hodinu a půl dlouhé, příjemné procházce se seznámíte se zajímavými příběhy z historie i současnosti města, včetně toho, kde se v plzeňském znaku vzal velbloud či jak se na historickém náměstí objevily moderní zlaté kašny. Poutavý výklad vám podá zdejší zkušený průvodce. Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem, kde si můžete zakoupit vstupenky.

Na jaké další prohlídky se můžete v sezoně těšit?

Každý týden se konají také komentované prohlídky interiéru Velké synagogy, která se po rozsáhlé rekonstrukci opět otevřela veřejnosti. Největším lákadlem je prohlídka jedné z věží nebo rabínského domu, kam se v minulosti návštěvníci nedostali. Dále můžete zajít i na komentovanou prohlídku interiéru katedrály sv. Bartoloměje nebo jejího podkroví a plzeňské věže.

 

To nejlepší z Plzně