Příběhy dvoutaktů

Soukromé muzeum dvoutaktů v Lobzích nabízí zajímavou expozici historických vozidel, především trabantů. Návštěvníkům prostřednictvím řady dobových exponátů umožňuje cestovat v čase do doby socialismu. K vidění je zde například trabant kabriolet, který sloužil východoněmecké pohraniční stráži, a další unikátní vozy a dobové vybavení nejen na cesty.

www.muzeumlobzy-cz.eu

Otevírací doba

Celoročně úterý a čtvrtek
Prohlídky od 15:30 po předchozím objednání

Duben – říjen
Každou sudou neděli prohlídky
od 14:00 a 15:30
V roce 2022: neděle 10. a 24. 4., 8. a 22. 5., 19. 6., 17. a 31. 7., 14. a 28. 8., 11. a 25. 9., 9. a 23. 10.

 

 

Vstupné

Dospělí 100 Kč
Děti, studenti a senioři 60 Kč
Rodinné vstupné  250 Kč

Skupinové vstupné pro skupiny 5 – 20 osob 60 Kč /osoba

MHD zastávka

Rolnické náměstí
29 30

hledat spojení

Rolnické náměstí 5
301 00 Plzeň – Lobzy

zobrazit na mapě

Trabanty v bývalých stájích

Muzeum se nachází v bývalé selské usedlosti v Lobzích. Historie tzv. svobodnického domu sahá až do 14. století. Přestože je usedlost od 50. let památkově chráněna, majitelům byl zdevastovaný areál navrácen v restituci až po revoluci. Od té doby jej postupně opravují. Vlastníci části usedlosti jsou zároveň vášniví motoristé a sběratelé. A tak není divu, že na místě bývalých stájí vytvořili expozici dvoutaktů, ve které návštěvníkům umožňují  prohlédnout si jejich pestrou sbírku vozů.

Co v expozici uvidíte?

K vidění je zde celá řada zajímavých modelů. Vystavené je tu i první vozidlo s duroplastovou karoserií na světě, khaki trabant kabriolet i lehký karavan navržený pro cestování s trabantem. Dobové exponáty přibližují i způsob, jakým dříve sousedi z NDR trávili dovolenou u Baltu. Prohlédnout si můžete kempingové vybavení, ale například i stan pro celou rodinu, který se z úsporných důvodů stavěl na střeše trabantu. V retro stylu jsou vybavené i některé obytné místnosti. Pro provozovatele muzea jsou trabanty a jejich sběratelská činnost víc než jen koníčkem. Proto vydáte-li se na prohlídku za příběhem dvoutaktů, dostanete i zajímavý a fundovaný výklad.

Prohlídku pro skupinu si můžete objednat i na termín mimo otevírací dobu na emailu muzeumlobzy@seznam.cz.


Prohlédněte si fotogalerii