Prohlídky Velké synagogy

Největší synagoga v Česku, druhá největší v Evropě a jedna z pěti největších na světě je postavena v pseudorománském slohu s maurskými prvky. Unikátní objekt z druhé poloviny 19. století s bohatou vnitřní výzdobou se nyní představuje v plné kráse a vy můžete být u toho. Navštivte komentovanou prohlídku Velké synagogy s návštěvou rabínského domu anebo s návštěvou věže.

Odkaz na akci

Velká synagoga v Plzni
08.01.2024 - 26.06.2024
Vstupné je 250 - 300 Kč
Odkaz na vstupenky

Velká synagoga v Plzni

 

Komentovaná prohlídka Velké synagogy – s návštěvou věže

Během komentované prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Specialitou této prohlídky je také návštěva jedné z věží Velké synagogy.

  • Prohlídka synagogy s průvodcem se koná v neděli vždy od 15:30 a trvá 75 minut.
  • Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let.
  • Částečně bezbariérový přístup.
  • Vzhledem k zimnímu počasí se prohlídky věží konají až od března.

Komentovaná prohlídka Velké synagogy – s návštěvou rabínského domu

Během komentované prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Specialitou této prohlídky je nahlédnutí do rabínského domu a rituální židovské lázně mikve.

  • Prohlídka synagogy s průvodcem s nahlédnutím do rabínského domu se koná každé pondělí a středu vždy od 15:30 a trvá 75 minut.
  • Částečně bezbariérový přístup.