6 tipů na originální vánoční dárky z infocentra

Už začínáte být nervózní, že ještě nemáte vymyšlené a nakoupené vánoční dárky? Nechce se vám trávit čas v přeplněných obchodních centrech? Zastavte se v jednom z našich infocenter a vyberte u nás dárky pod stromeček. Mezi letošní novinky patří třeba krásný porcelán vyrobený v karlovarském Thun 1794, stylový batoh Patton Memorial Pilsen nebo novinky s motivy z Loosových interiérů. Pročtěte si další tipy, prohlédněte si fotogalerii a vyberte, čím sebe nebo své blízké potěšit. Od prosince si je také můžete objednat z našeho zbrusu nového e-shopu.#1 Kolekce S duší Plzně

V jednoduchosti je krása a jednoduše krásná je i kolekce oblečení a doplňků S duší Plzně. K plzeňské duši neodmyslitelně patří zlatavá barva plzeňského ležáku. Právě tu najdete na předmětech z kolekce v kombinaci s motivy jak pro pivaře, tak pro plzeňské patrioty i nadšené návštěvníky. V kolekci najdete čepice, trička pro celou rodinu nebo třeba plecháčky i keramické hrnky. A nezapomínáme ani na ty nejmenší, pro které můžete koupit třeba miminkovské body nebo dětské tričko s plzeňským andělíčkem.

#2 Plzeňské lovebrandy

Když se řekne Plzeň, mnozí si představí čerstvě načepovanou hladinku, jubilejní bránu Plzeňského Prazdroje a chuť ležáku, který dobyl celý svět. I v infocentru proto seženete dárečky z pivovarské kolekce, od mikin či ponožek přes praktické otvíráky až po originální pivní sklenice. Nejen mezi Plzeňáky si obrovskou oblibu získala také kolekce #COPATUTOJE. Pro její edici vytvořenou ve spolupráci s pivovarem si musíte skočit do dárkové prodejny Plzeňského Prazdroje, ale pěkné zimní čepice, ponožky nebo kšiltovky nakoupíte i u nás v Íčku.

#3 Žhavé designové novinky

To, že v Plzni najdete po Vídni nejvíce bytových interiérů navržených světoznámým architektem Adolfem Loosem, možná víte. Vašim blízkým se zájmem o architekturu můžete pod stromeček nadělit poukaz na jejich komentovanou prohlídku. Oku lahodící barvy, přísná symetrie a luxusní materiály Loosových interiérů nás také inspirují při tvorbě dárkových předmětů. Letošními novinkami jsou třeba stylová plechová pouzdra plná obyčejných tužek nebo čajový set vyrobený v západočeské porcelánce Thun 1794. Od našeho největšího výrobce porcelánu pochází také sada designového porcelánu s decentním vzorem plzeňských dominant, ze které si můžete vybrat set šálku s podšálkem, misku nebo dezertní talířek.

#4 Čtení na zimní večery

Infocentrum není žádné knihkupectví, to je jasné, možná byste se ale divili, jaké knižní tituly u nás seženete. Ať už vyberete počtení o pikantních zločinech v knize Kriminální případy a aféry z Plzně a okolí, nezbytnou učebnici plzeňštiny Plzeňsko-český slovník, knihu o historii plzeňské radnice nebo některou z dalších naučných knih plných historických i současných fotografií, určitě nesáhnete vedle. A kdybyste chtěli zjistit, kolik váží kompletní vydání tří dílů Dějin města Plzně, kupte je někomu pod stromeček a pěkně se pronesete!

#5 Dětem z Plzně

Možná by vás to na první dobrou nenapadlo, ale v Plzni i děti najdou své hrdiny. Vždyť je také Plzeň kolébkou české loutkářské tradice, která je zapsaná i na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Mezi dětem nejmilejší plzeňské rodáky patří Hurvínek a Spejbl. Chcete si s nimi zahrát vlastní loutkové divadlo? Zastavte se v Íčku pro jednu z loutek, a nebo rovnou všechny tři, kromě Hurvínka a taťuldy Spejbla máme i Máničku. U menších dětí pak určitě zaboduje plyšový velbloud, kterému u nás říkáme Bartoloměj. Jak taky jinak, když na katedrálu sv. Bartoloměje z infocentra hledíme každý den.

#6 Tradiční suvenýry a sběratelské edice

Kromě výběrových kolekcí, knížek a dalších dárků najdete v Íčku i tradiční suvenýry. Máte-li ve svém okolí nadšené sběratele pohlednic, turistických vizitek nebo turistických známek, který třeba v Plzni byl a nákup nestihl, doplňte mu sbírku. Vyberete si i z dalších předmětů, ať už to budou hrnečky a další dekorace s plzeňskými motivy, turistický deník nebo masivní pivní korbely, v infocentru seženete dárky zkrátka pro každého.

Nakupte to všechno i online!

Byli jste letos v Plzni a nestihli se u nás zastavit pro suvenýr? Nebo vám učarovala některá z novinek mezi dárky z Íčka? A nebo jste Plzeňští a moc se vám nechce ven do zimy a mezi lidi? Od prosince spouštíme také e-shop Visit Plzeň, kde najdete to nejlepší ze sortimentu infocentra, můžete si z pohodlí domova vybrat dárky z Plzně a objednat je online. Objednávku si pak můžete vyzvednout v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky, nebo zvolit doručení Zásilkovnou nebo Českou poštou. Dárky z Íčka ještě nikdy nebyly dostupnější, pojďte si vybrat!

Prohlédněte si fotogalerii