Odstartujte v Plzni nový rok pohybem

Sepsali jste si i letos seznam novoročních předsevzetí? Figurují v něm hesla jako „více sportu“ či snad závaznější „shodit přebytečná kila“? Nebo byste se zkrátka chtěli udržovat v kondici i v zimě a trávit pohyb na čerstvém vzduchu? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ANO, jste tu správně, čtěte dále. Sepsali jsme pro vás seznam těch NEJ tipů, kde se v Plzni po vánočním hodování pěkně rozhýbat a nastartovat tak ten NEJ nový rok.Odhalte kouzlo otužování

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Lézt v zimě do ledových plzeňských vod určitě není šálek čaje pro každého. Ale pokud jste si v otužování, které se v posledních letech stává čím dál populárnějším, našli svoji zálibu, poradíme vám, kde lámat rekordy. Plzeň se svými čtyřmi řekami je pro to jako stvořená. Plovárna Hradiště na řece Úhlavě nebo ta v centru města na řece Radbuze či místní klasika – Bolevecké rybníky? Nejen tyto, ale i další tipy najdete v našem článku.

Snad ne tenkej led?! 

Přijde-li ladovská zima a z vodních toků se stanou zamrzlá zrcadla, nesmutněte. Místo plavek nasaďte brusle a objevte velikost místních přehrad tak trochu jinak. Vodní nádrž České údolí, Košutecké nebo Lobezské jezírko či některá ze čtyř řek? Možností máte mnoho, a to i v případě, že Mrazíkova hůl neudeří a vody zůstanou nezamrzlé. Pak si zabruslete třeba v Ice Areně na Košutce.

 

Hurá do plavek

Pokud otužování přenecháváte zkušenějším a odvážnějším a holdujete spíše klasickému plavání, doplujte do bazénu na Slovanech, který po rozsáhlé rekonstrukci poskytuje všem žralokům kvalitní útočiště. Moderní zázemí nabízí také dětské brouzdaliště, saunu s kapacitou 30 osob nebo parní komory pro ty, co by raději do teplých krajin. Ohřát se můžete také v Avalon Wellness nebo na Borech.

Vyjížďky s cyklosrdcaři

Chcete-li vjet do nového roku tím pravým pedálem, nenechte si ujít nedělní MTB vyjížďky, které pořádá Centrum cyklistiky Bikeheart. Ať už jste kovaný cyklista a chcete poznat lidi, kteří jedou na stejné vlně, nebo byste se rádi zdokonalili v tomto stylu, jste vítáni. Sraz je před Centrem cyklistiky vedle sokolovny ve Štruncových sadech, kde si můžete zakoupit také nové cyklistické suvenýry, v samoobslužné opravně dát kolo před jízdou rychle do kupy nebo se posilnit lahodnou kávou.

Běhu i chůzi zdar!

Máte-li to správné vybavení, ani v lednu není na venkovní běh zima. Spojte příjemné s užitečným a proběhněte se třeba v okolí Boleveckých rybníků, kde najdete zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka. Měří 5,5 km a obsahuje 10 stanovišť s úkoly pro pohyb navíc, takže váš trénink za to bude stát dvojnásob. K tomu se navíc dozvíte informace o tvůrci oblíbených loutek, Josefu Skupovi, od jehož narození v lednu uplyne už 130 let. Další tipy na to, kam si jít v Plzni zaběhat, naleznete v našem článku.

Pokud dáváte přednost spíše klidnější chůzi, vyrazte do lesů pod zříceninou hradu Radyně ve Starém Plzenci nebo rovnou na tradiční novoroční výstup první lednový víkend. Další možností je rozhledna Krkavec. Odtud se můžete pokochat pěkným výhledem a před zpáteční cestou se posilnit občerstvením včetně horkých nápojů pro zahřátí. Tipy na další procházky spojené s průzkumem vesnických památkových rezervací najdete v našem článku.

A pokud budeme mít štěstí na pořádnou sněhovou nadílku, neváhejte a vyrazte klidně i na běžky. Už loni jsme se přesvědčili o tom, že i v Plzni se dá obstojně sklouznout, třeba na loukách a cyklostezce mezi Koterovem a Starým Plzencem nebo v okolí Hradiště. Inspiraci na další trasy najdete v našem článku s tipy na běhání v Plzni, pokud pořádně nasněží, to by bylo abyste si některou z nich nevybrali na městskou lyžovačku!