6 tipů na originální dárky z infocentra

Sháníte dárek pro své blízké a chybí vám inspirace? Nechce se vám do nákupních center? Zastavte se v jednom z našich infocenter a nakupte dárky u nás. Naše Turistická informační centra totiž nenabízí jen tradiční suvenýry, vyberete si i pěkné tričko nebo mikinu, batůžek, designový porcelán i skvělý dárek pro děti. Novinkou minulého roku je kolekce Kašny ze zlata. Všechny dárky si můžete také pohodlně objednat na e-shopu Visit Plzeň.#1 Kašny ze zlata

Zlaté kašny jsou už více než deset let lákadlem pro turisty a chloubou (nebo někdy trnem v oku) pro Plzeňáky. Ztvárňují symboly z plzeňského znaku – anděla, velblouda a chrtici. Kašny na našich produktech jsou sice žluté, v kombinaci s černou barvou triček, čepice nebo batůžku však krásně vyniknou. Můžete si vybrat z několika kousků na sebe, svoje cennosti schovat do ledvinky nebo kabelky, ukrýt se před deštěm pod deštník s kašnami anebo pít kávu z pěkných hrnků s kašnami. Jedním z nejoblíbenějších dárků bývají poslední dobou ponožky, ani ty v naší kolekci nechybí.

#2 Kolekce S duší Plzně

V jednoduchosti je krása a jednoduchá a pěkná je i naše kolekce oblečení a suvenýrů, která nese název S duší Plzně. Všechny předměty spojuje jedna duše – žlutá barva, která symbolizuje ten největší plzeňský poklad, naše pivo. Vyberete si z několika motivů, jako je třeba plzeňský andělíček, srdce, které hoří láskou k Plzni, anebo pivo samotné. Tyto symboly najdete na tričku, čepici, plátěných taškách, ale i plecháčku, podtácku pod plzeňské čepované nebo dokonce na body pro nejmenší Plzeňáky i návštěvníky. Potěšit (se) můžete i drobnostmi, jako jsou placky nebo magnety na ledničku.

#3 Darujte zážitky v Plzni

Co je lepší, než darovat pěkný zážitek? Pozvěte na výlet do Plzně své známé a jako dárek jim připravte parádní program. Zakoupit si u nás můžete dárkové poukazy na prohlídky katedrály sv. Bartoloměje – prohlídky interiéru nebo podkroví a věže, anebo poukaz na prohlídku Velké synagogy. Oba najdete i na e-shopu. V lednu, únoru a březnu se v Plzni chystá druhý ročník akce Plzeňské hotelové noci. Společně s hoteliéry jsme připravili zvýhodněné balíčky ubytování doplněné o bonusové zážitky zdarma nebo se slevou. K balíčku ubytování klienti obdrží vouchery na vstupné na komentovanou prohlídku města i Loosových interiérů, volné vstupy do muzeí a galerií a slevu na prohlídku Plzeňského Prazdroje.

#4 Plzeňské lovebrandy

Když se řekne Plzeň, mnozí si představí čerstvě načepovanou hladinku, jubilejní bránu Plzeňského Prazdroje a chuť ležáku, který dobyl celý svět. V našem sortimentu tak nesmí chybět dárky z kolekce plzeňského pivovaru od mikin a triček přes praktické otvíráky nebo keramické podtácky. Velkou oblibu si nejen mezi Plzeňáky získala také kolekce #COPATUTOJE. Pokud vám plzeňské „copa“ není proti srsti, můžete si u nás pořídit pěkná trička, plecháček, ponožky nebo čepice, podle kterých každý pozná, že vám Plzeň přirostla k srdci. Kolekce #COPATUTOJE se v posledních letech dočkala i edice v barvách Plzeňského Prazdroje, aktuálně se však doprodává, tak pozor, ať vám neuteče.

#5 Pro milovníky designu a architektury

Možná už víte, že v Plzni najdete po Vídni nejvíce bytových interiérů navržených světoznámým architektem Adolfem Loosem. Možná jste je dokonce i navštívili. Máte-li mezi svými blízkými nadšence do moderní architektury a designu, dopřejte návštěvu Loosových interiérů i jim. Dárkový poukaz na komentovanou prohlídku seženete v prodejní síti GoOut. Poukaz můžete doplnit stylovým dárkem s motivy z Loosových interiérů, třeba mramorovou broží, zápisníkem nebo čajovým setem šálku a podšálku vyrobeným v porcelánce Thun 1794. Od našeho největšího výrobce porcelánu pochází také pěkná sada porcelánu s modrým potiskem plzeňských památek. Můžete si vybrat talířek, misku nebo šálek s podšálkem.

#6 Něco pro nejmenší a tradiční suvenýry

Plzeň se hrdě hlásí k české loutkářské tradici, která je zapsaná na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Dětmi nejoblíbenějšími plzeňskými rodáky jsou bezpochyby Hurvínek a Spejbl. A právě s nimi, a taky s Máničkou, paní Kateřinou i Žerykem, vám doma děti můžou zahrát pěkné divadlo. Stačí se pro tyhle loutky zastavit v infocentru nebo je ulovit na e-shopu. V nabídce infocentra nechybí ani tradiční sběratelské suvenýry. Pokud máte ve svém okolí vášnivého sběratele pohlednic, turistických známek nebo magnetů, potěšte ho pár kousky, které jeho sbírku rozšíří.

E-shop Visit Plzeň

Všechny dárky z Plzně pořídíte také na našem e-shopu Visit Plzeň. Svou objednávku si můžete osobně vyzvednout v infocentru na náměstí Republiky anebo nechat zaslat Zásilkovnou. Nebo náš e-shop využijte k průzkumu naší nabídky a pro dárky se zastavte v infocentrech osobně, rádi vás uvidíme!

Prohlédněte si fotogalerii