To nejlepší z Plzně (komentovaná prohlídka)

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Odkaz na akci

To nejlepší z Plzně
14.05.2022 - 08.10.2022
Vstupné je 80 - 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Co na prohlídce města zažijete?

Jedete do Plzně poprvé? Pokud ano, nemějte obavy – v západočeské metropoli nemůžete zabloudit. Historické jádro města najdete snadno díky věži chrámu sv. Bartoloměje.
Při hodinu a půl dlouhé, příjemné procházce se seznámíte se zajímavými příběhy z historie i současnosti města, včetně toho, kde se v plzeňském znaku vzal velbloud či jak se na historickém náměstí objevily moderní zlaté kašny. Poutavý výklad vám podá zdejší zkušený průvodce. Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem, kde si můžete zakoupit vstupenky.

Prohlídky se konají od května až do začátku října každou sobotu odpoledne od 15:00.

Na jaké další prohlídky se můžete v sezoně těšit?

Od dubna probíhají několikrát týdně také komentované prohlídky interiéru Velké synagogy, která se po třech letech rozsáhlé rekonstrukce opět otevřela veřejnosti. Největším lákadlem je prohlídka jedné z věže nebo rabínského domu, kam se v minulosti návštěvníci nedostali. Dále můžete zajít i na komentovanou prohlídku interiéru katedrály sv. Bartoloměje samostatně nebo v kombinaci s věží a podkrovím.

 

To nejlepší z Plzně