Kam v Plzni vyrazit s přáteli, když počasí už piknikům nepřeje

Grilovačkám, piknikům a venkovnímu posezení na zahrádkách už odzvonilo. Vyrážíte na výlet do Plzně a nepřeje vám počasí, na prohlídce pivovaru jste už byli a nenapadají vás jiné zajímavé aktivity? Vezměte přátele a zpestřete si den třeba hospodským kvízem, únikovkou, muzeem her nebo návštěvou pivních lázní a užijte si společně spoustu zábavy. V Plzni se rozhodně nudit nebudete.Na kvíz

Hospodský kvíz je týmová vědomostní hra, u které se skvěle pobavíte a ještě otestujete své znalosti. V Plzni si na kvíz můžete zajít skoro každý všední den. Utvořte s kamarády tým, vyberte místo, rezervujte si stůl a dorazte včas. V pondělí můžete na kvíz vyrazit například do DEPO2015, music clubu Anděl nebo do restaurace Tunel. V úterý můžete zavítat do pivovaru Raven a ve čtvrtek do baru Dominik Cafe. Seznam všech hospodských kvízů včetně možnosti registrace najdete na webu Na Kvíz nebo Hospodský kvíz.

Únikové hry

Pokud vás láká dobrodružství, luštění rébusů a hádanek vyzkoušejte jednu z plzeňských únikovek. Třeba ESC ROOM má v nabídce čtyři indoorové únikové hry – Medex, Cela, Pracovna a Fotoateliér. Na hře Sherlocked se vžijete do kůže Sherlocka Holmese, s ONE-TWO ESCAPE PLZEŇ si můžete zahrát na paleontologa nebo si vyzkoušet útěk z ponorky. Spoustu adrenalinu slibuje i úniková hra Chernobyl, kde se pokusíte odvrátit jadernou katastrofu v prostorách autentického protiatomového krytu.

Motokáry

Milovníci rychlé jízdy si určitě užijí dráhu pro motokáry v Plzni v areálu KartArena pod mostem Milenia. Tato nejmodernější motokárová indoorová trať v Plzni slibuje celkem 19 zatáček, kde to můžete rozjet rychlostí až 70 km/h. Na dráhu se vejde maximálně osm motokár a řadí se mezi nejkvalitnější a nejbezpečnější tratě v evropském měřítku. Jízdu dopředu rezervovat nelze, možný je pouze pronájem celé dráhy. Aktuální obsazenost najdete zde.

Virtuální realita

Virtuální realitu si můžete s přáteli vyzkoušet hned na několika místech v Plzni. Kousek od Masarykovo náměstí najdete hernu VR Future, která nabízí zážitek v podobě virtuálního cestování po horách nebo procházky v podmořském světě. Vyzkoušíte si tu i řadu akčních, sportovních nebo logických her. Na výběr je jich tu přes sto. Na Slovanech najdete hned dvě herny virtuální reality. Kousek u parku Homolka, najdete hernu Virze. Zde si můžete zahrát přes 70 různých her a ocitnout se například ve vesmíru nebo bojovat proti zombie. Na Koterovské ulici najdete hernu VRko, kde si můžete vyzkoušet jak akční či bojové hry, tak pohodové a relaxační. Součástí je i kavárna, kde si můžete vychutnat vodní dýmku, kávu nebo něco malého k jídlu. Doporučujeme herny rezervovat předem.

Game Station

Kousek od zimního stadionu, na Štefánikovo náměstí, najdete muzeum her označované také jako Game Station. Nenechte se ale zmást, nejedná se o klasické muzeum s expozicemi, ale o obrovský prostor s různými herními automaty, pinbally a konzolemi, na kterých si můžete zahrát až 250 různých her. Čekají na Vás závody, simulátory, střílečky, Mario, Need for Speed, House of the Dead, Pac-Man, Pokémon Tournament, Warcraft a mnoho dalších. Vstupné si můžete zakoupit na 1 či 2 hodiny anebo na celý den.

Laser game

Laser game je akční kolektivní střílečka s laserovými zbraněmi na Slovanech v Plzni, kde se rozhodně zapotíte. Cílem je trefit vestu protihráče a nasbírat tak co nejvíc bodů. Můžete si vybrat z různých doprovodných efektů, sestavit týmy dle libosti nebo si ke hře navolit vlastní hudbu. Zúčastnit se můžete i některých z mnoha turnajů během celého roku. Hru si můžete zarezervovat online.

Gastrozážitky

Pro odpůrce adrenalinových akcí tu máme doporučení na dva netradiční gastrozážitky. Prvním z nich je pivní degustace v Pivotéce Pivovarského muzea. Během 1,5 hodiny se zde seznámíte s různými druhy piv, budete se moci zeptat na cokoli, co vás kolem piva zajímá, a samozřejmě piva také ochutnáte. Součástí degustace je ochutnávka 8 vzorků z malých řemeslných pivovarů a lehké občerstvení. Degustace se konají v předem stanovených termínech, doporučujeme si místo rezervovat předem online. Maximální kapacita je 15 osob.

I v  Plzeňském Prazdroji se můžete zúčastnit zážitkových programů. Tím vůbec nejoblíbenějším je škola čepování piva, na které si během tříhodinového kurzu osvojíte správné zásady čepování. Pivovar nabízí také možnost pronájmu posezení na šalandě, kde si můžete vychutnat pivo zcela tradičně. Šalanda je místnost ukrytá v labyrintu historických sklepů se sáhodlouhou historií. Ve zdejších sklepích se ztratíte ze signálu a zapomenete na čas.

Cítit se jako na Moravě budete ve vinném sklípku Veri Wine v Rooseveltově ulici. V útulných prostorech vinného sklípku v historickém centru Plzně můžete ochutnat kvalitní vína z oblasti jižní Moravy. V pátek si ve sklípku můžete zatancovat v doprovodu živé hudby. Zajít sem můžete na degustaci vína nebo na různé společenské události a soutěže. Další plzeňské vinárny jsme vám již doporučovali v článkách Kam v Plzni na víno #1 a #2.

Relax v pivních lázních

Být v pivě až po uši? I když nejste milovníky piva, můžete si s chutí dopřát horkou pivní lázeň, která díky obsahu vitamínu B, chmelu a obilného extraktu dokáže velmi pozitivně působit na pokožku i vlasy. V Plzni je můžete navštívit hned na dvou místech, a to v pivních lázních Purkmistr v Černicích anebo ve Spa Beerland přímo v historickém centru.